Noored tartlased mängisid Jüris hästi

Sulgpalli noorte GP-sarja neljas osavõistlus peeti Jüris, Lenne Sulgpallikeskuse väljakutel. Võitjaid selgitati 37 võistlusklassis, osalejaid oli kokku 286. Arvukalt oli osalemas soomlasi, kes noppisid ka üheksa esikohta.

U-19 vanuseklassis põhjanaabritele siiski suurt sõnaõigust ei antud. Noormeeste üksikmängu finaalis sai Marti Joost (Nõo SK) finaalis jagu Oliver Hanist (Triiton) 21:17, 21:10, Rasmus Roogsoo (Triiton) kaotas poolfinaalis klubikaaslasele. Paarismängus pidid Joost ja Roogsoo koos mängides tunnistama finaalis Raul Musta SK paari Rene Leemani ja Rasmus Taltsi paremust 21:14, 21:7. Kolmandat kohta jagasid kaks Triitoni paari, Oskar Laanes – Karl Mattias Padar ning Oliver Hani – Priit Põder.

Neidude üksikmängus tuli parimal Triitoni sulgpalluril samuti leppida teise kohaga, sest Romili Vakk jäi esikoha saaja otsustanud kohtumises alla Marija Paskotšile (Raul Musta SK) 17:21, 14:21. Poolfinaalis oli hilisem võitja alistanud Emilia Šapovalova (Triiton) 21:11, 21:14. Paarismängus andis Paskotši ja Lumikki Liiase (Triiton) koostöö põnevas finaalis 21:11, 19:21, 22:20 võidu Heili Merisalu (TÜASK) ja Šapovalova üle. Segapaarismängus sai Liias teise esikoha koos Rasmus Roogsooga, äärmiselt tasavägises finaalis alistati Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova 24:22, 24:22. Oliver Hani ja Romili Vakk kaotasid poolfinaalis Roogsoole ja Liiasele 21:18, 11:21, 18:21.

U-17 vanuseklassis tõi Nõo SK-le võidu Emil Penner 21:19, 21:19 finaalieduga Kaspar Sorge (TÜASK) üle. Kõrgeima asetusega Oskar Laanes (Triiton) kaotas poolfinaalis Pennerile, Marten Põder (Triiton) Sorgele. Paarismängus edenesid Põder ja Sorge finaali, kus aga kaotati 17:21, 16:21 Kaspar Kaasikule (Triiton) ja Timo-Alen Prokopenkole (TSKeskus).

Tüdrukute seas jõudis Ilona Roogsoo (Triiton) poolfinaali, kus jäi alla hilisemale võitjale Kelli Muinastile (TSKeskus). Paarismängus võidutsesid Veeriku Badmintoni esindajad Marta-Helena Pallon ja Mirtel Värv. Keidi Kaasma ja Sandra Kask (Triiton) kaotasid neile poolfinaalis kolmes geimis. Segapaarismängus näitasid ladusaimat koostööd Marten Põder ja Kelli Muinast, Triitoni paar Kaspar Kaasik ja Ilona Roogsoo alistati finaalis mõlemas geimis 21:14.

U-15 vanuseklassis noppisid kõik esikohad soomlased. Üksikmängus jõudis Mattias Kaudne (Triiton) poistest poolfinaali ning Kelly Ojamaa (Nõo SK) tüdrukute seas finaali. Poiste paarismängus langesid Koit Hallik (Triiton) ja Gregor Kivisaar (TSKeskus) ning Taavi Ehasalu ja Mattias Kaudne (Triiton) poolfinaalis soomlastega võideldes, tüdrukute seas jagasid poiste saatust Greete Kiisk ja Grethe Look (Triiton) ning Grete-Liis Neemre ja Liisa Tomann (Triiton). Segapaarismängus edenesid Rando Penner ja Kelly Ojamaa (Nõo SK) poolfinaali.

U-13 vanuseklassis jõudis Eileen Pärsim (Triiton) finaali, kuid seal oli soomlanna Nova Nyqvist selgelt parem 21:4, 21:8. Poiste paarismängus olid Morten Rozental ja Viiralt Salumaa (Veeriku Badminton) teised. Tüdrukute paarismängu võitsid Kirke Kärner (TSKeskus) ja Mia Rianna Ruul (Triiton). Võidunumbrid Kristina Babini ja Kirsikka Bianka Liiase (Triiton) üle olid 21:18, 21:14. Raimond Vaidla (TSKeskus) ja Liias edenesid segapaarina poolfinaali.

U-11 vanuseklassis mängiti poiste finaal tartlaste vahel, Oleh Kulieshov (TÜASK) võitis selles Lennart Küütsi (Veeiku Badminton) 21:14, 18:21, 21:11. Tüdrukute seas teenis esikohadiplomi Kirsikka Bianka Liias (Triiton).

B-liigas said tartlastest esikoha U-19 klassis Amalia Leškina ja Elis Tomann (Triiton) paarismängus, U-17 klassis Henri Salum (Triiton) üksikmängus ning Inga Dobrus ja Elina Kumm (Triiton) paarismängus, U-15 klassis Marten Kurvits ja Elli Jaal (mõlemad TÜASK) üksikmängudes, Eha Mari Maasik (Veeriku Badminton) ja Eliise Grettel Välbe (Triiton) paarismängus ning Ronet Fuchs ja Elli Jaal (TÜASK) segapaarismängus, U-13 klassis Kevin Sulkovski (Triiton) ja Roosi Teino (Triiton) üksikmängudes, Loora Kask ja Margareth Sinimäe (Triiton) paarismängus ning Oleh Kulieshov (TÜASK) ja Keiti Sild (Triiton) segapaarismängus.

Noorte GP-4 tulemused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga