Tauri Kilk mängib pühapäeval kolmes finaalis

Tartus A. Le Coqi spordihoones peetaval rahvusvaheline sulgpalliturniiril selgusid laupäeva õhtuks enamik finaliste. Taas BWF Junior International Seriesi kategooriasse kuuluval Yonex Estonian Junior 2022-l on võimsat mängu näidanud Tauri Kilk (pildil). BWF-i juunioride edetabelis viiendal kohal paiknev ja kodulinna turniiril loomulikult esimese asetuse saanud tartlane võitis laupäeval noormeeste üksikmängu veerandfinaalis Tieme Holstege (Holland) suurema vaevata 21:9, 21:10. Tema vastaseks poolfinaalis tuli klubikaaslane Hugo Themas (4. asetus), kes oli samuti kahes, kuid hoopis tasavägisemas geimis parem teisest hollandlasest Noah Warningist 21:19, 21:16. Avageimis oli Hugo veel kaotusseisus 16:18, kuid suutis end siis kokku võtta ja võita. Teiseski geimis sai vastane algedu, kuid intervalliks oli kodusaalis mängiv Themas ees 11:10 ning enam edu käest ei andnud.

Poolfinaal Kilgiga oli algusest peale mäng ühte väravasse. Kilk läks ette 7:1, joogipausiks 11:4 ja võitis esimese geimi kaheksa minutiga 21:7. Teises geimis juhtis meister intervalliks 11:3 ja 17 minutiga oli kogu lugu lõppenud seisuga 21:8.

Üks koht poolfinaalis oli eestlastele juba enne veerandfinaale kindlustatud, sest tabeli alumises pooles läksid kokku Chris Robin Talts ja kolmanda asetusega Mario Kirisma. Eeldada võis viimatinimetatu kindlat võitu, aga päris kerget jalutuskäiku Kirisma siiski ei saanud. Esimese geimi võitis Tallinna Sulgpallikeskuse esireket 21:18 ja teise 21:15. Finaalikoha pärast kohtus tallinlane teise asetusega Baptiste Roliniga. Belglane mängis neljandas veerandfinaalis selgelt üle Djayden Annema (Holland) 21:8, 21:11. Kirisima ja Rolin olid väljakul ligi kolmveerand tundi ning selle ajaga jõuti mängida kolm tasavägist geimi. Esimese neist võitis belglane 21:19, teise tallinlane 21:13. Kolmandas olid võidule lähedal mõlemad, kuid otsustavaks said Kirisma kaks järjestikust tõrjet otsaauti. Rolin võitis 22:20 ja mängib pühapäeval finaalis Kilgiga.

Neidude üksikmängus langes suurim soosik võidule Karla Henry veerandfinaalis. Belglanna võitis Tšehhi paremikku kuuluva Markéta Kohoutova vastu avageimi 21:9, kuid teises jäi peale vasakukäeline tšehhitar 21:15. Kolmandas geimis vigastas pikakasvuline Kohoutova 12:13 kaotusseisus põlve, kuid pärast tohterdamist oli võimeline jätkama. Punktid langesid tasavägiselt lõpuni, geim ja matš said otsa vapra tšehhitari eduseisus 22:20.

Poolfinaalis mängis Kohoutova kolmanda asetusega Marelle Saluga. Triitonlanna võitis veerandfinaalis Pihla Mäkelä (Soome) vastu avageimi 21:11, kuid teises haaras initsiatiivi vastane. Soomlanna juhtis veel 17:14 ja 19:18, kuid lõpu andis ära – kolm punkti järjest saavutanud Salu jäi peale 21:19. Tšehhi ja Eesti vastasseisus oli Salu esimeses geimis ühe punkti kaugusel võidust (20:19), kuid ometi kaotas 20:22. Teises geimis sai tartlanna algedu, kuid joogipausiks 11:10 ees olnud Kohoutova libises otsustavalt ette 18:13 ja edu enam ei loovutanud. 21:17 ja finaali.

