Kuuba pääses mänguta veerandfinaali

Neljapäeva pärastlõunal pidi Kristin Kuuba Poolas peetavate Euroopa mängude sulgpalliturniiri kaheksandikfinaalis kohtuma Xuefei Qi’ga. Mängu siiski ei toimu, sest Prantsusmaa sulgpallur vigastas end viimases alagrupikohtumises. Qi suutis küll kohtumises Rachael Darraghi vastu teises geimis 12:19 kaotusseisust võidukalt välja tulla, kuid geimi alguses saadud vigastus osutus arvatust tõsisemaks ning seetõttu oli maailma edetabelis 52. kohal paiknev Qi sunnitud edasi võistlemisest loobuma. Nii pääses Kuuba mänguta veerandfinaali, kus ta saab vastaseks omaaegse maailma esireketi Carolina Marini (Hispaania), kes alistas 26 minutiga Kim Schmidti (Luksemburg) 21:9, 21:12. Kuuba ja Marin on ühel platsil varem olnud vaid ühe korra – veebruaris 2013 segavõistkondade EM-i raames mängiti paarismängu. Kuuba partneriks oli tookord Helina Rüütel ja Marinil Beatriz Corrales. Hispaanlannad võitsid 21:9, 21:10.

Qi võitis Tarnowis peetaval turniiril oma alagrupis G kõik kolm vastast – Marija Sudimaci (Serbia) 21:17, 21:11, Tereza Švabikova (Tšehhi) 21:14, 21:9 ning viimati Rachael Darraghi (Iirimaa) 21:18, 24:22. Senised neli omavahelist kohtumist Kuubaga on võitnud Qi.

Ülejäänud kaheksandikfinaalide tulemused Tarnowis: Line Højmark Kjærsfeldt (Taani) – Yvonne Li (Saksamaa) 21:19, 21:14, Kirsty Gilmour (Suurbritannia) – Vivien Sandorhazi (Ungari) 17:21, 21:17, 21:17, Lianne Tan (Belgia) – Tereza Švabikova (Tšehhi) 21:14, 21:8, Jenjira Stadelmann (Šveits) – Keisha Fatimah Az Zahra (Aserbaidžaan) 16:21, 21:12, 21:15, Neslihan Yigit (Türgi) – Polina Buhrova (Ukraina) 21:9, 21:16, Mia Blichfeldt (Taani) – Jaymie Laurens (Hol) 21:7, 21:7.

Veerandfinaalpaarid on seega: Marin – Kuuba, Kjærsfeldt – Gilmour, Tan – Stadelmann ja Yigit – Blichfeldt.