Tartu ja Tartumaa sulgpallurid valitsesid ka avaetapi teist päeva

Yonex Eesti GP uue hooaja avaetapi teine päev kuulus hommikust õhtuni vaid paaridele. Kui laupäeval tegid avaetappi võõrustanud Triitoni sulgpallurid A. Le Coqi Spordimajas kullalaua puhtaks (kaheksast kaheksa), siis pühapäeval oldi külaliste vastu sõbralikumad. Tõsi, Tartumaalt välja rändas vaid kaks esikohta.

Meistriliigas oli laupäevane üksikmängu võitja Tauri Kilk (Triiton) kahekordseks etapivõitjaks tõusmisest vaid ühe geimivõidu kaugusel, kuid lõpuks jäädi meespaarismängu finaalis koos Mihkel Taltsiga (Triiton) siiski valitsevate Eesti meistrite Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Raul Käsneri (Triiton) vastu kaotajaks. Esimene geim lõppes meisterpaari kasuks kiiresti ja kindlalt 21:8, teises nagistati aga võrdset mängu 48 punkti jagu. Kilk ja Talts said ette 7:4 ja 11:8, kuid siis noppisid viis punkti järjest Kaljurand ja Käsner ning juhtisid mõni aeg hiljem juba 19:17. Kilk ja Talts jäid siiski mängu, minnes omakorda ette 20:19, 22:21 ja 23:22. Veel jõudsid kogenenumad viigini (23:23), kuid viimased kaks punkti õnnestus endale võidelda Kilgil ja Taltsil. Otsustavas geimis rebisid valitsevad Eesti meistrid ette 11:6 ja 18:11 ning võitsid 21:13.

Ka naiste paarismängus tuli kõrgeima asetusega paaril kuldmedali kaela saamiseks vaeva näha kolm geimi. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) lubasid avageimis Catlyn Kruusil (Triiton) ja Ramona Üprusel (TÜASK) lahkelt domineerida ning nood võtsid pakkumise lahkelt vastu – joogipausiks oldi ees 11:5. Mängu jätkudes hakkasid Marran ja Rüütel jõuliselt vahet vähendama ning jõudsid viigini 12:12, kuid Kruus ja Üprus ei jätnud jonni ning võitsid avageimi 22:20. Teises geimis oli kaotusseisu jäänud esipaar initsiatiivikam ning 16:15 pealt tehti otsustav kiirendus – 21:16. Kolmas geim algas Kruusi ja Üpruse 4:0-ga ja jätkus Marrani ja Rüütli 4:0-ga. Intervalliks juhtisid valitsevad Eesti meistrid 11:9 ning seisul 20:16 jõuti esimese matšpallini. Seda andis aga veel veidi oodata, sest vastased teenisid kolm punkti järjest. Viigini Kruus ja Üprus siiski enam ei jõdnud – esipaar võitis 21:19.

Pika võistluspäeva lõpetanud segapaarismängu finaalis oli Kristjan Kaljurannal (TÜASK) ja Helina Rüütlil (Triiton) sarnaselt Kilgile ja Kruusile võimalus tõusta kahekordseteks etapivõitjateks ning erinevalt üksikmängus võidutsenutest viidi see võimalus ka ellu.  Mikk Õunmaale (Triiton) ja Ramona Üprusele (TÜASK) loovutati finaali mõlemas geimis vaid üheksa punkti. Kaotajate jaks jäi tõenäoliselt suuresti poolfinaali, kus Raul Käsnerist ja Kati-Kreet Marranist saadi jagu 21:15, 12:21, 21:19.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Esiliigas jäid meeste paarismängus kaotuseta Eesti noortekoondise liidrid Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton). Finaalis löödi TÜASK-i ja Pärnu SK kombinatsiooni Karl Aksel Männikut ja Siim Saarset 21:12, 21:10. Naiste seas tõid Triitonile võidu Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Tasavägine avageim suudeti Lumikki Liiase (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK) vastu viigiseisult 20:20 võita 22:20, teine tuli juba veidi kindlamalt 21:12. Liispet Leemet ja Annabel Mutso (Triiton) tulid kolmandaks. Segapaarismängus jäi esikoht samuti Tartusse, sest esikoha said Alexander Raudsepp (Veeriku Badminton) ja Johanna Violet Meier (TÜASK). Tanel Talts (Tallinna SK) ja Heleri Kruusimaa (Kiili SK) alistati 21:18, 21:12.

Teises liigas oli meeste finaal vaid Triitoni mängijate päralt. Oskar Laanes ja Karl Mattias Pedai kogusid mõlemas geimis esimestena 21 punkti, Martin Kajandi ja Erkki Varriku kontole kogunes punkte vastavalt 16 ja 14. Naiste võistlusel rändas esikoht Pärnusse, võitsid Mirethe Möller ja Emma-Mari Tehu, kes finaalis lõid Nõo SK duetti Evaliisa Poola ja Polina Rjabušenko 21:15, 21:18. Segapaarismängus sujus kõige paremini triitonlaste Karl Mattias Pedai ja Romili Vaki koostöö. Võitjate pjedestaalile viis neid 21:16, 22:20 võit Ulsansi klubi mängijate Sriram Parani Deva Kumari (India) ja Viktorija Larina üle. Pedai ja Vakk olid Tartus seega ainsad kolmekordsed võitjad.

Kolmandas liigas jätsid esikoha Triitonisse Maksim Krikuhhin ja Henri Tanila, teise koha medaliga sõitsid Pärnu poole koju Tanel Künnapas ja Marko Šimanis. Finaali numbrid olid 21:15, 21:16 tartlaste kasuks. Tallinlaste ainsa etapivõidu eest Tartus hoolitsesid Helene Pähkel ja Maria Somova (TSKeskus), kel õnnestus kolme naispaari surnud ringi (kaks võitu ja üks kaotus) tulemusena pikim kõrs tõmmata. Segapaarismängus võidutsesid Rando Prenner ja Kelly Ojamaa Nõo SK-st, Triitoni esindajad Henrik Puija ja Susanna Ylineimi-Liias alistati finaalis 18:21, 21:16, 21:14.

Yonex Eesti GP-sarja teine etapp peetakse 4. ja 5. novembril Lenne Sulgpallikeskuses.