Triitoni noortele kaks karikat

Eesti klubide karikavõistlused noortele peeti laupäeval Tartus, Veeriku spordihallis. Triitoni noortel õnnestus esikoht saada U-19 ja U-15 vanuseklassis, U-17 esindus sai kolmanda ja U-13 võistkond kolmanda koha.

Kõige vanemate (U-19) seas oli Triitoni võistkonna ülekaal muljetavaldav. Nelja võistkonna turniiril alistati Fookus 100:37, Tallinna Sulgpallikeskus 100:70 ja viimases voorus ka Nõo SK 100:42. Teise koha hõivas Nõo SK võistkond, kolmas oli Tallinna Sulgpallikeskus ja kolmas Fookus. Nõo ja TSKeskuse kohtumise võitsid tartumaalased 100:88.

Tallinlaste vastu alustas Triitoni poolelt segapaar Katarina Pärli ja Rasmus Roogsoo 20:4 võiduga, kuid neidude üksikmängus jäi Emilia Šapovalova Laura Liis Kalele alla 20:22. Meespaar Oliver Hani ja Andrei Schmidt kasvatas 20:9 võiduga Triitoni eduseisu 60:35-le, ent naispaarismänguga võitsid tallinlased Kale ja Mia Sakarias meie Pärli ja Šapovalova vastu tosin punkti tagasi. Enne Andrei Schmidti ja Robert Manderi meesüksikmängu oli Triiton ees 80:67. Eesti juunioride meister ei jätnud midagi juhuse hooleks – 20:3.

Triitoni ja Nõo kohtumises võitsid meie sega- ja naispaar 21:12 ning meespaar 20:5. Emilia Šapovalova alistas Evaliisa Poola 20:4 ja Andrei Schmidt Marti Joosti 21:9. Lisaks nimetatutele kuulus võitjate koosseisu varumängijana veel Lumikki Liias.

U-15 vanuseklassis oli osalejaid samuti neli. Triitoni esinduskoosseis oli Veeriku Badmintonist parem 100:48, teises voorus alistati oma teine koosseis 100:76 ning esikoha otsustanud vastasseisus jäädi 100:97 peale Tallinna Sulgpallikeskusega mängides. Greete Kiisk ja Koit Hallik ning Keidi Kaasma viisid Triitoni I juhtima 40:36, kuid poiste paarismängus jäid Hallik ja Marten Põder oma vastastele kahe punktiga alla. Pärast neljandat vastasseisu oli Triiton ees 80:76, sest Kaasma ja Kiisk võitsid naispaaris 20:18. Marten Põder pidas Gregor Kivisaarega tasavägise lõpukohtumise. Tartlane jäi küll kaotajaks 20:21, kuid jõudis siiski esimesena sajanda punktini ning kindlustas võistkonnale karikavõidu. Lisaks nimetatutele kuulusid Triitoni esinduskoosseisu veel Karl-Markus Kasekamp ja Carmella Krislin Kruus.

Triitoni II (Taavi Ehasalu, Mattias Kaudne, Emilia Ainso, Maria Berik, Maria Kornejeva) kaotas lisaks esinduskoosseisule TSKeskusele 48:100 ja Veeriku Badmintonile 99:100. Kolmanda koha saaja otsustanud kohtumises juhtis Triitoni II enne poiste üksikmängu Veeriku vastu 80:72, kuid Taavi Ehasalu jäi Dorian Bastienile alla 19:28 ning pronks libises napilt käest.

U-17 vanuseklassis peeti vaid kolm kohtumist, sest osalejaid oligi pjedestaali jagu. Triiton (Oskar Laanes, Karl Mattias Pedai, Priit Põder, Katarina Babin, Sandra Kask, Annabel Mutso) võitis avavoorus Veeriku Badmintoni 100:56, kuid Tallinna Sulgpallikeskusele jäädi alla 95:100. Tallinlasi saatis edu neljas esimeses kohtumises ning enne poiste üksikmängu juhtsid pealinlased 80:61. Priit Põder ei visanud siiski veel püssi põõsasse. Tema eduseis Arturi Asperki vastu aina kasvas (ja Triitoni kaotusseis aina vähenes), kuid sajanda punktini jõudis siiski esimesena vastane.

U-13 vanuseklassis sai täisedu kahe võiduga esikoha Tallinna Sulgpallikeskus, saaliperemehed Veeriku Badmintonist (kaotasid tallinlastele 80:100) olid teised ja Triiton kolmas. Triitonlased (Alfred Perv, Kevin Sulkovski, Eileen Pärsim, Jelizaveta Sazonova, Keiti Sild) jäid Veeriku klubile alla 69:100 ning karikavõitjatele 55:100.

Kolmes nooremas vanuseklassis oli kavas ka B-liiga turniir. U-13 vanuseklassis sai Triitoni II koosseis TÜASK-I ja Veeriku Badmintoni järel kolmanda koha. Mängisid Kevin Kaunissaar, Krismar Koppel, Loora Kask, Sofia Kornejeva ja Doris Sova.

Eesti klubide karikavõistlused noortele

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga