U-17 EM: teises voorus kaotati ülemerenaabrile 2:3

Vilniuse SEB Arenas kohtus Eesti võistkond alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistluste raames laupäeval Rootsiga. Eesti alustas EM-i 3:2 võiduga Slovakkia üle, avapäeval kaks kohtumist pidanud rootslased kaotasid esmalt Hispaaniale 2:3 ja võitsid õhtupoolikul Austria 4:1.

1 – MS: Eesti – Rootsi 1:0

Marti Joost alustas Daniel Huangi vastu enesekindlalt, vormistades 0:1 kaotusseisu kiiresti 6:1 eduseisuks ja oli intervalliks ees 11:6. Mängu jätkudes kasvatas nõolane oma edu juba kaheksale punktile (16:8) ning tüüris geimi kindlalt võidusadamasse 21:13. Teises geimis olid lood vastupidised, nüüd pääses Joost vaid ühe korra juhtima (2:1). Huang oli joogipausiks ees 11:7. Joost jõudis ühe korra viigini (15:15), kuid ei enamat. Huang sai ette 19:16 ning võitis teiselt geimpallilt 21:18.

Kolmas geim. Seisuni 8:8 suutsid mõlemad juhtida maksimaalselt ühe punktiga. Siis läks Joost ette 12:8, kuid loovutas seejärel kohe viis punkti järjest. Õnneks möödus madalseis kiiresti, sest Eesti meister läks taas juhtima 16:13 ja 19:14 ning jõudis seisul 20:15 esimese matšpallini. Teist polnudki enam vaja. 21:15 ja Eesti juhtima!

2 – WS: Eesti – Rootsi 1:1

Slovakitarile 1:2 kaotanud Emilia Šapovalova asemel läks seekord neidude üksikmängus Eesti eest platsile Romili Vakk, vastaseks Matilda Ståhle. Avageimi algus oli taaskord üks võrdsete vastaste duell. Enamasti juhtis küll rootslanna, aga esimene puhkepaus saabus ikkagi Romili eduseisul 11:10. Tartlanna juhtis veel 12:10 ja 13:12, kuid jäi seejärel taha 14:17. Korraks suutis Vakk vahe veel ühepunktiliseks mängida, kuid kolmandat geimpalli Ståhle enam ei kinkinud. 13 minutit ning 21:19 rootslannale.

Geimivõidust innustust saanud rootslanna pürstis kohe ette 4:0 ja 7:2. Vakk rühkis vaikselt järele ning jõudis ühe punkti kaugusele (9:10), kuid möödaminekuks jõudu nappis. Rootslanna võitis geimi 21:14 ja 24 minutiga kogu kohtumise ning viigistas matši seisu.

3 – MD: Eesti – Rootsi 1:2

Eesti noormeeste esipaar Marti Joost ja Rasmus Roogsoo tegi rootslaste Erik Blombergi ja Harry Vaihingeriga avageimis kiiresti selgeks, kes on kes. 2:2 pealt mindi ette 4:2 ja 10:3. Intervalliks juhtisid Tartu kandi sulgpallurid 11:5 ning edasi edu ainult kasvas. Esimene geimpall lõpetas selle geimi seisuks 21:10. Teises geimis olid eestlased joogipausiks ees juba 11:4, kuid rootslased kosusid ning jõudsid 13:19 pealt viigini 20:20. Lõpp oli tõeline närvide mäng. Joostil ja Roogsool oli kasutada neli matšpalli, kuid kõik need luhtusid, seevastu rootslased realiseerisid oma kolmanda geimpalli edukalt ja viisid võiduga 27:25 kohtumise kolmandasse geimi.

Kõrgendatud meeleolu saatis Blombergi ja Vaihingeri ka kogu otsustava geimi vältel. Eestlasi ei lubatud kordagi juhtima, 4:4 pealt saadi 5:0 spurdi abil ette 9:4 ning parimal juhul tulid Joost ja Roogsoo kahe punkti kaugusele (9:11). Lõpp saabus vääramatu kindlusega. Eesti ja Rootsi vastasseisu kolmanda vaatuse kolmas stseen lõppes rootslaste võiduga 21:13 ning viis Sveamaa koondise ette 2:1.

4 – WD: Eesti – Rootsi 2:2

Marija Paskotši ja Emilia Šapovalova ning Anvita Harakamani ja Greta Ribokas lõpetasid sõbraliku tutvumise viigiseisult 10:10. Eesti paar sai esimesele vaheajale seisult 11:10 ning edasi mindi oma teed. Kuraditosina minutiga oli avatakt lõppenud skooriga 21:13 meie paari kasuks.

Paskotši ja Šapovalova alustasid sama soojaga ka teist geimi (4:0, 7:4, 9:5) ning said oma juhendajaga aru pidada seisul 11:7. Nõuanded läksid asja ette, sest rootslannade mõõn jätkus – järgmise punkti said nad alles seisuks 8:15 ja viimase 9:15-ks. Paskotši ja Šapovalova lõpetasid hetkel, mil kellal oli mängu algusest kulunud 25 minutit. 21:9 ja seis viigiline.

5 – XD: Eesti – Rootsi 2:3

Lumikki Liias ja Matilda Ståhle olid teistkordselt silmitsi, esimesel tugevaks toeks Rasmus Roogsoo, teisel Viktor Chen. Eesti paar jäi tagaajajaks, kuid kaotusseis (3:7, 5:8) suudeti kahel korral viigiks (8:8, 9:9) mängida. Tänavu Rootsi selle vanuseklassi meistrivõistlustel nii neidude üksik- kui ka paarismängus kulla võitnud Ståhlel ja meespaaride konkurentsis hõbeda teeninud Chenil oli aga vastus kohe varnast võtta. Rootslased said ette 13:10 ja 17:11 ning võitsid esimese geimi 12 minutiga 21:15.

Teises geimis viis innukus meie paari ette 6:3, kuid paraku tabas tartlasi seejärel taas mõõn. Vastastele loovutati järjest viis punkti ning jätkata tuli kaotusseisus. Rootslased olid joogipausiks ees 11:8 ning jätkates kaugenesid meie omadest kiirmarsil. Esimene matšpall oli Ståhlel ja Chenil kasutada seisul 20:9. Kolme punkti võrra õnnestus meie paaril veel mängu pikendada, aga siis sai läbi. Rootsi võitis viimase vastasseisu 25 minutiga 21:12 ning kogu kohtumise seega 3:2.