Ühe koha poofinaalis said soomlased, sest Helena Santalahti oli kahes geimis 21:7, 21:17 parem Pheline Krügerist (Saksamaa) 21:7, 21:17. Veerandfinaalidest kõige ühepoolsem oli Emili Pärsimi kohtumine Lianne Van Osiga (Holland). Triitoni mängija võitis 19 minutiga 21:12, 21:11. Poolfinaal Santalahtiga oli samuti kahegeimiline, kuid paraku meie kasuks ei lõppenud – soomlanna võitis 21:15, 21:16. Pühapäeval on finaalis seega ainult välismaalased.

Noormeeste paarismängus olid esimese asetusega Kilk ja Themas avaringis (ühtlasi veerandfinaal!) vabad, poolfinaalis mindi kokku Chris Robin Taltsi ja Tregert Gustav Värviga ning võideti 21:10, 21:7. Teise finalisti selgitasid samuti Eesti juunioride koondisse kuuluvad Mario Kirisma ja Robin Schmalz ning Djayden Annema (Holland) ja Azuolas Barkauskas (Leedu). Tallinlased jäid peale 21:14, 21:9.

Neidude paarismängus olid favoriidid Elisaveta Berik ja Emili Pärsim samuti avaringis vabad, poolfinaalis kohtuti soomlaste Pihla Mäkelä ja Helena Santalahtiga ning võideti tasavägine vastasseis 21:19, 21:18. Finaalis mängitakse teise Tartu paariga, sest teise asetusega Kadi Ilves ja Marta Emili Teller said jagu Daniela Alexandrest (Portugal) ja Pheline Krügerist (Saksamaa) 21:17, 21:18.

Kolmandat esikohta jahib Tauri Kilk segapaarismängus koos Elisaveta Berikuga. Esimesed kaks takistust teel finaali ületati enesekindlalt. Avaringis võideti Portugali paari Jamime Fernandes ja Daniela Alexandre 21:9, 21:6 ning veerandfinaalis mängiti üle Raul Martin Maidvee ja Maria Mirabel Tänover 21:5, 21:7. Poolfinaal kõrgeima asetusega Baptiste Rolini ja Karla Henry vastu oli samuti kontrolli all. Avageimi lõppskooriks kujunes 21:10, teises 21:11. Finaal on eestlaste siseasi, sest Hugo Themas ja Marelle Salu alistasid Robin Schmalzi ja Marta Emili Telleri 21:18, 22:24, 21:18.

U-17

Alla 17-aastased sulgpallurid löövad kaasa Yonex Estonian U17 Internationalil. Kaheksast kodumaisest sulgpallurist jõudis noormeeste üksikmängus poolfinaali vaid Andrei Schmidt. Veerandfinaalis mängisid Andrei ja ukrainlane Jegor Romanjuk kaks täiesti eriilmelist geimi. Esimese võitis kodusaalis tartlane 21:8, teises oli vastane aga vaid ühe punkti kaugusel võidust (20:19). Mitmel puhul varemgi head võistlejanärvi näidanud Schmidt tõestas oma meelekindlust seegi kord, marssides võiduga 23:21poolfinaali soomlase Nicholas Kroathi vastu. Finaali pääses Schmidt samuti, ehkki poolfinaalis tuli vahepeal ka arstilt jalavalu leevendamiseks abi otsida. Tartlane võitis Kroathilt esimese geimi 21:18 ja teise 21:13. Finaalis mängiv Schmdit esimese asetusega Ivan Tsaregorotseviga (Ukraina).

