Pariisis lõpetati, Saarbrückenis alustatakse

Maailma tippmängijad alustavad täna Saarbrückenis kolmandat HSBC BWF World Touri Super kategooriasse kuuluvat turniiri järjest. Hylo Openi kanguse klassiks on 500. Läinud pühapäeval lõppes Pariisis Super 750 turniir Yonex French Open, millel suur edu saatis Jaapani ja Lõuna-Korea sulgpallureid.

Segapaarismängu finaal oli Pierre de Coubertini nime kandvas spordihallis mängitutest ainus, kus üks osapool esindas mõnd Euroopa riiki. Tänavusel EM-il pronksi teeninud taanlased Mathias Christiansen ja Alexandra Bøje võitlesid küll vapralt, kuid pidid siiski tunnistama All Englandi ja Denmark Openi võitjate ning Tokyo olümpial pronksi teeninud jaapanlaste Yuta Watanabe ja Arisa Higashino paremust 21:8, 21:17.

Ülejäänud kahes paarismängus võidutsesid Lõuna-Korea sulgpallurid. Meeste paarismängu võitsid selle mänguliigi 2014. aasta maailmameistrid Sung-Hyun Ko ja Baek-Cheol Shin, mängides finaalis 21:17, 22:20 üle maailma edetabeli esipaari Marcus Fernaldi Gideoni ja Kevin Sanjaya Sukamuljo Indoneesiast. Naiste paarismängu finaalis ajasid korealannad vaid oma asju. Denmark Openi finalistid So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin alistasid Tokyo olümpia pronksipaari So-Yeong Kimi ja Hee-Yong Kongi 21:17, 21:12.

Jaapanlastele kuulusid Prantsusmaa pealinnas esikohad mõlemas üksikmängus. Naistest võidutses teist nädalat järjest Akane Yamaguchi, kes alistas finaalis oma kaasmaalase Sayaka Takahashi 21:18, 21:12. Viimane oli poolfinaalis üle mänginud valitseva maailmameistri Pusarla V. Sindhu Indiast.

Meeste üksikmängus võidutses samuti jaapanlane, kuid mitte maailma esireket Kento Momota, kes jõudis küll poolfinaali, kuid jättis selle oma kaasmaalase Kanta Tsuneyama vastu mängides pooleli kolmanda geimi alguses. Esimese geimi võitis Momota 26:24, kuid teises hakkas valutav puus üha enam tema liikumist pidurdama ning Tsuneyama võitis selle 21:11. Kolmandas geimis läks Tsuneyama juhtima 1:0 ning seejärel otsustas enne seda kahel korral arsti abi kasutanud Momota mängu lõpetada.

Maailma number kaks Viktor Axelsen tuligi Pariisis väljakule vaid ühe punkti mängimiseks, andes Lõuna-korealasele Kwang-Hee Heo’le seejärel loobumisvõidu. Tänavu 49 mängu võitnud taanlane viitas pisivigastusele, kuid tunnistas hiljem, et polnud pärast esikohta Odenses valmis uuesti pingutama. Avaringis kaotas ka maailma kolmas reket Anders Antonsen, jäädes alla Cheuk Yiu Lee’le Hongkongist. Valitsev Euroopa meister juhtis avageimi 18:15, kuid kaotas ometi 19:21. Teises geimis pääses Lee ette 16:9 ja ehkki taanlane võttis veel järele 19:20, saavutas otsustava punkti selleski geimis vastane.

Finaalis oli favoriit küll Taiwani esireket Tien Chen Chou ning esimese geimi ta võitiski (21:15), kuid siis andis kolmandat nädalat järjest mängimine (enne Denmark Openit oli ju veel Sudirman Cup) end tunda. Enne turniiri Pariisis maailma edetabelis 13. kohal paiknenud Kanta Tsuneyama võitis teise geimi 21:8 ja kolmanda 21:17.

Saarbrückeni turniir sai uue nime

Varem SaarLorLux Openi nime kandnud tippturniir Saksamaa ühes tugevamas sulgpallikeskuses Saarbrückenis kannab sel aastal nime Hylo Open 2021. Odenses ja Pariisis esimese ringiga piirdunud Kristin Kuuba on pärast edukat nädalavahetust Bundesligas kohal ning peab oma avaringi mängu Saarlandhalles kolmapäeval, vastaseks Walesis sündinud, kuid nüüd Poolat esindav Jordan Hart.

Kuuba on 26-aastase Hartiga varem mänginud neli korda ja juhib kokkuvõttes 3:1, olles võitnud seejuures kolm viimast, 2018. aastal peetud kohtumist. Kui esimesest vastasest peaks Kristini jaks üle käima, siis teises ringis ootab teda kas Neslihan Yigit (Türgi) või Aakarshi Kashyap (India). Ja kui ka selles ringis peaks võit tulema, siis saaks tartlanna veerandfinaalis tõenäoliselt taas mängida Busanan Ongbamrungphaniga. Tailannal on sel turniiril viies asetus, temast eespool on seekord Ratchanok Intanon, Pornpawee Chochuwong (mõlemad Tai), Michelle Li (Kanada) ja (oli enne loobumist) Mia Blichfeldt (Taani).

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel peavad oma avaringi kohtumise juba täna, vastasteks prantslannad Margot Lambert ja Anne Tran.

Selle paari võitjad saavad teises ringis vastu kas kolmanda asetusega 2019. aasta tšempionid Chloe Birchi ja Lauren Smithi Inglismaalt või Chisato Hoshi ja Aoi Matsuda Jaapanist. Esimene asetus on Jongkolphan Kititharakulil ja Rawinda Prajongjail Taimaalt.