Tauri Kilk alistas finaalis valitseva meistri

Sulgpallirahva seltskonnas sooviti teineteisele head uut aastat palliplatsil, kui Tartu Ülikooli spordihoone väljakuil peeti laupäeval ja pühapäeval Eesti GP-sarjas kolmas osavõistlus. Ikka neljas liigas nagu alati.

Meistriliiga meeste üksimängus selgitasid võitja Karl Kert (Raul Musta SK) ja Tauri Kilk (Triiton). Väga dramaatiliseks asi ei läinud, kahest tartlasest noorem võitis mõlemad geimid kindla ülekaaluga, 21:14 ja 21:13. Algaval nädalal peetaval Yonex Estonian Internationalil on Kert ainsa meie meesmängijana põhitabelis, Kilk peab sinna jõudmiseks jääma valikturniiril sõelale.  Hugo Themas kaotas Kertile poolfinaalis, Hannes Hani veerandfinaalis, Andrei Schmidt jäi kaheksa parema seas alla lätlasele Niks Podosinoviksile.

Ka naiste üksikmängus kohtusid finaalis esimene ja teine asetus ning siingi jäi peale number kaks. Helis Pajuste (Raul Musta SK) võitis avageimi 21:11, kuid teises jäi peale Ramona Üprus (TÜASK) 22:20. Viimane geim oli samuti võrdsete heitlus, milles ekstartlanna jäi peale 21:19. Parima Triitoni mängijana jõudis Romili Vakk poolfinaali, kus jäi alla Üprusele. Marelle Salu tunnistas veerandfinaalis Pajuste paremust.

Segapaarismängus tunnistasid vaid võite Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Esikohamängus sunniti alistuma Oskar Männik (TÜASK) ja Elisaveta Berik (Triiton). Kui esimene geim võideti 21:11, siis teises pööras õnnejumalanna näo nende poole seisuks 24:22. Õunmaal ja Üprusel oli ka esimene asetus. Hugo Themas – Marelle Salu ja Mihkel Laanes (Triiton) – Grete Talviste (Raul Musta SK) jõudsid veerandfinaali. Avavoorus Laanesele ja Talvistel kaotanud Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton) võitsid lohutusturniiri.

Meeste paarismängus olid kindlad võitjad samuti esimese asetusega mehed, Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton). Esimene geim üksikmängu valitseva Eesti meistri Karl Kerti (Raul Musta SK) ja Marcus Lõo vastu võideti 21:10. Teises oli mängu natuke rohkem, aga lõpuks oli kogenud sulgpallurite edu ikkagi neli punkti, 21:17. Anton Berik ja Mikk Õunmaa (Triiton) peatati poolfinaalis, Kert ja Lõo võitsid neid 21:14, 20:22, 21:18. Andrei Schmidt ja Hugo Themas kaotasid avaringis Mario Kirismale ja Oskar Männikule, viimased omakorda said pähe Kerti ja Lõo käest. Schmidt võitis selleski paarismängus (nüüd koos Themasega) lohutusturniiri.

Naispaaride finaal peeti juba laupäeval, sest osalejaid oli selles mänguliigis vaid üheksa. Finaal oli rahvusvaheline, teise asetusega Elisaveta Berikule ja Emili Pärsimile (Triiton) tulid vastu lätlannad Anna Kupča ja Jekaterina Romanova. Poolfinaalis esimese asetusega Andra Mai Hoopi ja Ramona Üpruse (TÜASK) üle mänginud (20:22, 21:16, 21:14) lõunanaabrid ei väristanud kätt ka finaalis, võites esimese geimi 21:18 ja teise 21:9.

ESILIIGA

Meeste üksikmängus oli poolfinaalis kolm Triitoni mängijat, kuid omavahelist finaali ei saadud, sest Mihkel Marti Liim pidi poolfinaalis tunnistama nõolase Mati Soo paremust. Finaalivõit oli siiski meie oma, sest Oliver Hani alistas Soo 21:13, 21:19. Naiste üksikmängu finaal seevastu oli triitonlannade siseasi. Müdistati kolm geimi, lõpuks väljendus Kaisa Liis Lepa paremus Annabel Musto üle numbrites 21:11, 23:25, 21:15. Kolmas oli Lumikki Liias (Triiton).

Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk moodustasid seekord parima naispaari, finaalis võideti 21:14, 21:13 ning jäeti teiseks Külle-Marianne Laidmäe ja Piret Van De Runstraat-Kärt (Tallinna SK). Meeste paarismängus võidutsesid kogenud Taimar ja Tanel Talts, Karl Aksel Männiku (TÜASK) ja Siim Saarse (TÜASK) vastu võideti mõlemad esikohamängu setid 21:14. Oliver Hani ja Priit Põder (Triiton) olid kolmandad. Tanel Talts heitles teise esikoha pärast segapaaris koos Heleri Kruusimaaga (Kiili SK) ning tartlastest Alexander Raudsepast ja Johanna Violet Meierist (TÜASK) saadi jagu 19:21, 21:16, 21:17. Viimaste paremust pidi poolfinaalis tunnistama meie Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias.

TEINE LIIGA

Meeste üksikmängu finaalis mängiti kolm geimi. Kaspar Sorge (TÜASK) sai kodusaali seintest tuge ja võitis Oliver Puhtla (Triiton) pärast 23:25 kaotatud avageimi 21:19 ja 21:17. Kaspar Roletsky ja Keshav Naqpal (Triiton) jõudsid poolfinaali. Naiste üksikmängus võitsid alagruppe vaid Triitoni mängijad, finaali jõudsid Carmella Krislin Kruus ja Ilona Roogsoo ning võitis esimene 21:6, 21:9. Kolmas oli Katarina Pärli. Marten Põder (Triiton) ja Sorge jäid peale meespaaride finaalis. Esimene geim Martin Kajandi ja Erkki Varriku (Triiton) vastu võideti 26:24, teine 21:17. Nelja naispaari konkurentsis ei jäänud kaotuseta keegi, kuid võit omavahelises kohtumises andis esikoha Terje Arakule (TÜASK) ja Kristi Kuusele (Veeriku Badminton). Teise kohaga pidid leppima Ilona Roogsoo ja Merili Tiidoma (Triiton). Segapaarismängus said Taavi Kaasik ja Krisliin Rohtla (Triiton) finaali avageimis 21:18 võidu Oliver Järgi (TSKeskus) ja Kadri Sepa (Raul Musta SK) üle, kuid kaotasid järgmised geimid 19:21 ja 15:21.

KOLMAS LIIGA

Meeste üksikmängus heitles Karl Markus Kasekamp (Triiton) nelja parema seas kolme SK Fookuse sulgpalluri vastu ning jäi võidumeheks. Finaalis sai ta 21:12, 21:17 jagu Madis Vatkost. Naiste üksikmängus sai Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton) esikoha mänguta, sest lätlanna Sofija Kristine Pukite loobus. Meespaarismängus saatis edu Henri Märten Huiki ja Karl Hannes Künnapast (SK Fookus), naispaarismängus said esikoha Katarina Pärli ja Susanna Yliniemi-Liias (Triiton) ning segapaarismängus Jaanus Saar (TÜASK) ja Angela Kivisik (Pärnu SK).