Kuuba esimene vastane on maailma teine reket

Teisipäeval peetakse esimesed mängud Yonex Gainward German Openil. Mülheim am der Ruhris toimuval HSBC BWF World Touri Super 300 kategooria turniiril teeb kaasa ka kolm Triitoni mängijat.

Maailma edetabelis 48. kohal paiknevat Kristin Kuubat loosiõnn ei soosinud – tartlanna esimene vastaseks üksikmängus tuli maailma praegune teine reket Akane Yamaguchi. Kolmapäeval Westenergie Sporthalle esimesel väljakul mängivad eestlanna ja jaapanlanna pole varem omavahel kohtunud. Saksamaal on kohal maailma edetabeli esinelik, lisaks Yamaguchile veel liider Tzu Ying Tai (Taiwan), kolmas Yufei Chen (Hiina) ja neljas Se-Young An (Lõuna-Korea).

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste paarismängus olid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel mängus juba teisipäeval, vastasteks Vivian Hoo ja Chiew Sien Lim Malaisiast. Meie paarilised on BMW-i edetabelis 47., malaislannad 61. kohal. Saksamaal toimus kahe paari esmatutvus. Avageimis läksid Hoo ja Lim kiiresti 4:0 juhtima ning hoidsid kindlat eduseisu geimi lõpuni, arendades selle 11:5-lt lõpuks 21:14-le. Seevastu suurem osa teisest geimist kulges tartlannade juhtimisel. Mindi ette 6:3 ja 9:5, kuid vastased jõudsid viigini 9:9. Intervalliks olid siiski uuesti ees Marran ja Rüütel 11:9. Tartlannade eduseisul 16:13 saavutas Malaisia paar kolm punkti järjest ning edasi käis juba punkt-punkti mäng. Meie omad juhtisid veel 19:18 ning jõudsid 19:20 seisult viigini, kuid otsustamise viimisest kolmandasse geimi jäi lõpuks ikkagi kaks punkti vajaka. Hoo ja Lim võitsid 22:20 ning jõudsid 28 minutiga 16 parema sekka.