Võõrustajad on veerandfinaalides esindatud kahe naispaariga

Tallinnas Kalevi spordihallis peetaval Yonex Estonian Internationalil kindlustasid kaks Eesti paari reedel endale koha veerandfinaalis.

Naiste paarismängus pääsesid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk settigi mängimata veerandfinaali, sest nii Polina Tkatš (Ukraina) ja Ulyana Volskaya (Poola) kui ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel loobusid. Kalevi halli väljakul Jazz kohtutakse laupäeval Inglismaa paariga Chloe Birch – Estelle Van Leeuwen.

Juba avavooru järel oli selge, et üks Eesti paar pääseb kindlasti veel kaheksa parema hulka, sest teises ringis oli omavahel vastamisi Lumikki Liias ja Marija Paskotši ning Catlyn Kruus ja Ramona Üprus. Esimene duett võitis hommikupoolikul soomlannasid 21:17, 21:17, teine leedulannasid 21:13, 21:10. Omavahelises mängus jäid peale Kruus ja Üprus 21:12, 21:6 ning kohtuvad laupäeval kaheksa parema seas kolmanda asetusega türklannade Bengisu Ercetini ja Nazlıcan Inciga.

Laura-Liis Kale ja Liis Kiik olid avaringis vabad ja kohtusid teises Taani paariga, kellele avaringis jäid alla Sandra Kamilova ja Helis Pajuste. Anne Fuglsang ja Laura Fløj Thomsen jätkasid võidukalt, eestlannad alistati 21:9, 21:8. Elisaveta Berik ja Emili Pärsim jäid 13:21, 14:21 alla Prantsuse paarile (Elsa Jacob – Camille Pognante).

Meeste paarismängus kindlustasid Anton Berik ja Mikk Õunmaa endale koha 16 parema paari seas mänguta, sest prantslased otsustasid loobuda. Teises ringis mindi vastamisi bulgaarlaste Ivan Rusevi ja Ilijan Stojnoviga. Teises asetusega bulgaarlased olid avaringis 21:7, 23:21 jagu saanud Karl Kivinurmest ja Vahur Lukinist. Bulgaarlased jätkasid võidukalt – 21:13, 21:12.

Mänguvõiduga jõudsid sama kaugele Karl Kert ja Tauri Kilk, kes egitlastele Abdelrahman Abdelhakimile ja Ali Ahmed El Khateebile loovutasid mõlemas geimis vaid tosin punkti. Veerandfinaali viinuks neid võit kuuenda asetusega islandlaste David Bjarni Bjornssoni ja Kristofer Darri Finnssoni üle, kuid paraku tuli tunnistada kaugete külaliste paremust 21:13, 21:18. Esimene geim kulges algusest lõpuni islandlaste domineerimisel, teises juhtisid Kert ja Kilk 5:2, 9:6 ja intervalliks 11:8, kuid viimaseks eduseisuks jäi 14:13.

Valitsevad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner mängisid rootslaste Filip Karlborgi ja Mio Moliniga 10:21, 18:21. Andrei Schmidt ja Hugo Themas alustasid Singapuri paari (Loh Kean Hean ja Low Sheng Yan Nicholas) vastu aukartuseta ning võitsid esimese geimi 21:18. Teises geimis läksid vastased kohe oma teed ja võitsid 21:13. Kolmanda geimi algus oli tasavägine, kuid 7:7 pealt rebisid Loh ja Low ette12:8 ning hoidsid edu lõpuni – 21:16.

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo kaotasid rootslastele Andre Irpolale ja Emil Söderdahlile 18:21, 14:21. Mario Kirisma ja Oskar Männik jäid tasavägise heitluse järel alla teisele Rootsi paarile (Jesper Borgstedt – Oscar Reuterhall) 21:19, 14:21, 20:22. Raul Martin Maidvee ja Sander Riigor pidid tunnistama USA paari (Enrico Asuncion – Kelvin Chong) selget paremust 9:21, 2:21.

Üksikmängus jäi võõrustajate laeks põhiturniiri esimene ring. Meeste seas pidi wild cardiga mängima pääsenud Karl Kert tunnistama India sulgpalluri Subhankar Dey paremust 21:13, 21:6. Valikturniiril lõpetas Dey kaasmaalane Manraj Singh meie Tauri Kilgi turniiri. Reedel punnis Singh ägedalt ka taanlase Mads Juel Mølleriga, kuid kaotas lõpuks 21:15, 21:23, 17:21.

Naiste üksikmängus oli Helis Pajuste vastaseks Inglismaa esindaja Miu Lin Ngan. 34 minutit väldanud matši võitis külaline Albionilt 21:15, 21:11.  Mõlemas geimis sai Pajuste juhtida vaid päris alguses (2:0 ja 3:2).

Segapaarismängus pääsesid Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus mänguta teise ringi, kus tuli kokku minna neljanda asetusega prantslastega (Tom Lalot Trescarte – Elsa Jacob). Tartlased juhtisid avageimis 2:0, kuid edasi domineerisid vastased ja lõpetasid geimi võiduga 21:16. Teises geimis juhtisid Õunpuu ja Üprus 16:9, kuid lubasid siis prantslased mängu tagasi. Lõpuks oli meie paaril kasutada kolm geimpalli, kuid ühtegi neist ei suudetud realiseerida ning lõpuks võitsid Trescarte ja Jacob 24:22.

Oliver Oldorff (Soome) ja Elisaveta Berik kaotasid teisele prantslaste paarile (Thibault Gardon – Kathell Desmots-Chacun) 17:21, 21:23. Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel hakkasid vapralt vastu esimese asetusega sakslastele, kuid lõpuks jäid Patrick Scheiel ja Franziska Volkmann siiski peale 23:21, 21:16. Hugo Themas ja Marelle Salu pidid tunnistama rootslaste Mio Molini ja Sofia Strömvalli paremust 21:17, 25:23.