Eesti naispaar võitis turniiri Leedus

Leedu suuruselt viiendas linnas Panevežyses peetud RSL Lithuanian International 2023 (Futures Seriesi kategooria) tõi Eesti koondise sulgpalluritele ühe turniirivõidu, lisaks jõudsid kaks meie paari meeste ning kaks ka segapaarismängus veerandfinaali.

Kõige paremini läks esimese asetusega Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil (Triiton) naiste paarismängus. Triitonlannad alistasid järjepanu Nina Beckeri ja Amelie Lehmanni (Saksamaa) 21:9, 21:18, Paola ja Vlada Ginga (Rumeenia) 21:16, 21:12, veerandfinaalis Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovska (Ukraina) 21:9, 21:11 ning poolfinaalis Arlya Nabila Thesa Munggarani ja Agnia Sri Rahayu (Indoneesia) 21:16, 14:21, 21:14. Pühapäevane finaal mängiti samuti indoneeslaste vastu, teisel pool võrku olid Meisa Rizka Fitria ja Maulida Aprilia Putri, kes avaringis lõpetasid Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse ning teises Elisaveta Beriku ja Emili Pärsimi turniiri. Kolmandat võitu Indoneesia paar eestlannade üle ei saanud. Nad võitsid küll esimese geimi 21:18, kuid teises jäid peale meie omad 23:21 ning kolmas tuli tartlannadele juba suure ülekaaluga, 21:7. Naispaarismäng oli ka ainus mänguliik, milles ei võidutsenud külalised Indoneesiast.

Marelle Salu (Triiton) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) kaotasid 16 parema seas Fiona Hallbergile ja Romina Olyaee’le (Rootsi) 14:21, 21:18, 5:21.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Meeste paarismängus alistasid Panevežyses teist asetust omanud Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) avaringis Andrei Schmidti ja Hugo Themase 22:20, 21:14, teises saadi raske 21:17, 17:21, 21:15 võit Ukraina paari Vjatšeslav Jakovlev – Nikita Jeromenko üle. Kolm geimi heideldi ka Muhammad Al Farizi ja Nikolaus Joaquiniga (Indoneesia), kuid avageimi võidu (21:19) järel tuli järgmistes tunnistada vastaste paremust 21:16 ja 21:5.

Anton Berik ja Mikk Õunmaa (Triiton) alustasid põhiturniiri 21:15, 21:14 võiduga Camilo Borsti ja Dorian Florin Tihi (Saksamaa) üle, kaheksa parema sekka viis triitonlased 21:15, 21:14 võit austerlaste Gustav Andree ja Simon Bailoni üle. Veerandfinaalis said nemadki vastu indoneeslased, kelle alistamiseks aga jõudu ei jätkunud. Kolmanda asetusega Muh Putra Erwiansyah ja Patra Harapan Rindorindo võitsid 21:9, 21:13.

Segapaarismängus alustasid teise asetusega Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton) võiduga Jasper Koppeni ja Diede Odijki (Holland) üle 21:19, 21:14, teises ringis käis meie omade jaks üle leedulastest Danielius Beržanskisest ja Samanta Golubickaitest 21:17, 21:19. Tasavägiselt mängiti ka prantslaste Tom Lalot Trescarte’i ja Elsa Jacobiga, kuid kaotus 14:21, 16:21 oli lõpuks ikkagi tõsiasi.

Kuuenda asetusega Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramon Üpruse (TÜASK) paremus oma avaringi vastaste sakslaste Moritz Unzi ja Nina Beckeri üle väljendus numbrites 21:19, 21:16, teises ringis mängiti auti rahvusvaheline paar Senne Houthoofd (Belgia) ja Lauren Middleton (Šotimaa) 14:21, 21:15, 21:12. Neljanda asetusega Marwan Faza ja Jessica Maya Rismawardani peale aga hammas enam ei haknud – indoneeslased võitsid 21:10, 21:16.