Eesti naiskond kirjutas tabelisse teise võidu

Naiskondlike EM-võistluste valikturniiril Aserbaidžaanis Hirdalanis võitis Eesti naiskond teises voorus Aserbaidžaani esinduse 4:1 ning on endale kindlustanud vähemalt teise koha (ning EM-i üldarvestuses 9. koha jagamise).

Võõrustajad pääsesid matši 1:0 juhtima, sest nende esireket Keisha Fatimah Az Zahra alistas poole tunniga meie esireketi Kristin Kuuba 31:13, 21:11. Az Zahra näib tartlannale olevat ebamugav vastane, sest ka nende esimene omavaheline kohtumine tänavusel Belgian Internationalil lõppes 20-aastase Aserbaidžaani sulgpalluri võiduga kahes geimis (21:19, 21:12).

Ent üks pääsuke ei too veel kevadet. Az Zahra naiskonnakaaslaste tase oli esireketi omast tunduvalt kehvem. Teises üksikmängus oli Ramona Üprus parem Leila Jamalzadest, vormistades 21:4, 21:3 võidu vaid veerandtunnise pallivahetuse tulemusena. Catlyn Kruusil kulus Hajar Nurijevast 21:6, 21:11 jagu saamiseks kolm minutit kauem.

Matši võitja otsustati kohe esimeses paarismängus. Esimeses geimis suutsid Az Zahra ja Nurijeva meie esipaarile küll veel vastupanu osutada, kuid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel jäid siiski peale 21:17. Teine geimivõit tuli meie omadele juba kindlamalt, 21:10. Formaalsuseks osutunud teises paarismängus loovutasid Kruus ja Üprus 16 minuti jooksul Jamalzadele ja Aisu Karimzadele geimides vastavalt 4 ja 6 punkti.

Hommikupoolikul kirjutas Šotimaa endale tabelisse teise 5:0 võidu, seekord Slovakkia üle. Eesti aja järgi laupäeva varahommikul kell 7 hakkavad eestlannad ja šotlannad alagrupi võitjat selgitama.