Paarissuled meelitasid kokku sada sulgpallurit

Paarissulgede kevadturniiril (Paarissuled 2024 Forza.ee) selgitati ülikooli spordihoone väljakutel paremusjärjestus 10 võistlusklassis, osales kokku 100 sulgpallurit.

Meistriliigas mängis Tauri Kilk seekord koos klubikaaslase Raul Käsneriga. Triitonlased jõudsid suurema vaevata finaali, kus Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Mihkel Talts (Triiton) alistati 21:12, 21:14. Viimased olid poolfinaalis jagu saanud Mikk Õunmaast (Triiton) ja Robin Schmalzist (TSKeskus) 14:21, 21:12, 21:18. Tulevased võitjad Kilk ja käsner võidutsesid Anton Beriku (Triiton) ja Oskar Männiku (TÜASK) üle 21:15, 21:14. Viienda koha võitlesid välja Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton), kes oma alagrupis olid kolmandaks jäänud.

Meespaarismängu finalistid. Foto: Triiton

Naisi osales viis paari ning kõik mängisid kõigiga läbi. Kõik neli vastast said alistatud Helina Rüütli (Triiton) ja Ramona Üpruse (TÜASK) poolt, teise koha saanud Heili Merisalust (TÜASK) ja Emilia Šapovalovast (Triiton) oldi üle 21:10, 21:11. Kolmanda koha hõivasid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton).

Sedakorda mängiti ka nn superfinaali, kuhu pääsesid meistriliiga nais- ja meespaarismängu võitjad. Selles finaalis alustavad mehed esimest geimi 0:7 ja teist geimi 0:9 kaotusseisust, võiduks on vaja koguda 15 punktini. Rüütel ja Üprus kasutasid oma handikäpi oskuslikult ära, lüües Kilki ja Käsnerit 15:10 ja 15:7.

Ramona Üprus ja Helina Rüütel võitsid nii naispaaride finaali kui ka superfinaali meeste vastu. Foto: Triiton

Esiliiga meestest võidutsesid Oliver Hani ja Priit Põder (Triiton), viimane kohtumine Ants Mängeli (Tallinna SK) ja Raido Rozentali (TÜASK) vastu võideti 17 minutiga 14:21, 21:10, 21:11. Naispaare selles liigas seekord polnud.

Teises liigas tunnistasid nelja meespaari konkurentsis vaid võite Andre Looskari (Nõo SK) ja Iko Viik (TSKeskus). Kõik viis osalenud naispaari olid Triitonist, kaotuseta jäid Keidi Kaasma ja Sandra Kask, vaid võitjatele alla jäänud Agne Riin Mekk ja Merili Tiidoma olid teised.

Kolmandas liigas osalesid seekord vaid naispaarid. Edu saatis Rosann Massurit ja Elsa Themast (Veeriku Badminton), kes teise koha hõivanud Maria Berikust ja Maria Kornejevast (Triiton) oldi üle 17:21, 21:19, 21:13.

Neljandas liigas hõivasid meestest kaks kõrgemat kohta Triitoni sulgpallurid, tasavägises finaalis olid Rain Erik Kuiv ja Sten Erik Sild 21:19, 21:18 üle Mihkel Reimandist ja Henri Salumist. Kõige rohkem oli seekordsel turniiril selle liiga naispaare, kokku 11. Edu saatis Greete Kiiska ja Hannele Pärna Triitonist, esikohamängus oldi paremad Eha Mari Maasikust (Veeriku Badminton) ja Eliise Grettel Välbest (Triiton) 21:15, 17:21, 24:22. Clara Cizel ja Merli Leemet (Triiton) lõpetasid poolfinaalis.

Esiliiga meespaarismäng. Foto: Triiton
Teise liiga meespaarismäng. Foto: Triiton
Neljanda liiga meespaarismäng. Foto: Triiton
Teise liiga naispaarismäng. Foto: Triiton
Kolmanda liiga naispaarismäng. Foto: Triiton
Neljanda liiga naispaarismäng. Foto: Triiton