Themas alustas võiduga, ülejäänud langesid

Juunioride MM-võistlustel USA-s Spokanes tehti esmaspäeval algus individuaalturniiriga. Eesti esindajad käisid väljakul meie aja järgi öösel.

Noormeeste üksikmängus tegi võiduka alguse Hugo Themas, kes avaringis sai 20 minutiga jagu Dinis Maiast (Portugal) 21:11, 21:12. Avageimis oli tartlane kogu aeg juhtimas (intervalliks 11:5). Teine geim kulges samas rütmis, kuid vaid selle vahega, et kaks korda jõudis vastane ka viigini (1:1 ja 6:6). Joogipausiks juhtis Themas 11:8 ning loovutas geimi teises pooles vastasele veel vaid neli punkti. Teises ringis mängib meie noormees Timothy Lockiga (Kanada), kes alistas kahes geimis austerlase Ilija Nicolussi.

Andrei Schmdit vastas töötas reketiga Aasia sulgpallikoolkonna esindaja Tushar Suveer (India). Seegi kohtumine vältas 20 minutit, kuid lõppes vastase eduga 21:12, 21:15. Avageimis juhtis Andrei vaid 1:0, viigiseisult 2:2 läks indialane ette 12:2 ning asi oli otsustatud. Teises geimis sai Suveer kiiresti ette 6:2 ning suutis oma edu turvalisena hoida. Joogipausiks oli seis 11:6, geimi teise poole võitis maailma rahvarikkaima riigi esindaja siiski vaid 10:9.

Neidude üksikmängus andis loos mõlemale meie esindajale kohe vastu aasialanna. Emili Pärsim madistas võistkondlikul turniiril hõbeda teeninud Chiara Marvella Handoyoga küll poistest veel minuti kauem, kuid kaotas ikkagi 8:21, 6:21. Esimese geimis oli algus võrdne ning Emili isegi juhtis (1:0, 2:1, 3:1), kuid intervalliks oli ees juba Indoneesia sulgpallur 11:6 ning edasi loovutas tartlannale vaid kaks punkti. Teises geimis jooksis Handoyo 3:3 viigiseisult ette 12:3 ning selleski geimis oli vastase ainuke vaev võidu vormistamine.

Elisaveta Berik võrdles oma oskusi Devika Sihagiga (India) ning pidi tunnistama, et arenguruumi veel on – 19 minutiga oli Sihag võitnud 21:13, 21:9. Avageim algas optimistlikult, sest Berik sai ette 5:0 ja 8:2 ning oli intervalliks ees 11:8. Siis aga hakkas viltu vedama. Sihag läks kiiresti ette 13:11, Lisa jõudis küll veel viigini 13:13, kuid siis punktide noppimine lakkas. Teises geimis murdus Berik 4:3 eduseisus, leides end mõne minutiga maa olevat 4:13.

Paarismängudes on meie sulgpallurid võistlustules teisipäeval.