Tauri Kilk sai hakkama nii Tartu kui ka Balti kübaratrikiga

Tartus A. Le Coqi spordihoones peeti kolm päeva rahvusvahelisi sulgpalliturniire, pühapäeva pärastlõunal said kõik veerandsada võitjat ja võitjapaari selgeks. Eestlased olid külalislahked. Juunioride vanuseklassis (Yonex Estonian Junior 2022) loovutati küll vaid viiest esikohast üks, kuid nooremate seas nautisid rohkesti võidurõõmu ka külalised. U-17 vanuseklassist (Yonex Estonian U17 International) kujunes ukrainlaste pidu, mille täiuslikkust suutsid alles viimases finaalis väärata kaks tartlast. Omamaise alaliidu käest võivad koju tagasi jõudes rahvusvahelise turniiri võidu eest pika pai saada ka Tšehhi, Soome ja Leedu sulgpallinoorsoo esindajad.

Tartu turniiri täht oli Tauri Kilk. Mõndagi nädalat maailma juunioride edetabelis kolmandal asunud ja lõppeval nädalal viiendal kohal paiknenud tartlane näitas oma juunioriaegade viimasel aastal kasvavat väge. Kui Leedus ja Lätis peetud samalaadsetel turniiridel võidutses ta lisaks üksikmängule veel ühes paarismängus (Vilniuses mees- ja Siguldas segapaarismängus), siis kodus võttis Tauri ette täisprogrammi ning vedas ka selle välja – kolm finaali, kolm võitu! Päris jalutuskäiguks rohelisel mänguplatsil need finaalid siiski ei kujunenud, sest kahes finaalis said ühe geimi kätte ka tema vastased.

U-19. MEESTE ÜKSIKMÄNG
Tauri Kilk [EST, 1] – Baptiste Rolin [BEL, 2]
21:10, 17:21, 21:15

Finaalide hommiku avanud noormeeste üksikmängu finaalis astus Kilgi vastu 17-aastane belglane Baptiste Rolin, kes juunioride maailma edetabelis 30. kohal. Kiiret ja vahelduvat mängutaktikat harrastav Rolin juhtis avageimis viimast korda 5:4, siis teenis Kilk seitse punkti järjest ja oli joogipausiks ees 11:5. Vaid üksteist minutit kestnud geimi lõpetas tartlase ründelöögist piirile maandunud pall. 21:10. Ka teises geimis sai algedu belglane (isegi 6:1), kuid nüüd ei suutnud meie mees enam viigini jõuda, ette minemisest rääkimata. Intervalliks juhtis Rolin 11:7. Kilk jõudis korraks veel ühe punkti kaugusele (15:16), kuid seejärel eksis liialt palju võrgumängus ning kaotas geimi 17:21. Otsustav geim algas Kilgi eduga (3:0), kuid Rolin kogus end, võrdsustas mängu ning pääses korraks vägeva rabaku abil isegi 8:7 juhtima. Kilk taastas eduseisu (joogipausiks 11:10) ning sundis mängu jätkudes vastase üha rohkem eksima. Kolm belglase reketilt auti lennanud palli aitasid Kilgi ette 18:11 ning kolmandalt matšpallilt sai selgus majja – 21:15.

U-19. MEESTE PAARISMÄNG
Tauri Kilk ja Hugo Themas [EST, 1] – Mario Kirisma ja Robin Schmalz [EST, 2]
16:21, 21:16, 21:11

Uuesti oli Kilk platsil tagasi vähem kui tund aega hiljem, koos Hugo Themasega. Teisel pool võrku ähvardasid suurimad kodused konkurendid, Mario Kirisma ja Robin Schmalz. Tallinlased olidki avageimi juhtivam pool ning 8:7 oli viimane kord, mil tartlased juhtisid. Kirisma ja Schmalz said ette 15:12 ja 18:15 ning kui Kilk 37. punkti mängimisel palli võrku lõi, oligi avageim kaotatud 16:21. Teise geimi algusest said paremini minema tartlased, juhtisid pausiks 11:8, edasi juba 17:12 ja 20:14 ning võitsid kolmandalt geimpallilt 21:16. Kolmandas geimis sai söakamalt minema Tallinna Sulgpallikeskuse paar, kuid tuuled pöördusid seisul 8:8. Kilk ja Themas spurtisid ette 11:8 ja 16:10, palju punkte saadi vastaste vigadest. Eduseisus 20:11 tõi tartlastele turniirivõidu kolmandal rünnakul järjest vastaste poolt auti lennutatud pall.

