Tartus algas rahvusvaheline turniir

Tartus A. Le Coqi spordihoones algas reedel rahvusvaheline sulgpalliturniir. Yonex Estonian Junior 2022 kuulub taas BWF Junior International Seriesi kategooriasse. Alla 17-aastased sulgpallurid löövad kaasa Yonex Estonian U17 Internationalil, veel nooremate (U-11 – U-15) turniir kannab nime Yonex Estonian Youth International 2022.

Külalisi on lisaks meie lähinaabritele (Leedu, Läti, Soome) veel kaugemaltki. Esindatud on Ukraina, Saksamaa, Hollandi, Aserbaidžaani, Tšehhi, Gruusia, Portugali, Belgia, Luksemburgi ja Egiptuse sulgpallurid.

Juunioride turniiril on meie Tauri Kilgil esimene asetus nii üksik- kui ka paarismängus (koos Hugo Themasega). Naiste paarismängus on favoriidid Elisaveta Berik ja Emili Pärsim. Naiste üksikmängus on suurim soosik võidule belglanna Karla Henry, esikohakandidaat on ta koos Baptiste Rolin’iga ka segapaarismängus.

Üksikmängudes (meestel 19, naistel 17 osalejat) said poolfinalistid juba reede õhtuks selgeks. Sel sügisel nii Leedus kui Lätis samalaadse turniiri võitnud Kilk alistas Florian Otto (Saksamaa) 21:10, 21:6 ning kohtub laupäeval kell 12.20 hollandlase Tieme Holstegega. Neljanda asetusega Hugo Themas üritab klubikaaslasele poolfinaalis vastu astuda samuti hollandlase vastu mängides. Tema vastane on Noah Warning. Üks koht poolfinaalis on eestlastele juba kindlustatud, sest tabeli alumises pooles lähevad kokku Chris Robin Talts ja kolmanda asetusega Mario Kirisma. Neljandas veerandfinaalis kohtuvad Djayden Annema (Holland) ja teise asetusega Baptiste Rolin.

Naiste üksikmängus jõudsid Eesti mängijaist kaheksa parema sekka kaks Triitoni esindajat. Marelle Salu (3. asetus) kohtub laupäeval kell 11.40 Pihla Mäkeläga (Soome) ja Emili Pärsim (2.) Lianne van Osiga (Holland).

Paarismängudes tulid avapäeval platsile vaid segapaarid, laupäeval kell 9.40 algavatesse veerandfinaalidesse jõudsid Eesti paaridest Raul Martin Maidvee – Maria Mirabel Tänover, Tauri Kilk – Elisaveta Berik, Robin Schmalz – Marta Emili Teller ning Hugo Themas – Marelle Salu.

U-17 vanuseklassis alustati mänge juba reede hommikul ning päeva jooksul jõutakse ka veerandfinalistid selgitada. Noormeeste üksikmängus jõudis kohalikest mängijatest kaheksa parema sekka ainsana Andrei Schmidt, kes avaringis võitis Rokas Lesinskase (Leedu) 21:5, 21:18 ning teises sai loobumisvõidu ukrainlaselt Vladislav Kuninilt.

Naiste üksikmängus on Eesti esindajatest kaheksa parema hulka jõudnud Liispet Leemet, Emilia Šapovalova, Karolina Pintšuk ja Heili Merisalu (alistas teise asetusega Mara Hafneri Hollandist 21:16, 21:16!). Kõik neli mängivad veerandfinaalis välismaalastega, seega on võimalik ka koduste mängijate poolfinaalid.

Kahelt väljakult näeb A. Le Coqi saalist ka otsepilti U-19 ja U-17 mängudest. Väljakul Lenne toimuv on nähtav SIIT ja väljaku Grano heitlused SIIT.

Tartu võistluse turniiritabelid
U-19
U-17
U-11 – U-15

ESTONIAN YOUTH INTERNATIONAL 2021
11. ja 12. detsember 2021, Tartu

Võitjad

U-11
MS – Danielius Tankevič (Leedu)
WS – Ellen Mai Lassi (Tallinna Sulgpallikool)

U-13
MS – Kaspar Sorge (TÜASK)
WS – Carmella Krislin Kruus (Triiton)
MD – Koit Hallik ja Kaspar Kaasik (Triiton)
WD – Marta Helena Pallon ja Mirtel Värv (Veeriku Badminton)
XD – Marten Põder ja Romili Vakk (Triiton)

U-15
MS – Rasmus Roogsoo (Triiton)
WS – Maria Mitchell (Inglismaa)
MD – Rasmus Roogsoo (Triiton) ja Marti Joost (Nõo SK).
WD – Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK)
XD – Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias (Triiton)

U-17
MS – Hugo Themas (Triiton)
WS – Emilia Šapovalova (TÜASK)
MD – Hugo Themas ja Andrei Schmidt (Triiton)
WD – Maria Mitchell (Inglismaa) ja Kerttu Voore (Triiton)
XD – Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik (Triiton)

U-19
MS – Tauri Kilk (Triiton)
WS – Ramona Üprus (TÜASK)
MD – Märt Aolaid (Tallinna Sulgpallikool) ja Anton Berik (Triiton)
WD – Emili Pärsim ja Marelle Salu (Triiton)
XD – Anton Berik ja Emili Pärsim (Triiton)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga