Kristin Kuuba mängis end Glasgow’s finaali!

Oma karjääri teist olümpiapiletit jahtiv Kristin Kuuba (Triiton) on sel nädalal eesmärgi poole tubli sammu lähemale astunud. Glasgow’s peetaval International Challenge’i kategooria turniiril Scottish Open 2023 on tartlanna jõudnud pühapäevasesse finaali. Esikoha pärast mängides on tema vastaseks teise asetusega türklanna Neslihan Arin.

Esikohamängule viis Kuuba Šotimaa suurimas linnas peetaval turniiril võit jaapanlanna Haruna Konishi üle 21:19, 13:21, 21:19. Kolm minutit üle ühe tunni väldanud kohtumise avageimi võitis meie esireket, ehkki mängis maha 8:14 ja 13:16 eduseisu ning jäi taha veel 16:19. Õnneks sai sel seisul jaapanlanna jaks otsa ning viis punkti järjest noppinud Kuuba võitis geimi 21:19. Teises geimis juhtis Kuuba 10:7, kuid joogipausiks oli ees vastane 11:10. Viigiseisult 12:12 läks Konishi oma teed ja võitis geimi kaheksapunktilise vahega. Otsustav geim kulges samuti mõlemapoolsete tõusude ja langustega. Kuuba mängis maha 11:7 edu, sai siis ette 17:15, kuid peagi juhtis hoopis jaapanlanna 18:17. Lõpusirgel suutis Kuuba õnneks vähemate vigadega tegutseda ja võita 21:19.

Kuuba alustas edukat nädalat võiduga Freya Redfearni (Inglismaa) üle 21:18, 21:3, teises ringis sai eestlanna jagu Saffron Morrisest (Wales) 21:10, 21:9 ja veerandfinaalis Léonice Huet’st (Prantsusmaa) 21:11, 18:21, 21:12.

EM-i kahekordne pronksinaine (2021, 2022) Neslihan Arin (enne abiellumist perekonnanimi Yiğit) alistas teel finaali kõik neli vastast kahes geimis, poolfinaalis pidi tema 21:18, 21:14 paremust tunnistama Xuefei Qu (Prantsusmaa).