Maailma teise reketi vastu nappis Kuubal jaksu

Mülheim am der Ruhris toimuval HSBC BWF World Touri Super 300 kategooria turniiril Yonex Gainward German Openil kohtus Eesti esireket ning maailma edetabelis 48. kohal paiknev Kristin Kuuba kolmapäeval hommikul maailma praegune teise reketi Akane Yamaguchiga ja kaotas 6:21, 14:21.

Westenergie Sporthalle esimesel väljakul mänginud eestlanna ja jaapanlanna polnud varem omavahel kohtunud. Yamaguchi 3:0 algedule vastas Kuuba kahe punktiga ning seisuni 8:5 polnud häda midagi. Paraku teenis Kuuba sellelt seisult juurde veel vaid ühe punkti ja kaotas geimi valge vahega, 6:21.

Teises geimis mängis Kuuba jaapanlanna 4:1 algedu olematuks ning oli intervalliks ees 11:9. Sellega head uudised paraku piirdusid. Mängu jätkudes saavutas valitsev üksikmängu maailmameister üheksa (!) punkti järjest ning 18:11 eduseisust võis mõned punktid taas ka vastasele loovutada. Lõppsesis 22:16. Mäng sai otsa hetkel kui selle algusest oli kellal kulunud 32 minutit.

Saksamaal on kohal maailma edetabeli esikolmik ning nemadki olid avavoorus võidukad. Tabelijuht Tzu Ying Tai (Taiwan) võitis Iris Wangi (USA) 21:11, 21:15 ning kolmas Yufei Chen (Hiina) alistas Phittayaporn Chaiwan (Tai) 21:13, 21:9.