Triitonile Käärikult kaks karikat

Eesti sulgpalliklubide karikavõistlused peeti kahel päeval Kääriku spordihoones. Triiton kinnitas oma liidrikohta kohalike klubide hierarhias, võites kolmest mängus olnud karikast kaks. Meistriliigas jõudsid esikohamängule Triiton ja teine Tartu klubi TÜASK I.

Erilist intriigi ei tekkinud, Triitoni sulgpallurid edestasid vastest viiest vastasseisut neljas ning võitsid 100:59. Tauri Kilk viis Mikk Järveoja vastu Triitoni kohe ette 20:8, Catlyn Kruus alistas seejärel oma kauase paarismängupartneri Ramona Üpruse 20:12. Mikk Järveoja ja Kristjan Kaljurand teenisid seejärel ülikooli klubile ühe matšivõidu, saades Anton Berikust ja Mikk Õunmaast jagu 25:20, kuid kolme matši järel juhtis Triiton ikkagi kindlalt 60:45. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel suurendasid vahet veel kuraditosina punkti võrra, võites Kertu Marguse ja Sale-Liis Teesalu vastu oma minimatši 20:7. Samasuguse skoori saavutasid ka Kilk ja Rüütel segapaarismängus Kaljuranna ja Üprusega mängides.

Kolmanda koha hõivas Veeriku Badminton 100:74 võiduga TÜASK-i teise võistkonna üle, viies oli Tallinna Sulgpallikeskus, kes sai 100:99 jagu Raul Musta Sulgpallikoolist. Kohtumise saatus otsustati segapaarismängus, kus Robin Schmalz ja Mia Sakarias jäid Rasmus Taltsile ja Helis Pajustele küll alla 20:21, kuid said siiski esimestena sada punkti täis!

Esimese ja teises liiga ühisarvestuses sepistasid Triitonile karikavõidu Martin  Kangur, Erko Kasekamp, Sander Merits, Kadi Kaljumäe, Kätrin Lepp ja Katre Siliksaar. Esikohakohtumine karikavõistluste korraldaja Veeriku Badmintoni esinduskoosseisu vastu oli pingeline. Meeste üksikmängu järel oli juhtimas Veeriku klubi, sest Alexander Raudsepp sai Martin Kanguri üle võidu 20:15. Järgmises kohtumises oli Kätrin Lepp Nikola Mukiele vastu parajas ülekaalus ning võitis 25:18, viies Triitoni ette 40:38. Kasekamp ja Merits suutsid eduseisule veel punktikese lisada, Lepp ja SiIliksaar panustasid kolme plusspunktiga. Enne segapaarismängu juhtis Triiton 80:74. Merits ja Kaljumäe lõid oma vastaseid 20:17 ning lõpuks oli seis 100:91. Kolmada koha hõivas Tallinna sulgpalliklubi Fookus.

Kolmanda ja neljanda liiga klubide konkurentis olid kolm paremat Fookus I, Tallinna Sulgpallikeskus ja Otepää Fööniks, Triiton (Oliver Orrin, Aleks-Andre Papson, Henrik Puija, Triin Murumets, Laura Toodu ja Susanna Yliniemi-Liias) jäi jagama 11.–12. kohta.

Karikavõistluste paremaid autasustas olümpiapronks Jaak Mae, Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige.

Eesti Sulgpalli Klubide Karikas 2022

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga