Naispaar jäi Euroopa mängudel medalist geimivõidu kaugusele

Euroopa mängudel Poolas Tarnowis olid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel väga lähedal, et tuua Eestile neljas medal. Sulgpalliturniiri sõelmängude veerandfinaalis võideti võrdsete heitluses Hollandi paari Debora Jille ja Cheryl Seineni vastu avageim 21:19 ja oldi teises ees 9:3. Paraku kosusid hollandlannad sedavõrd, et võitsid teise geimi 21:16 ja takkaotsa ka kolmanda 21:17 ning kindlustasid hoopis Hollandile vähemalt pronksmedali, sest sulgpalli tiitlivõistlustel kolmanda koha mängu ei peeta. Eesti esipaar peab leppima viienda kohaga.

Avageimis kulges stiilis ülesse ja alla, ülesse ja alla. Hollandi paar ette 3:0, siis viik 3:3, Hollandi paar ette 8:4, siis Eesti paar ette 10:9, Hollandi paar ette 13:10, Eesti paar ette 15:13, Hollandi paar ette 17:15. Viigiseisult 18:18 said Jille ja Seinen uuesti ette 19:18, Kuid Marran viigistas. Rüütel viis piki piiri löödud pallist meie paari ette 20:19 (seda ei tahtnud vastased küll punktiks tunnistada, kuid kohtuniku otsus jäi jõusse) ning järgmise pallingutõrje saatsid hollandlannad võrku. 21:19 meile!

Teises geimis juhtisid Marran ja Rüütel 2:0, 4:1, 6:2 ja 9:3, kuid seejärel eksiti mitu korda järjest võrgu ees ning vastased said mängu tagasi. Joogipausiks olid 11:10 ees juba Jille ja Seinen ning mängu jätkudes kasvatasid punktisaaki jõudsasti – 17:11, 19:12, 20:14 ning lõpuks kolmandalt geimpallilt 21:16.

“Paneme nüüd mängu selle, mis vähegi on,” innustas Mart Siliksaar oma hoolealuseid enne otsustava geimi algust. Kahjuks kuulus algedu (4:0) seekord hollandlannadele ning juhtohje enam käest ei antud. Intervalliks oldi ees 11:9, seejärel 15:12, 16:13, 19:14, 20:15 ja lõpuks 21:17.

Marran/Rüütel – Jille/Seinen kohtumise statistika SIIN.

Tabeli ülemises pooles selgitavad ühe finalisti Gabriela ja Stefani Stoeva (Bulgaaria) ning Margot Lambert ja Anne Tran (Prantsusmaa), alumises on Jille ja Seineni vastas Linda Efler ja Isabel Lohau (Saksamaa).