Tauri Kilk avaringist kaugemale ei jõudnud

Tallinnas Kalevi spordihallis neljapäeval alanud Yonex Estonian Internationalil piirdus Eesti teine reket Tauri Kilk üksikmängus vaid ühe kohtumisega, jäädes valikturniiri avaringis alla India sulgpallurile Manraj Singh’ile 23:25, 18:21.

Singh läks avageimis kohe ette 4:2 ja 8:3, kuid Kilk viigistas 8:8. Intervalliks oli külaline ees 11:9 ja mängu jätkudes 13:9. Tartlane saavutas seejärel viis punkti järjest ning edasi mindi juba võrdsete heitluses. Kilgil oli kasutada kaks geimpalli (seisud 21:20 ja 23:22), kuid mõlemad suutis Singh tagasi lüüa ning lõpuks ise kolm punkti järjest saavutada.

Teises geimis oli initsiatiiv pikka aega Kilgi poolele, joogipausiks oli meie mees ees 11:8 ja viimast korda 17:16. Geimi lõpp läks paraku käest. Indialane võitis kuuest pallivahetusest neli ning lõpetas kohtumise 37 minutiga. Päris läbi turniir Kilgi jaoks siiski pole, sest reedel kohtutakse paarismängu esimeses ringis koos Karl Kertiga egiptlastega. Singh aga võitis kindlalt veel kaks vastast ning jõudis põhitabelisse.

Aga hommikul läks Triitoni rahval ka hästi. Segapaarismängus pääsesid kolm meie paari valikturniiri teise ringi. Kui Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias said leedulastelt loobumisvõidu, siis Hugo Themas ja Marelle Salu olid Hollandi paarist Rune van Dalm ja Darta Alise Demitere üle 21:12, 21:11 ning Andrei Schmidt ja Emili Pärsim alistasid Arturs Kelpe ja Anna Kupča Lätist 21:17, 21:14.

Themasele ja Salule tähendas see ühtlasi pääsu põhitabelisse, sest teises ringis nende vastaseks tulema pidanud Soome paar loobus. Ülejäänud kaks meie paari pidid aga pärastlõunal mängima ja kahjuks mõlemad kaotasid. Roogsoo ja Liias jäid alla šotlastele Angus Meldrumile ja Rachel Sugdenile 17:21, 11:21, Schmidt ja Pärsim aga hispaanlastele Rodrigo Sanjurjole ja Nikol Carullale 18:21, 21:18, 16:21.

Meeste  paarismängus said Marti Joost ja Rasmus Roogsoo suurema vaevata jagu armeenlastest 21:9, 21:10 ning jõudsid mänguta põhiturniirile, sest järgmine vastane pääses samuti mänguta edasi. Põhiturniiril kohtuvad tartlased reedel rootslaste Andre Irpola ja Emil Söderdahliga. Andrei Schmidt ja Hugo Themas kohtuvad Singapuri paariga.

Naiste üksikmängus sai Romili Vakk loobumisvõidu taanlannalt ning kohtus edasipääsupileti pärast Jekaterina Romanovaga (Läti). Lõunanaaber võitis 21:18, 21:14. Catlyn Kruus alustas 20-minutilise pingutusega, võites  Monika Sukackaite (Leedu) 21:9, 21:15, kuid pidi õhtul tunnistama Leona Lee (Inglismaa) paremust 21:14, 21:15. Valiksõela läbis eestlannadest ainsana Helis Pajuste, kes oli otsustavas mängus parem Ramona Üprusest 22:20, 21:5.