Triitoni paar Norras finaalis

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) võitsid Sandefjordis peetava FZ Forza Norwegian Internationali naispaarismängu poolfinaalis Poola paari ning kohtuvad pühapäeval finaalis taanlannadega. Finaalid algavad kohaliku aja järgi kell 10, naispaarismängu finaal on järjekorras neljas.

Paulina Hankiewicz ja Kornelia Marcak juhtisid poolfinaali avageimi 10:7, kuid joogipausiks olid ees juba Marran ja Rüütel 11:10 ning mängu jätkudes mindi ette 19:14. Poolatarid tulid küll veel ühe punkti kaugusele (18:19), kuid siis saavutas meie paar kaks vajalikku punkti, 21:18. Teises geimis vastasid tartlannad vastaste 2:0 algedule 8:0 spurdiga ning see otsustas asja – 21:10.

Ka veerandfinaalis kohtus meie paar Poola mängijatega ja see oli hoopis tasavägisem mäng. Avageimis juhtisid Wiktoria Dabczynska ja Zuzanna Jankowska algusest lõpuni ning kasvatasid intervalliks saavutatud 11:5 edu mängu jätkudes veel seitsme punkti võrra, 21:14. Teises geimis juhtisid poolatarid veel 4:3, kuid siis õnnestus esimese asetusega eestlannadel ette minna 9:4 ja 11:6 ning rohkem ohje käest ei lastud – 21:16. Otsustavas geimis sai otsustavaks lõpuponnistus. Meie paar oli intervalliks ees 11:9, kuid seejärel jäädi taha 14:16. Õnneks ei loovutatud sellelt seisult vastasele enam ainsatki punkti, ise nopiti aga seitse järjest – 21:16.

Pühapäeval peetavas finaalis on Marran ja Rüütel vastamisi Amalie Cecilie Kudski ja Signe Schulziga. Kolmanda asetusega taanlannad võitsid poolfinaalis teise asetusega Prantsusmaa paari Sharone Bauer – Emilie Vercelot samuti kolmes geimis 21:12, 20:22, 21:16.

Segapaarismängus kaotasid Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) teises ringis Jacob Ekmanile ja Nathalie Wangile 15:21, 14:21. Rootslased edenesid pühapäevasesse finaali. Meeste paarismängus said Karl Kert (Raul Musta SK) ja Tauri Kilk (Triiton) kirja võidu ja kaotuse. Üle mängiti Joel Hansson ja Felix Lindeblad 21:18, 21:15, alla jäädi Victor Morskogenile ja Daniel Strömile (kõik Rootsi) 19:21, 21:15, 19:21.

Meeste üksikmängus oli põhitabelis ainsana Kert. Avaringis võitis Eesti valitsev meister Tino Daoudali (Prantsusmaa) 21:14, 18:21, 21:13, kuid järgmises kaotas viimase kaasmaalasele Yanis Gaudinile 15:21, 16:21. Tauri Kilk võitis valikturniiril kaks esimest vastast (rootslane ja poolakas) kindlalt, kuid jäi otsustavas kohtumises alla Pranay Shettigarile (India) 18:21, 13:21. Avageimis juhtis meie mees veel 14:12, kuid siis võttis kauge külaline oma, teises geimis läks Shettigar oma teed viimaselt viigiseisult 4:4. Põhitabelis mängis India sulgpallur end poolfinaali, kus kaotas taanlasele Jakob Houele 10:21, 15:21. Tabeli alumiselt poolelt jõudis esikohamängu Andi Fadel Muhammad (Indoneesia).

Naiste üksikmängus lõppes Ramona Üpruse võistlus samuti teises ringis, kaotus tuli vastu võtta esimese asetusega Talia Ng’lt (Kanada) 17:21, 20:22. Ng jõudis välja finaali. Helis Pajuste (Raul Musta SK) võitis esimeses ringis lätlanna Anna Kupča 21:14, 21:9, kuid teises jäi alla teise asetusega Irina Amalie Andersenile (Taani) 10:21, 14:21. Andersen mängib finaalis, vastaseks Ng.