Euroopale juunioride seas vaid üks medal

Pühapäeval USA Washingtoni osariigis Spokanes lõpule jõudnud juunioride MM-võistlustel jagus üks medal ka eurooplastele. Tallinnaski mänginud prantslane Alex Lanier sai meeste üksikmängus kaela pronksi. Esimese asetusega Lanier jäi poolfinaalis 13:21, 15:21 alla Ning Zhangile (Hiina), kes finaalis kaotas omakorda Alwi Fahanile (Indoneesia) 19:21, 21:19, 14:21. Teine pronksivõitja oli Ayush Shetty (India).

Neidude üksikmängus võidutses Pitchamon Opatniputh (Tai), alistades Chiara Marvella Handoyo (Indoneesia) 21:11, 21:9. Pronksid kuulusid poolfinaalis kaotanud hiinlannadele Linran Huang’ile ja Wenjing Xu’le. Seevastu segapaarismängus oli finaal vaid hiinlaste siseasi. Kolmanda asetusega Pinyi Liao ja Jiahan Zhang suutsid üllatada esimese asetusega kaasmaalasi, sest alistasid Yijun Zhu ja Kexin Huang’i 21:10, 16:21, 24:22. Pronksi said Indoneesia ja Malaisia paarid.

Meeste paarismängus sai Yijun Zhu oma kulla siiski kätte, sest koos Shang Ma’ga võideti Taiwani paari Po Yu Lai ja Fu Cheng Tsai 17:21, 21:17, 21:15. Pronksid läksid Malaisiasse ja Taiwanisse. Naiste paarismängus võitsid jaapanlannad neljast medalist kolm. Finaalis tegid Maya Taguchi ja Aya Tamaki kolmes geimis sõitu korraldajamaale USA-le ainsa medali toonud Francesca Corbettile ja Allison Lee’le 12:21, 21:13, 21:15.

Võistkondlikul jõuproovil 16. koha teeninud Eesti koondislastest jõudsid Andrei Schmidt ja Hugo Themas meeste paarismängus kolmandasse ringi ning said kokkuvõttes 17. koha.