Elisaveta Berik ja Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

U-19. SEGAPAARISMÄNG
Tauri Kilk ja Elisaveta Berik [EST] – Hugo Themas ja Marelle Salu [EST]
21:8, 21:12

Kolmas turniirivõit tuli Kilgile numbrite poolest kõige vähema vaevaga. Elisaveta Berikuga on koostöö hästi klappinud juba tänavustel juunioride tiitlivõistlustel ja nüüd kestis finaal klubikaaslaste Hugo Themase ja Marelle Salu vastu vaid 18 minutit. Esimeses geimis mindi nelja minutiga ette 11:5 ja võideti kaheksa minutiga 21:8. Teises geimis said Themas ja Salu alguses juhtidagi (viimast korda 5:4), kuid intervalliks olid ees favoriidid 11:7 ning lõpuks 21:12. Sigulda triumfi sai korratud.

U-19. NAISTE ÜKSIKMÄNG
Markéta Kohoutová [CZE, 1] – Helena Santalahti [FIN]
21:9, 19:21, 21:18

Neidude finaal oli ainus, milles juunioride seas eesti värve polnud (Marelle Salu ja Emili Pärsim kaotasid mõlemad poolfinaalis). BWF-i juunioride edetabelis 203. kohal paiknev 18-aastane Kohoutová oli edetabelis 832. kohalt leitava Santalahti vastu selge favoriit, kuid kahes geimis ta asja enda kasuks kallutada ikkagi ei suutnud. Vasakukäeline tšehhitar võitis küll vaid kümme minutit väldanud avageimi 21:9, kuid teises oskas 19:17 eduseisu maha mängida ja 19:21 kaotada. Otsustavas geimis oli Kohoutová algusest peale juhtiv pool, omades eduseisu 11:9 ja 18:14. Siis aga õnnestus soomlanna kolmel rünnakul järjest ning kui tšehhitar võrku tõrjus, oli viik 18:18 jalule seatud. Rohkemaks Santalahtil siiski jõudu polnud, viimases kolm punkti kirjutati Kohoutová arvele. 21:18.

Elisaveta Berik ja Emili Pärsim [EST, 1] – Kadi Ilves ja Marta Emili Teller [EST, 2]
21:17, 21:15

Teine puhas Eesti finaal ja ainus tartlaste siseasi. Duellis Triiton v TÜASK olid saalivaldajad mõlemas geimis veidi täpsemad ning eksisid vastasest vähem. Berik teenis nädalavahetuse teise turniirivõidu.

U-17. MEESTE ÜKSIKMÄNG
Ivan Tsaregorotsev [UKR, 1] – Andrei Schmidt [EST]
21:17, 21:13

Ukrainlane on Euroopa U-17 edetabelis üksikmängus seitsmendal ja meespaarismängus koguni esimesel kohal. Nii oli Andrei Schmidtil üsna vähe eeldusi talle vastu saada. Esimeses geimis jäigi triitonlane kiiresti maha 3:8, kuid suutis seejärel jõuda paar korda kahe punkti kaugusele. Tsaregorotsev oli aga võimu täis ja vormistas 17:8 eduseisu veerand tunniga geimivõiduks 21:17. Teine geim vältas samuti veerandtunni, kuid selles uutis meie mees koguda neli punkti vähem.

U-17. SEGAPAARISMÄNG
Andrei Schmidt ja Heili Merisalu [UKR, 1] – Vladislav Stepantšenko ja Polina Barannõk [UKR, 2]
22:20, 23:21

Üksikmängu finaali kaotusest õnnestus Schmidtil üle saada koostöös Heili Merisaluga. Ukrainlaste vastu oldi mõlemas geimis suurem osa ajast tagaajajad, kuid lõppudes väristasid rohkem kätt hoopis vastased. Esimese geimis pöörasid tartlased intervallikaotuse (6:11) lõpuks 22:20 võiduks, teises tuldi vahvalt välja kaotusseisust 17:19. Esmalt saadi kätte viiginumbrid 19:19, 20:20 ja 21:21. Stepantšenko lõi palli võrku, Merisalu sai servida ning üle võrgu tagasi tulnud pall õnnestus tal ka puntiks vormistada. 23:21. Magus võit, Andreile sel turniiril teist aastat järjest!

