Naispaar lõpetas meespaarismängus kaheksa parema seas

Eesti GP-sarja kolmas osavõistlus peetakse uue aasta esimese täisnädala lõpupäevil Tartus. Laupäeval olid ülikooli spordisaali aknad valged hommikust hilisõhtuni, sest nelja liiga peale tuli sulgpalli mängima 239 tipptegijat ja asjaarmastajat. Lisaks Eesti mängijatele andsid sündmusele rahvusvahelise hõngu egiptlane, britt ja prantslane ning trobikond lätlasi. Suurem osa võitjatest (20) selgub Ujula tänava saalis küll alles pühapäeval alates kella 10-st, kuid kahes arvestuses lõppes võistlus juba laupäeval.

Meistriliiga konkurentsis said avapäeval autasustatud naispaarid, keda tavapäraselt koguneb vähem kui teistes formatsioonides, sedakorda seitse. Esimese asetusega olid kodusaalis mänginud Andra Mai Hoop ja Ramona Üprus (TÜASK), kuid poolfinaalis tuli neil kolmes geimis tunnistada triitonlannade Elisaveta Beriku ja Emili Pärsimi paremust. Hoop ja Üprus võitsid avageimi 21:10, kuid kaotasid kaks järgmist 15:21, 16:21. Finaal teise asetusega Kertu Marguse (TÜASK) ja Editha Schmalzi (Tondiraba SK) vastu enam nii  lennukalt ei läinud – Tartu ja Tallinna kombinatsioon jäi peale 21:18, 21:15.

Kui kaheksanda paarina oleks kaasa teinud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel, kuulunuks pjedestaali kõrgeim aste ilmselt neile, kuid maailma edetabeli 49. naispaar otsustas seekord end proovile panna meeste paarismängus. Avaringi kohtumine tallinlaste Semjon Breneri ja Roman Pankini vastu probleeme ei tekitanud. Triitoni esindajad läksid ette 3:0, 6:3, 15:3 ja võitsid avageimi 21:7. Teises geimis oli mängu veidi rohkem, Brener ja Pankin isegi juhtisid 4:2. Intervalliks olid triitonlannad ees 11:7 ja võitsid 21:14. Ajalugu oli tehtud.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Teises ringis seisid Marranile ja Rüütlile vastu juba hoopis tugevamad tegijad – üksikmängu Eesti edetabeli esinumber Karl Kert (Raul Musta SK) ja Robert Kasela (Triiton). Avageimis oli mängu küll ja veel, joogipausiks juhtisid mehepojad vaid 11:10, alles seisult 14:14 läksid Kert ja Kasela oma teed – 21:15. Teises geimis rebisid Kert ja Kasela ette 11:4 ning näis, et võit on vaid vormistamise küsimus. Meeste eksimused võrgumängus ja naiste õnnestunud rünnakud võimaldasid vahel väheneda 13:18-lt 18:20-le. Kolmanda geimi oht siiski kadus, kui naispaari rünnakust pall küljeaudis maandus. 21:18 Kerdile ja Kaselale.

Kolmandat geimi läks Kerdil ja Kaselal vaja poolfinaalis, kui valitsevate Eesti noortemeistrite Andrei Schmidti ja Hugo Themase (Triiton) vastu võideti esimene 21:18, kuid kaotati veel tasavägisem teine 21:23. Kolmas geim kuulus suuremate kogemustega Kerdile ja Kaselale 21:17 ning finaalikoht oli olemas. Vägev oli ka teine poolfinaal, kus Tauri Kilk (Triiton) ja Robin Schmalz (TSKeskus) võitsid valitsevate Eesti meistrite Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Raul Käsneri (Triiton) vastu avageimi koguni 21:13. Teises jäid meistrid napilt peale 21:19, et kolmas samade numbritega kaotada.

Finaalikohaga leidis Kilk veidi lohutust meesüksikmängus juhtunule, kus tartlane oli veerandfinaalis Raul Musta vastu teises geimis juhtimas 19:16, kuid kaotas ometi 20:22. Esimeses geimis oli omanimelist klubi esindav veteran jäänud peale 21:17. Poolfinaalis sai Must jagu lätlasest Niks Podosinoviksist 21:18, 21:14 ning kohtub finaalis ei kellegi muu kui Karl Kerdiga. Nüüd samuti Musta klubis harjutav Kert võitis oma poolfinaalis Andrei Schmidti 21:12, 21:16.

Naisüksikmängu finaalis kohtuvad asetatud esimene (Helis Pajuste) ja teine (Ramona Üprus). Raul Musta klubis harjutav Pajuste võitis poolfinaalis oma endise klubikaaslase Marelle Salu (Triiton) 21:11, 21:10. Üprus sai kiire võidu Birgit Reintami (Raul Musta SK) üle, mõlemas geimis 21:7. Reintam pääses poolfinaali mänguta, sest haigestunud Catlyn Kruusi (Triiton) saalis polnud.

Segapaarismängus näeb pühapäeval vägevat finaali, kus Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel võrdlevad oma koostööoskust Raul Käsneri ja Kati-Kreet Marrani omaga. Esimesed olid oma poolfinaalis paremad Mihkel Taltsist (Triiton) ja Kertu Margusest 21:18, 21:12, teised pingutasid Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üpruse vastu võidukalt 21:14, 17:21, 21:19.

Esiliigas oli naisi üksikmängus osalemas vaid neli ning nii kõik mängisid kõigiga. Kolm võitu saavutas Romili Vakk (Triiton), teiseks tuli Karolina Pintšuk (TÜASK), järgnesid Liispet Leemet ja Maria Mirabel Tänover (mõl. Triiton). Vakk ja Pintšuk olid ka seekordsel turniiril esimesed, kes turniiri võõrustajalt Heiki Sorgelt autasusud kätte said.

Meesüksikmängus jõudsid esikolmikusse vaid Triitoni mängijad, esikoha saaja selgitavad Siim Oskar Liivla ja Hannes Hani, kolmandaks tuli Art Richard Müürsepp. Pühapäeval üritavad Hani ja Müürsepp oma koostöö võiduks vormida paarismängus, vastasteks Erko Kasekamp (Triiton) ja Teet Smidt (Veeriku Badminton).