U-17 EM: naispaar kindlustas Eestile esimese võidu

Leedu pealinna Vilniuse SEB Arena nime kandvas spordihallis algasid reedel alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlused. Soe saadakse sisse segavõistkondade turniiriga, meister selgub teisipäeval, 8. augustil. Eesti esindus mängib alagrupis 8 koos Hispaania, Slovakkia, Austria ja Rootsiga. Avavoorus seisid meie omade vastas teisel pool võrku slovakid.

1 – XD: Eesti – Slovakkia 1:0

Algus oli kohe võidukas. Segapaar Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias alistasid vaid 19 minutiga Andrej Maceki ja Ela Bieleschová 21:9, 21:16. Avageimis lubasid triitonlased vastastel juhtida vaid kolm korda (1:0, 2:1, 3:2), siis mindi ette 7:3 ja intervalliks 11:5. Järgnesid üks 4:0 ja üks 5:0 spurt ning lõppseis vormistati teiselt geimpallilt.

Teine geim oli tasavägisem. Slovakid said taas algedu (2:1), kuid Roogsoo ja Liias muutsid selle peagi enda kasuks 7:3. Macek ja Bieleschová jõudsid viigini 7:7, kuid joogipausi saabumiseni enam punkte juurde ei saanudki. 11:7 Eestile. Ometi polnud see veel võit, sest vastased mängisid oma 11:15 kaotusseisu viigiks 15:15. Eestlaste järgmisele etteminekuga neil siiski enam kaasa minna ei õnnestunud. Roogsoo ja Liias vormistasid võiduks kohe esimese matšpalli.

2 – MS: Eesti – Slovakkia 2:0

Marti Joosti vastaseks noormeeste üksikmängus oli Andrej Suchý. Esimene geim lõppes kuraditosina minutiga nõolase kasuks 21:15. Kuuest edupunktist hoolimata oli kohtumine kuni seisuni 12:12 väga tasavägine, kord juhtis üks, kord teine, aga enam kui kahepunktiliseks kumbki oma edu arendada ei suutnud. Joostil õnnestus viimaselt viigiseisult minna ette 15:12, 17:13 ja 18:15 ning seejärel ka otsustavad kolm punkti järjest noppida.

Teises geimis juhtis Joost vaid 1:0, edasi mindi Suchý liiderdamisel. 4:10 kaotusseisust mängis Joost end kahe punkti kaugusele (8:10), kuid intervalliks oli ikkagi ees slovakk 11:8. Muutuma hakkas seisul 18:13 Suchý kasuks. Joost vähendas vahe kolm korda ühele punktile (17:18, 18:19, 19:20), kuid vastane ei andnud siiski alla ning suutis esimese geimpalli endale soodsaks kallutada. Geim 21:19 talle ja seis 28 minuti järel 1:1.

Otsustavas geimis ei saanud Joost hästi minema (0:4), kuid seejärel leidis õnneks rütmi ja mäng hakkas sujuma. Pooled vahetati meie noormehe eduseisus 11:5 ning ega midagi enam ei muutunud. Ohjad olid kindlalt Joosti käes, kes juhtis 13:5, 18:8 ja võitis lõpuks 21:13. Eduseisu 2:0 jõudis Eesti võistkond 43 minutiga.

3 – WS: Eesti – Slovakkia 2:1

Emilia Šapovalova algedu 5:2 sulas kiiresti ning joogipausiks juhtis juba Lea Kyselicová 11:9. Mängu jätkudes teenis tartlanna kolm punkti järjest ning läks omakorda ette 12:11. Vastane suutis aga samuti kolme punktiga vastata ja juhtis omakorda 14:12. Šapovalova läks uuesti ette, kuid ka 17:14 oli kiire sulama. Viimane viik oli 19:19, viimased kaks punkti sai enda arvele Kyselicová. 21:19.

Teise geimi alguses suutis Šapovalova asju rahulikumalt võtta ning see tõi ka edu. Ülikooli spordiklubi kasvandik läks ette 5:1, 7:3 ja puhkepausiks 11:7. Slovakitar tuli aga uue hooga peale, näpistas tartlanna edu ühepunktiliseks (10:11, 12:11), jõudis viigiseisudeni (12:12, 13:13) ja läks seejärel ette (15:13, 17:15). Šapovalova vähendas kaotusseisu ühele punktile (16:17), kuid mängu enam enda kasuks pöörata ei suutnud. Kyselicová võitis 21:17 ning tõi Slovakkiale esimese võidupunkti. Matš kestis 27 minutit.

4 – MD: Eesti – Slovakkia 2:2

Joost ja Suchý olid taas platsil, kuid seekord võeti koondisekaaslane appi. Joosti kõrval oli Roogsoo, slovakil Alex Petrovic. Avageimis jätkus slovakkidel väge vaid geimi esimesse poolde. 10:10 pealt mindi higi kuivatama eestlaste 11:10 eduseisus, kuid mängu jätkudes kasus slovakkide vastumäng mõneks ajaks sootuks. Joost ja Roogsoo said ette 18:10 ja võitsid 21:13.

Teises geimis oli ainus viigiseis 0:0. Slovakid kasvatasid 5:4 pealt oma edu 10:4-le, juhtisid veel 13:6 ja 17:12. Joost ja Roogsoo suutsid tulla kahe punkti kaugusele (15:17, 16:18), kuid enamat mitte. Suchý ja Petrovic võitsid 21:18 ja viigistasid.

Otsustavas geimis sai meie paar ett 3:1, kuid siis võitsid slovakid juhtohjad enda kätte. 7:6 pealt edendati eduseis 13:6-le ja võideti 37 minutit kestnud matši kolmas geim 21:14. Seis 2:2.

5 – WD: Eesti – Slovakkia 3:2

Lumikki Liias ja Marija Paskotši jäid küll Karin Goldiánová ja Lea Kyselicová vastu kaotusseisu 3:6, kuid siis koostöö paranes ning joogipausiks juba juhiti 11:8. Taas väljakul, suudeti vahet suurendada kuuele punktile (16:10) ja avageim võideti 11 minutiga 21:14.

Teises geimis kuulus esimene punkt Eestile, kuid järgmised viis läksid Slovakkiale. Kaotusseisusu 6:10 mängisid Liias ja Paskotši viigiks 10:10, kuid joogipausile saatis pukikohtunik mängijad siiski slovakitaride 11:10 eduseisus. Uuesti said Liias ja Paskotši ette 16:15, kuid vaid hetkeks – taas viik 18:18. Õnneks kolmandat geimi enam mängida ei tulnud, sest viimased kolm punkti teenisid Eesti koondislased ja võitsid 21:18. Matš kestis 27 minutit.

Eesti – Slovakkia statistika

Teises avavooru kohtumises oli selle alagrupi esimese asetusega Hispaania skooriga 3:2 parem Rootsist. Just rootslastega mängib meie koondis laupäeval allates kella 16-st. Pühapäevaks jäävad Austria (algus kell 10) ja Hispaania (kell 18). Reedel õhtul peetud teises voorus mängisid Hispaania ja Slovakkia 5:0 ning Austria ja Rootsi 1:4.