Meie meespaar veel kojusõidule ei mõtle

Juunioride MM-võistlustel USA-s Spokanes on pärast teisipäevast mängupäeva Eesti koondislastest endiselt konkurentsis veel meespaar Andrei Schmidt ja Hugo Themas.

Üheksanda asetusega tartlased heitlesid teises ringis 41 minutit Uus-Meremaa kodanike Jie Ying Chani ja Shrey Dhandiga ning jäid peale 17:21, 21:15, 21:14. Eesti juunioride esipaar alustas ladusalt, juhtides avageimi küll vähem kordi kui vastased, kuid pikalt ette mängupartnereid ei lastud. Murrang tuli viigiseisult 15:15. Chan ja Dhand noppisid kolm punkti järjest, läksid ette 18:15 ning lisasid sellele veel 3:2 lõpuponnistuse. Teises geimis näitasid Schmidt ja Themas, et esimese geimi kaotus oli pigem tööõnnetus. Juhiti algusest peale, joogipausiks 11:6. Seitsmepunktilist edu (18:11) ei suudetud küll hoobilt geimivõiduks vormistada, kuid mis tulema pidi, see ka tuli. Otsustavas geimis oli viimane viigiseis 2:2, edasi tüürisid mängu kindlalt meie noormehed: 8:3, 11:8, 15:9, 19:13 ja lõpuks 21:14.

Kolmandas ringis pole meie omadel samuti pääsu mitte-eurooplastest, vastu tulevad Divyam Arora ja Mayank Rana Indiast. Neilgi tuli nii kaugele jõudmiseks kolm geimi vaeva näha, et Hispaania sulgpalluritest jagu saada.

Hugo Themas oli teisipäeval Spokanes mänguhoos veel kaks korda, kuid neis matšides tuli tal paraku vastase paremust tunnistada. Üksikmängu teises ringis kohtus ta Timothy Lockiga (Kanada) ning 21 minutiga oli kolmandasse ringi pääseja selge – kanadalane võitis 21:12, 21:10. Esimese geimis pääses Vahtralehemaa sulgpallur kohe ette, juhtis joogipausiks 11:5 ning edu käest ei andnud. Teises geimis ei juhtinud Hugo samuti kordagi, kuid mäng püsis kauem enam-vähem võrdsena. Alles 8:6 pealt läks Lock oma teed. Intervalliks juhtis ta 11:6, seejärel 15:7 ja 20:8. Matši lõpetas kolmas matšpall.

Segapaarismängus püüdsid üheksanda asendusega Themas ja Elisaveta Berik vapralt murda Joo Jin Nge ja Xiao En Hengi vastupanu, kuid singapurlased osutusid lõpuks siiski liiga kõvaks pähkliks. Avageimis mängisid tartlased 4:8 ja 8:12 kaotusseisu olematuks, minnes ise ette 14:12 ja 16:14. Paraku sai siis mänguõnn totaalselt otsa ning punktilisa enam ei tulnudki. Nge ja Heng võitis 7:0 spurdi harjal 21:16. Teise geimi alguses sooritasid singapurlased kiirmarsi (6:0, 9:2, 14:3) ning peagi oligi kõik – geim neile 21:13.

Eesti teine segapaar Andrei Schmidt ja Emili Pärsim ei jõudnud samuti geimivõiduni. India paar Samarveer Radhika Sharma võitis 19 minutit väldanud kohtumise 21:12, 21:11. Esimeses geimis oli ikka mängu kah, sest tartlased suutsid 2:6 kaotusseisust jõuda viigini 6:6. Edasi jäädi küll taha, kuid joogipausini jõuti siiski vaid kahepunktilises kaotusseisus 9:11. Geimi teine pool kulges meie paarile kurvalt, tabloole saadi juurde veel vaid kolm punkti. Teises geimis läks asi käest samuti pärast intervalli (11:7 indialastele), nüüd lisandus Schmidti ja Pärsimi arvele veel neli punkti.