Kristin Kuuba võitis Taani Mastersi!

Eesti sulgpalli esireket Kristin Kuuba võidutses International Challenge’i kategooriasse kuulunud turniiril Victor Denmark Masters 2023. Viimased aastad Euroopa tugevaimas sulgpalliriigis elanud, harjutanud ja mänginud eestlanna kaotas pühapäevases finaalis küll 20-aastase Indoneesia mängija Komang Ayu Cahya Dewi vastu avageimi 16:21, kuid võitis sama tulemusega teise ning kolmanda 14:3 eduseisust lõpuks 21:10. Finaalkohtumine maailma edetabli 54. (Kuuba) ja 62. (Dewi) mängija vahel kestis üks tund ja üks minut. Seni oli Dewi Taanis kõik vastased alistanud kahes geimis, kulutades igale kohtumisele mitte enam kui pool tunnikest.

Kuuba alustas Sjællandi saare põhjaosas asuvas Hillerødis reedel kahe võiduga. Naisüksikmängu avaringis alistas sel turniiril viienda asetuse saanud Eesti esireket pärastlõunal Anna Tatranova (Prantsusmaa) 21:16, 21:12 ning õhtupoolikul ülitasavägises heitluses Ting-Yu Liangi (Taiwan) 25:23, 22:20! Ka laupäeval mängis Kuuba Royal Stage’i nime kandvas saalis kaks suurepärast kohtumist. Veerandfinaalis alistas tartlanna Julie Dawall Jakobseni (Taani) 19:21, 21:14, 21:19 ning poolfinaalis oli 21:14, 21:10 parem Yu-Hsun Huangist (Taiwan).

Postimehe reporteri Ville Arikese usutlust värske turniirivõitjaga saab lugeda SIIT.