Kuuba mängis end Taanis reedel veerandfinaali

Taanis Hillerødis peetaval International Challenge’i kategooria turniiril Victor Denmark Masters 2023 mängis Kristin Kuuba end reedel kahe võiduga veerandfinalistiks. Naisüksikmängu avaringis alistas sel turniiril viienda asetuse saanud Eesti esireket pärastlõunal Anna Tatranova (Prantsusmaa) 21:16, 21:12 ning õhtupoolikul ülitasavägises heitluses Ting Yu Liangi (Taiwan) 25:23, 22:20!

Avageimis juhtis Kuuba Liangi vastu pikalt, kuid 12:8 peal tuli esimene tõrge. Liang jõudis järele ja ühe punktiga isegi mööda (13:12). Eestlanna suutis taas ette minna 16:15, kuid jäi jälle taha, seekord juba 17:20. Ent sellestki august suutis Kuuba välja ronida ning seisul 21:20 oli temalgi esimene geimpall kasutada. Järgmised kaks pallingut lõppesid Liangi punktivõiduga, kuid geimivõit jäi maailma edetabelis 72. kohal paikneval 25-aastal sulgpalluril seegi kord vormistamata. Hoopis Kuuba noppis kolm punkti järjest ning võitis geimi 25:23!

Teises geimis sai Liang suure algedu (6:1), kuid hoida seda ei suutnud. Kuuba viigistas (7:7, 9:9), kuid juhtima ei pääsenud. Alles vastase 16:12 edu äratas eestlanna. Kuus punkti järjest viisid teda ette 18:16 ning ehkki Liang jõudis veel viigini (20:20), lõppes geim meie sulgpalluri võiduga 22:20. Kaks geimi pallivahetusi vältasid kokku 50 minutit.

Pariisi olümpiale kvalifitseerumiseks punkte andva turniiri veerandfinaalis kohtub Kuuba laupäeval taanlanna Julie Dawall Jakobseniga (BWF 77.). Omavaheliste mängude seis on 2:0 Jakobseni kasuks, kuid esimest korda mängiti 2017. ja teist korda 2019. aastal.