Triitoni avapäeva sooritus oli ideaalne – kõik kaheksa üksikmängu finaali võideti!

Eesti suure GP-sarja uus hooaeg algas laupäeval üksikmängudega Tartus A. Le Coqi Spordimajas. Triitoni klubi on sulgpallirahvale olnud alati hea võõrustaja ning enamasti on külalistele ka mõni esikoht loovutatud. Seekord nii ei juhtunud. Ja õhtu krooniks oli Triitoni noormängija imelöök.

Meistriliiga üksikmängud tõid finaalid, mida ka oodati. Kuraditosina mehe seast mängisid end finaali Tauri Kilk (Triiton) ja Raul Must (Raul Musta SK). Tõsisemalt pidi finaalikoha pärast pingutama tartlane, kes poolfinaalis kaotas Chris-Robin Taltsi (Raul Musta SK) vastu avageimi 19:21, ehkki juhtis 19:18. Teises geimis Kilk end enam üllatada ei lubanud. Intervalliks oli ta ees 11:6 ning edasi 14:11. Talts jõudis küll korraks veel viigini (15:15), kuid sellega said tallinlase õnnestumised ka otsa. Kilk teenis kuus punkti järjest ja viigistas 21:15 geimivõiduga seisu. Otsustavas geimis oli Kilgi ülekaal juba ilmne. 11:5, 19:8 ja hanitus võrgu ette lõpetas matši seisuks 21:10.

Raul Must mängis teises poolfinaalis Mario Kirismaga (TSKeskus) pingevabalt ning alistas vastase oma mitmekülgset löökide arsenali kasutades 21:17, 21:9.

Finaalis jäi Kilk kiiresti taha 0:3, kuid suutis mängu võrdsustada ning joogipausiks juba juhtis 11:7. Ladusalt tegutsedes kasvas tartlase edu 19:12-le, kuid see polnud veel võit. Must oli varmas võrgu ees sudimist peale suruma ning vähendas kaotusseisu 18:20-le, kuid Kilgi rabak tuli just õigele hetkel – 21:18. Teises geimis jäi esimese asetusega Kilk kohe taha 0:6 ning kaotusseisust välja ronida enam ei õnnestunudki. Must oli intervalliks ees 11:3, edasi 18:10 ning muutis kolmanda geimi vajalikuks skooriga 21:13.

Otsustavas geimis oli algedu (4:0, 7:3) Kilgi päralt ja pooled vahetati tema eduseisus 11:9. Jätkates jõudis Must viigini (12:12) ja läks ettegi (17:16), kuid lõpusirgel eksis siiski Kilk vähem. Viigiseisult 19:19 lendas vanameistri tõrje võrku ja matšpallilt ründelöök auti. 21:19 ja etapivõit Kilgile.

Naiste finaal vältas samuti kolm geimi, kuid andis lõpuks võidu hoopis kolmanda asetusega mängijale. Catlyn Kruus (Triiton) sai võidusoosiku Helis Pajuste (Raul Musta SK) üle avageimis kindla võidu. Ehkki 5:4 eduseisust sai korraks 6:8 kaotusseis, järgnes sellele 7:1 kiirendus ning geimi lõpp sai kindlalt vormistatud 21:13. Teises geimis suutis Pajuste 2:3 kaotusseisust end ette murda 8:4, olla ees joogipausiks 11:8 ning lõpuks 21:15. Kolmas geim sai lahenduse juba päris alguses kui Kruus pääses viigiseisult 2:2 ette 10:2. Edu hoidmisega enam probleeme ei tekkinud – 21:9.

Esiliigas oli meeste seas Triitoni võit selge juba alagrupiturniiride järel – kõigist viiest grupist said edasi vaid klubikaaslased. Finaalis oli Anton Berik parem Oliver Hanist 21:13, 21:12. Poolfinaalide kaotajad olid Rasmus Roogsoo ja Mihkel Mart Liim.

Naiste finaalis mängiti kolm geimi. Romili Vakk (Triiton) kaotas avageimi poolfinaalis Liispet Leemeti (Triiton) alistanud Grete Talvistele (Tallinna Kalev) 16:21, kuid teises jäi peale 21:19 ja samuti tasavägiselt kulgenud kolmandas 21:17. Finaalis löödi palli üle võrgu 44 minutit.

Teises liigas kuulus Triitonile meeste seas kaksikvõit, Karl Mattias Pedai võitis, Marten Põder kogus geimides vastavalt 18 ja 15 punkti. Keidi Kaasma (Triiton) oli selle liiga edukaim naissulgpallur, finaalis võitis ta Karin Antropovit (Tondiraba SK) 21:15, 21:15.

Kolmandas liigas saatis edu Henri Tanilat (Triiton), kes põnevas finaalis sai Madis Vatkost (SK Fookus) jagu 21:18, 22:20. Finaal vältas 46 minutit. Ilona Roogsool (Triiton) kulus kolm geimi ja 38 minutit, et Kelly Ojamaa (Nõo SK) ees oma paremust tõestada – 21:18, 14:21, 21:10.

Õhtu lõpetuseks oli julgetel ja osavatel võimalus võita tuhat ühikut käibevahendit. Selleks ei olnud vaja teha midagi keerulist – tuli vaid 16 hanesulest valmistatud pall reketiga servikasti joonelt üle võrgu ühte otsajoonele seatud rohketest pallivutlaritest lüüa. Esimene üritaja sellega hakkama ei saanud, teisena asja ette võtnud Katarina Pärli (Triiton) aga sai. Proovikatse oli lähedal, esimene võistluskatse aga täistabamus!

Pühapäeval mängitakse A. Le Coqi Spordimajas kolmeteistkümnel väljakul paarismänge. Algus on kell 10.