Neidude üksikmängus olid Eesti esindajad kõigis veerandfinaalides üks osapool, nelja parema hulka jõudis neist aga vaid Eesti meister Emilia Šapovalova. Luksemburgi esindava Kinga Toth-Kuthy vastu võitis ülikooli spordiklubis harjutav Emilia esimese geimi 22:20, kuid teises jäi peale külaline 21:16. Otsustav geim kuulus tartlannale juba rahulikumas tempos, 21:14. Poolfinaalis mängis Šapovalova ukrainlanna Maria Korjaginaga, kes oma veerandfinaalis loovutas Liispet Leemetile geimides vaid 5 ja 4 punkti. Šapovalova sai kätte 13 punkti rohkm, kuid kaotas siiski 7:21, 15:21. Tabeli alumisel poolel kaotas Karolina Pintšuk Jogaile Keleciutele (Leedu, 3.) 19:21, 6:21 ning Heili Merisalu Polina Barannikule (Ukraina) 18:21, 11:21. Viimane on pühapäeval teine finalist.

Šapovalova ja Merisalu pidasid paarismängu veerandfinaalis kolmegeimilise heitluse Baranniku ja Keleciute vastu ning jäid pärast 16:21, kaotatud avageimi järgmistes peale 21:17 ja 21:7. Poolfinaal Luksemburgi paari Mara Hafneri ja Toth-Kuthy vastu kahjuks kaotati 19:21, 19:21.

Laura-Liis Kale ja Karolina Pintšuk kohtusid nelja parema seas esimese asetusega Ukraina paariga Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovska ning pidi end samuti võidetuks tunnistama, 8:21, 11:21. Meespaarismängus mängisid Rene Leeman ja Rasmus Talts poolfinaalis leedulaste Rokas Lesinskase ja Nojus Tenikaitisega ning jäid alla 19:21, 21:15, 18:21.

Segapaarismängu finaal on siiski Eesti versus Ukraina. Andrei Schmidt ja Heili Merisalu mängisid poolfinaalis üle Rokas Lesinskase ja Goda Vancevičiute (Leedu) 10:21, 21:15, 21:12. Vladislav Stepantšenko ja Polina Barannik (Ukraina) olid paremad Rasmus Taltsist ja Emilia Šapovalovast 14:21, 21:15, 21:11.

U-15

Poiste üksikmängus jõudis ainsana veerandfinaali triitonlane Priit Põder, kuid pidi seal kolmes geimis tunnistama soomlase Sam Lindbergi paremust 21:12, 18:21, 21:15.

Seevastu tüdrukute üksikmängus oli Eesti esindatud mõlemas poolfinaalis. Marija Paskotši jõudis sinna tänu 21:1, 21:7 võidule Madara Gaure (Läti) üle, Annabel Mutso kindlustas endale koha nelja parema seas 21:7, 2:12 eduga Jule Meinhardtiga (Saksamaa) mängides. Poolfinaalis pühapäeva hommikul mängib Paskotši Jorune Salnaite (Leedu) ja Mutso Karolina Baštarenkoga (Ukraina).

Naispaarismängus õnnestus esimese asetusega Lumikki Liiasel ja Marija Paskotšil poolfinaalis üle mängida rahvusvaheline paar Karolina Baštanenko (Ukraina) ja Nomeda Seniunaite (Leedu) 21:9, 21:7. Finaalis on teisel pool võrku puhas Leedu paar Jore Kavaliauskaite ja Jorune Salnaite, kes said jagu Kaisa Liis Lepast ja Romili Vakist 21:6, 11:21, 21:18.

U-13

Üksikmängus hoidis tartlaste lippu kõrgel Kaspar Sorge, keda viis poolfinaali 21:6, 21:12 võit hollandlase Jason de Graafi üle. Finaali viiks Kaspari pühapäeva hommikul võit Daniel Tankevici (Leedu) üle. Tüdrukute üksikmängus on kindlasti üks Triitoni esindaja finaalis, sest poolfinaalis on võistluste viimasel päeval vastamisi Carmella Krislin Kruus ja Keidi Kaasma. Esimene võitis veerandfinaalis Atilė Vyblova (Leedu) 21:7, 21:7, teine Leila Jamalzade (Aserbaidžaan) 21:6, 21:6.

Kahelt väljakult näeb A. Le Coqi saalist ka otsepilti U-19 ja U-17 mängudest. Väljakul Lenne toimuv on nähtav SIIT ja väljaku Grano heitlused SIIT.