Eesti meespaarid kolmekesi poolfinaalis ja kahekesi finaalis!

Yonex Finnish Openil Vantaas eestlastel laupäevaks enam üksikmängudes esindajat polnud, kuid see-eest mürati vahvalt paaris, eriti meespaaris.

Meeste paarismängus jõudis kaheksa parema sekka kolm Eesti paari. Kõik nad edenesid ka nelja parema sekka ning kaks jõudsid finaali välja! Esimese asetusega Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) alistasid soomlased Miika Lahtineni ja Jere Övermarki 21:13, 21:17 ning laupäeva õhtupoolikul saadi kolmes geimis jagu ka viimastest konkurentsi jäänud “muulastest”. Sakslased Lennart Notni ja Julian Voigt mängiti üle 21:13, 16:21, 21:14.

Tabeli alumises pooles selgitasid teise finalisti kaks Eesti paari, kes veerandfinaalis nägid oma vastaste alistamisega vaeva kolm geimi. Kolmanda asetusega Karl Kert ja Tauri Kilk kaotasid Andreas Roksvaagile ja Jonas Østhasseli vastu avageimi 21:18, kuid teises ja kolmandas õnnestus Eesti meistritel oma tahe norralastele peale suruda – 21:16, 21:15.

Kiiduväärt võidu saavutasid Andrei Schmidt ja Hugo Themas, kes avageimis jäid teise asetusega soomlastele Iikka Heinole ja Robin Jänttile küll selgelt alla 10:21, kuid edasi mängupilt muutus. Teise geimi võitsid tartlased 21:16 ja kolmanda 21:17. Poolfinaalis jäid tänavused Eesti meistrid kindlalt peale 21:12, 21:11. Seega näeb pühapäeval Vantaas tänavuste Eesti meistrivõistluste kordusfinaali. Veebruari alguses Tallinnas jäid Kilk ja Kert peale 21:19, 21:18.

Eesti lipp oli esindatud ka segapaarismängu poolfinaalis. Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus jõudsid sinna tänu 21:15, 21:17 võidule saksamaalaste Danial Iman Marzuani ja Shreya Hochscheidi üle. Teise asetusega tartlaste järgmised vastased tulid kaugelt Malaisiast ning Tan Wei Liangile ja Wong Kha Yanile tartlastel suurt midagi vastu panna polnud. Kaotati 7:21, 8:21. Tabeli ülemises pooles pidid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim veerandfinaalis tunnistama soomlaste Anton Kaisti ja Oona Tapola paremust 21:10, 21:16.