Kilk sai Kerdist võitu, aga Singerist mitte

Yonex Finnish Openil Vantaas olid reedel hommikul meeste üksikmängu põhitabeli avaringis vastamisi Eesti kaks hetke tugevamat tegevmängijat, Tauri Kilk (Triiton) ja Karl Kert (Raul Musta SK). Vantaa Energia Areenal sai kahe eestlase pallivahetusi jälgida 58 minutit. Avageimis jäi kindlalt 21:14 peale valitsev Eesti meister Kilk, teise võitis 21:18 mullune meister Kert. Kolmandas jätkus otsustavate punktide mängimisel rohkem kindlust Kilgil, kes võitis geimi 21:18 ning jõudis 16 parema sekka.

Veerandfinaali pääsemiseks (ehk Bratislava turniiri saavutatus kordamiseks) oli Kilgil nüüd vaja jagu saada Valentin Singerist. 1999 sündinud prantslane tegi avaringis selja prügiseks Tim Mörkil (Rootsi) 21:15, 21:11. BWF-i edetabeli 178. koht andis talle Vantaas seitsmenda asetuse ning seda suutis ta Soomemaal ka kaitsta. Tänavusel Malta Internationalil poolfinaali jõudnud Singer võitis avageimi 21:18, kuid teises tasandas Kilk seisu, võites selle 21:19. Kolmandas geimis jäi Kilk taha 1:5, kuid tasapisi sai mängu tagasi ning jõudis viigini 9:9. Joogipausiks juhtis siiski vastane 11:9 ning geimi teisel poolel enam eestlasele võimalust ei andnud. Jaanuaris Tallinna turniiril teise ringi pidama jäänud (kaotas tookord tänavusele EM-pronksile Joakim Oldorffile) Singer sai ette 15:10 ja 20:16 ning võitis 21:17.

Naiste üksikmängus kaotas valitsev Eesti meister Helis Pajuste (Raul Musta SK) avaringis Florentine Schöffskile (Saksamaa) 11:21, 14:21.

Segapaarismängus edenesid Hugo Themas ja Elisaveta Berik (Triiton) hommikupoolikul kenasti teise ringi, kui pingelises heitluses jäädi peale maltalaste Samuel Cassari ja Francesca Clarki vastu mängides. Avageim küll kaotati 21:23, kuid järgmised võideti 21:14 ja 21:17. Teises ringis nii hästi ei läinud, sest norralastele Jonas Østhasselile ja Julie Abusdalile 14:21, 18:21. Seevastu teine Triitoni paar jõudis ühe võiduka mänguga veerandfinaali. Andrei Schmidt ja Emili Pärsim olid avaringis vabad, teises saadi jagu esimese asetusega Mahd Shaikhist ja Khadijah Kawtharist (Saudi Araabia) 21:19, 21:16. Koha pärast poolfinaalis mängitakse laupäeval soomlaste Anton Kaisti ja Oona Tapolaga.

Kaheksa parema sekka mängisid end ka Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Nemadki olid avaringis vabad, teises ringis võideti soomlased Erik Li ja Aino Övermark 21:10, 21:17. Teise asetusega paari järgmised vastased on Danial Iman Marzuan ja Shreya Hochscheid Saksamaalt.

Meeste paarismängus jõudis kaheksa parema sekka koguni kolm Eesti paari. Esimese asetusega Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) alustasid 21:9, 21:16 võiduga sakslaste Danial Iman Marzuani ja Mark Niemanni üle. Kolmanda asetusega Karl Kert ja Tauri Kilk madistasid teise saksa paariga kolm geimi ja jäid Jonathan Drespi ja Luca Wiechmanni vastu lõpuks peale 21:15, 20:22, 21:11. Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton) kallutasid kaks tasavägist geimi enda kasuks uusmeremaalaste Jonathan Curtini ja Markis Tew’ga mängides.

Naiste paarismängus edenesid Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Triiton) kaheksa parema hulka tänu 21:11, 21:14 edule Inglismaa esindajate Bhavika Mistry ja Dorsa Yavarivafa üle. Marelle Salu ja Emilia Šapovalova (Triiton) võitsid Soome paari Sai Abhijna Brahmakal ja Aino Övermark 21:16, 21:17.