U-17 EM: Austriaga saadi hakkama kolme esimese matšiga

Alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlustel Vilniuse SEB Arenas kohtus Eesti võistkond pühapäeva hommikupoolikul Austriaga. Platsile mindi seisust, kus Eestil oli tabelis võit (3:2 Slovakkia üle) ja kaotus (2:3 Rootsilt), Austrial kaks kaotust (1:4 Rootsilt ja 0:5 Hispaanialt).

1 – MS: Eesti – Austria 1:0

Marti Joost ei lubanud Oliver Truchanowicz Schwarzi avageimis kordagi isegi rinnale. Meie mees oli avageimi poole peale jõudes ees 11:4 ning loovutas ka geimi teises pooles vastasele vaid neli punkti. Üheksa minutiga oli 21:8 võit käes.

Teine geim kestis kauem ja oli seisuni 8:8 tasavägine, kusjuures pika nimega austerlane juhtis korraks kahe punktiga (5:3). Intervalliks oli ees juba Joost 11:8 ning mängu jätkudes tekitas 13:11-lt 8:0 spurdi, lõpetades geimi numbritega 21:11. Avamatš vältas 23 minutit.

2 – WS: Eesti – Austria 2:0

Kui Emilia Šapovalova ja Romili Vakk ei suutnud esimeses kahes voorus Eestile neidude üksikmängus võidupunkti tuua, siis Marija Paskotši sai sellega hakkama. Tallinlanna alistas Fiona Scrinzi 28 minutiga, geimid lõppesid 21:12 ja 21:16. Avageimis oli austerlanna ees 4:1, kuid järgmise punkti teenis alles siis kui Paskotšil oli neid juba üheksa. Eesti sulgpallur oli joogipausiks ees 11:3 ja võitis kolmandalt geimpallilt. Teist geimi juhtis Paskotši algusest lõpuni, suurim edu oli 11:4. Korraks jõudis Scrinzi vaid ühe punkti kaugusele (14:15), kuid lõpuspurdis jäi 6:2 peale Paskotši.

3 – MD: Eesti – Austria 3:0

Eesti noormeeste esipaar Marti Joost ja Rasmus Roogsoo said puhkust, austerlaste vastu debüteerisid Oliver Hani ja Priit Põder. Suurvõistluse rambipalavikuga said meie noormehed kenasti hakkama, sest Aron Wesian ja Thomas Wiesler alistati 22 minutiga 21:12, 21:16. Avageimis tegutses Eesti paar nagu üksikmängija Joost – vastastele ei võimaldatud isegi viiki. Intervalliks juhiti 11:3 ja nii võidi teisel mängupoolel mängusõpradele eraldada isegi kolm korda rohkem punkte. Teises geimis Wesian ja Wiesler siiski ka juhtisid (1:0, 6:5), kuid 6:6 pealt noppisid Hani ja Põder seitse punkti järjest. Korraks jõudsid austerlased ühe punkti kaugusele (15:16), kuid eestlased said nõrkushetke kiiresti ületatud, juhtisid 19:16 ja võitsid 21:16. Meespaari võit tähendas eestlastele ühtlasi teist võitu turniiritabelisse.

4 – WD: Eesti – Austria 3:1

Laupäeval Rootsi vastu teenisid naispaarismängus kindla võidu Marija Paskotši ja Emilia Šapovalova, Austria vastu läks Emilia kõrval teine tartlanna Romili Vakk. Fiona Scrinzi ja Amélie Thurnherr pakkusid meie paarile head konkurentsi. Eesti paar juhtis 3:0 ja 5:3, austerlannad pääsesid esimest korda juhtima alles 6:5 ja olid ühe punktiga ees ka intervalliks (11:10). Šapovalova ja Vakk enam viigini ei jõudnudki, kuigi kaks korda oldi lähedal (13:14, 17:18). Scrinzi ja Thurnherr tõid austerlastele esimese geimivõidu 21:18.

Poole tunniga saabus Austriale ka esimene matšivõit, sest teises geimis lubati meie paaril juhtida vaid kolm korda (1:0, 4:3 ja 5:3). Intervalliks olid austerlased ees 11:7 ja juhtisid 19:14. Šapovalova ja Vakk ei jätnud siiski jonni ning jõudsid viigini 20:20, kuid viimased kaks punkti langesid siiski austerlannade kasuks.

5 – XD: Eesti – Austria 3:2

Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias ühel pool võrku, Shanzu Zhan ja Hanna Gillesberger teisel pool. Austria kodakondsed said oma naispaari edust innustust ning see aitas nad esimeses geimis 11 minutiga võidule 21:16. Meie omade 3:0 algedu sulas kiiresti ning viimane viigiseis oli 10:10. Ka teises geimis tegutsesid Zhan ja Gillesberger lustlikumalt, juhtisid joogipausiks 11:5 ja võitsid 21:12. Viies matš sai läbi 25 minutiga.

Eesti – Austria statistika

Kell 18 kohtub Eesti koondis 8. alagrupi viimases voorus Hispaaniga, kes seni vaid võite tunnistanud (Rootsiga 3:2, Slovakkia ja Austriaga 5:0).