Sulgpallikulda jagus neljale riigile, medaleid üheksale

Pühapäeval Tarnowis lõppenud III Euroopa mängude sulgpalliturniiril jõudsid veerandfinaalis meie naiste turniiri lõpetanud sulgpallurid finaali ning üks neist jäigi Poolamaal kaotuseta.

Veerandfinaalis Kristin Kuubast mõlemas geimis võrdse tulemusega 21:10 jagu saanud Carolina Marin (Hispaania) mängis poolfinaalis peaaegu sama kindlat üle viienda asetusega šotlanna Kirsty Gilmouri 21:15, 21:11 ning kohtus pühapäeval esikohamängus taanlanna Mia Blichfeldtiga, kes lõpetas nelja parema seas Jenjira Stadelmanni (Šveits) edenemise 21:15, 21:16. 2019 Minskis võidutsenud Blichfeldt ei suutnud finaalis kõigi kõrgete tiitlitega Marinile ohtlikuks saada, Andaluusiast pärit 30-aastane Marin võitis 21:15, 21:14 ning lisas oma niigi uhkele teenetelehele ka Euroopa mängude võidu. Finaalis olid seega vastamisi esimese ja teise asetusega mängijad ning esimesena asetatu võitis.

TULEMUSED

Naiste paarismängus kolmes setis meie Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli alistanud Debora Jille ja Cheryl Seinen Hollandist jätkasid võidukalt ka poolfinaalis, kus mängiti kolmes geimis üle sakslannad Linda Efler ja Isabel Lohau (mullune Euroopa parimaks naissulgpalluriks valitu!) 21:14, 19:21, 21:17. Esimestel Euroopa mängudel kaheksa aastat tagasi Bakuus võidutsenud Gabriela ja Stefani Stoeva olid aga tabelisse neljandana asetatud hollandi paarile finaalis liiga kõva pähkel. Esimese asetusega Bulgaaria õed võitsid avageimi koguni 21:7 ja teise 21:17.

TULEMUSED

Meeste üksikmängus valitses vägesid maailma edetabelit juhtiv Viktor Axelsen, ehkki finaalis pidi taanlane vaeva nägema kolm geimi. Esimeses jäi Prantsusmaa koondislane Christo Popov peale 21:16, kuid teises võidutses täpselt sama tulemusega Axelsen. Otsustavas geimis pääses Popov ette 3:1, kuid seejärel pani Axelsen kõik mängu ning oli intervalliks ees 11:3! Popov tuli küll veel lähemale (7:13, 8:14), kuid esireketit kätt väristama enam ei suutnud panna. Axelsen võitis geimi 21:11 ning kogu 82 minutit väldanud finaali. Pronksmedali teenisid finalisti vanem vend Toma Junior Popov (kaotas poolfinaalis Axelsenile 17:21, 18:21!) ning 34-aastane Iisraeli esindaja Misha Zilbermann (jäi Christo Popovi vastu kaotajaks 10:21, 14:21). Muide, 2019 Minskis jagas Moskvas sündinud Zilbermann kolmandat kohta koos meie Raul Mustaga.

TULEMUSED

Meeste paarismängus võidutsesid esimese asetusega Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen. 2018 Huelvas Euroopa meistriteks kroonitud taanlased vahetasid Minski mängude teise koha nüüd esikoha vastu, alistades Suurbritannia paari Ben Lane’i ja Sean Vendy 21:15, 19:21, 21:19. Neli aastat tagasi jäädi finaalis sama riigi paarile alla, siis olid brittide eest väljakul Marcus Ellis ja Chris Langridge. Pronksi teenisid Alexander Dunn ja Adam Hall (Suurbritannia) ning vennad Popovid.

TULEMUSED

Segapaarismängus jäid kaotuseta Robin Tabeling ja Selena Piek Hollandist, kulla toonud kohtumises oldi paremad prantslastest Thom Gicquelist ja Delphien Delrue’st 21:10, 13:21, 21:13. Pronksid kuulusid Marcus Ellisele ja Lauren Smithile (Suurbritannia) ning Mathias Christiansenile ja Alexandra Bøjele (Taani).

TULEMUSED

Ellis, Smith ja iirlane Sam Magee on kolm sulgpallurit, kel Eurooa mängudelt võidetud nüüd kolm medalit, vastavalt 2+0+1, 1+1+1 ja 0+0+3. Kaks kulda on lisaks Ellisele teeninud õed Stoevad ja Selena Piek. Medaliriike kogunes Tarnowis koguni üheksa, taanlased noppisid kaks kulda (2+1+1), kuid medaleid võitsid prantslased ühe võrra rohkem (0+2+3). Taanlastega võrdselt neli medalit (0+1+3) kogusid ka britid.