Kristin Kuuba oli Glasgow’s teine

Kristin Kuuba (Triiton) lõpetas Glasgow’s peetud International Challenge’i kategooria turniiri Scottish Open 2023 teisena, sest kaotas finaalis teise asetusega türklannale Neslihan Arinile 23:25, 13:21. Eesti ja Türgi esireketid olid enne seda kohtunud seitse korda, türklanna juhtis 4:3 ning teenis Glasgow’s neljanda võidu järjest.

Avageimis juhtis Kuuba 4:3, kuid loovutas siis seitse punkti järjest. Intervalliks oli seis veidi rõõmsam, Arin juhtis 11:9. Kaotusseisust 14:17 teenis Kuuba neli punkti järjest, läks ette 18:17 ja kohe ka 20:18. Paraku jäigi geimivõitu tähistav punkt Kuubal saamata, ehkki võimalusi oli kolm. Arinil oli võimalusi samuti kolm ning viimase neist kasutas ta ka ära. Avageim vältas 25 minutit.

Teises geimis juhtis Kuuba 4:2, ent taas libises eduseis käest. Arin sai ette 9:5, 14:8 ning tiksus turvaliselt lõpuni. Võitja sai lõplikult selgeks, kui mängukellal oli täis saanud 43 minutit-