U-17. NAISTE ÜKSIKMÄNG
Maria Korjagina [UKR, 1] – Polina Barannõk [UKR]
21:14, 21:12

U-17. MEESTE PAARISMÄNG
Jegor Romanjuk ja Ivan Tsaregorotsev [UKR, 1] – Rokas Lesinskas ja Nojus Tenikaitis [LTU]
21:9, 21:19

U-17. NAISTE PAARISMÄNG
Maria Korjagina ja Jaroslava Vantsarovska [UKR, 1] – Mara Hafner ja Kinga Toth-Kuthy [LUX]
21:11, 21:14

Maria Korjagina ja Ivan Tsaregorotsev teenisid austava õiguse kaks korda autasustamisel kõige kõrgemale poodiumile tõusta.

19:21, 21:17, 21:14
3: Jakub Klokan [CZE] ja Isak Melleri [FIN] – Kaspar Kaasik ja Priit Põder [EST]
22:20, 21:13

1: Jore Kavaliauskaite ja Jorune Salnaite [LTU] – Lumikki Liias ja Marija Paskotši [EST, 1]
21:18, 11:21, 21:11
3: Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk [EST, 2] – Karolina Baštanenko [UKR] ja Nomeda Seniunaite [LTU]
21:16, 21:16

U-15. SEGAPAARISMÄNG
Priit Põder ja Annabel Mutso [EST, 2] – Dominic Tankevič ja Aurelija Ramaneckaite [LTU]
19:21, 21:16, 21:17
3: Timofii Kadiemin [UKR] ja Jorune Salnaite [LTU] – Regnārs Bajārs ja Madara Gaure [LAT]
21:16, 21:14

Võõrustajatel läks kõige paremini segapaarismängus, kus Priit Põder ja Annabel Mutso tõid turniirivõidu Triitonile. Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk olid tüdrukute paarismängus kolmandad.

U-13. MEESTE PAARISMÄNG
1: Marten Põder ja Kaspar Sorge [EST, 1] – Jason de Graaf ja Boris Vermaas [HOL]
21:13, 21:13
3: Artur Aun ja Rando Penner [EST, 2] – Liam Lian ja Topias Puhka [FIN]
21:17, 21:11

U-13. NAISTE PAARISMÄNG
1: Keidi Kaasma ja Grete-Liis Neemre [EST, 2] – Carmella Krislin Kruus ja Ilona Roogsoo [EST]
9:21, 21:10, 21:15
3: Ananya Kandala ja Unni Parikka [FIN] – Alli Martikainen ja Nova Nyqvist [FIN]
21:10, 21:12

U-13. SEGAPAARISMÄNG
1: Kaspar Sorge ja Carmella Krislin Kruus [EST, 1] – Boris Vermaas ja Sara Staats [HOL]
21:16, 21:18
2: Isak Melleri ja Unni Parikka [FIN] – Liam Lian ja Nova Nyqvist [FIN]
21:14, 17:21, 21:13

Tänavu kolmekordseks Eesti noortemeistriks kroonitud Carmella Krislin Kruusil jäi sama kordamisest rahvusvahelisel tasemel vajaka üks geimivõit. Segapaarismängu finaalis olid Kruus ja Ilona Roogsoo avageimis Keidi Kaasmast ja Grete-Liis Neemrest paremad 21:9, kuid seejärel kaotasid 10:21 ja 15:21. Seevastu üksikmängus õnnestus tartlannal samuti kolmegeimiline finaal tõmmunahalise Soome esindaja Ananya Kandala vastu võidukalt lõpetada, korrates sellega mullust esikohta. Koos Kaspar Sorgega alistati segapaarismängu finaalis kahes geimis Hollandi paar. Sorge ja Marten Põder jäid alistamatuteks poiste paarismängus.

U-11. MEESTE ÜKSIKMÄNG
1: Taaniel Mehine [EST, 1] – Oskars Bajārs (LAT)
21:14, 21:18
3: Ilmari Asperk [EST, 2] – Mahammad Hacizade (AZE)

U-11. SEGAPAARISMÄNG
1: Ilmari Asperk ja Margaret Lips [EST] – Taaniel Mehine ja Mia-Liis Migur [EST]
21:15, 21:16
3: Daniel Tankevič ja Skaja Dapkute [LTU] – Oskars Bajārs [LAT] ja Ūla Budrytė [LTU]
17:21, 21:15, 21:10

Ka kõige nooremad said endale sel nädalavahetusel täisprogrammi, sest lisaks tavapärasele üksikmängule saadi mängida ka kõiki paarismänge. Edukaim noormängija oli Taaniel Mehine kahe esimese ja ühe teise kohaga, ainult võite tunnistas segapaar Ilmari Asperk ja Margaret Lips.