Noorte GP-sari väisas Tartut

Nädalavahetusel peeti Tartu Ülikooli spordihoones noorte GP-sarja teine etapp, esimene toimus veebruaris, nädalapäevad pärast 58. Eesti meistrivõistlusi Tallinnas. Kohalikule noorteeliidile olid konkurentsi pakkuma tulnud lõunanaabrid Lätist, samuti põhjanaabrid Soomest..

U-19

Noormeeste üksikmängus jäid tartlased esikohata, Andrei Schmidt (Triiton) Tallinnas saadud esikohta kaitsta ei suutnud. Poolfinaalis kahes geimis Hugo Themase (Triiton) alistanud Chris Robin Talts (Tallinna SK) kaotas küll finaalis esimese geimi 11:21, kuid siis mänguõnn pöördus ning kaks järgmist geimi kuulusid tallinlasele 21:17 ja 25:23. Esikohaheitlus kestis 49 minutit. Schmidt edestas oma poolfinaalis Rene Leemanit (Tallinna SK) samuti kolmes geimis. Kolmanda triitonlasena play-offi pääsenud Rasmus Roogsoo kaotas veerandfinaalis hilisemale võitjale 12:21, 18:21. Art Richard Müürsepp sai alagrupis ühe võidu ja ühe kaotuse.

Paarismängus vältas finaal samuti kolm geimi ning siin õnnestus tartlastel paremini hakkama saada. Schmidt ja Themas võitsid Leemani ja Taltsi vastu avageimi 21:14, kaotasid teise 18:21, kuid võitsid otsustava kolmanda 21:16. Karl Jonas Lõhmus ja Emil Tiivel ning Art Richard Müürsepp ja Rasmus Roogsoo jäid pidama avaringi ehk veerandfinaali.

Esikoht ei jäänud Tartusse ka neidude üksikmängus, sest finaalis oli lätlanna Anna Kupča parem avaetapi võitjast Marelle Salust (Triiton) 21:15, 21:12. Kupča sai poolfinaalis jagu Emili Pärsimist 21:7, 21:11, Salu alistas klubikaaslase Elisaveta Beriku 21:17, 20:22, 21:17. Anette Arak kogus alagrupis ühe võidu nagu ka Meribel ja Annabel Rohtla.

Neidude paarismängus said Salu ja Pärsim lõunanaabritelt revanši, sest poolfinaalis oldi Kupčast ja Annija Rulle-Titavast üle 24:22, 21:18. Finaal Kadi Ilvese ja Marta Emili Telleriga (TÜASK) vormistati võiduks numbritega 24:22, 21:18. Ilvese ja Telleri 21:15, 21:11 paremust pidid poolfinaalis tunnistama Elisaveta Berik ja Katriin Jagomägi. Veerandfinaali jõudsid kaksikõed Rohtlad.

Segapaarismängus jäid kahegeimilises finaalis peale Tregert Gustav Värv (TÜASK) ja Heili Merisalu (Nõo SK), alistades Schmidti ja Pärsimi 21:17, 21:16. Võitjad olid poolfinaalis üle Themasest ja Salust 10:21, 22:20, 21:18.

U-17

Selle vanuseklassi noormehi kogunes Ujula tänava saali vaid kolm ning esikoha sai mõlemad vastased alistanud lätlane Janis Junior Jaunslavietis. Neidudest võidutses nii nagu avaetapil Tallinnaski Marija Paskotši (Tondiraba SK). Finaalis lõi ta palli Lumikki Liiasest (Triiton) täpsemalt, võites 21:17, 21:10. Liispet Leemet võitis alagrupis kaks vastast, kuid kaotas Paskotšile 3:21, 2:21, Christia Noormetsa bilansiks jäi seekord üks võit ja üks kaotus.

Paarismängus ühendasid Liias ja Paskotši jõud ning finaalis loovutati Eesti – Läti segapaarile Karolina Pintšuk – Elza Zitāne esimeses geimis 12 ja teises 13 punkti. Rahvusvahelise paari käest said poolfinaalis 17:21, 17:21 kaotuse Leemet ja Annabel Mutso.

Segapaare kogunes vaid kolm, täisedu kahe võiduga teenisid esikoha Andre Martin Reins ja Laura-Liis Kale (TSKeskus).

U-15

Poiste seas kujunes Triitoni mängijate finaal, sest Priit Põder mängis poolfinaalis üle Kaspar Sorge (TÜASK) 21:12, 21:8 ning Oliver Puhtla oli 21:18, 21:19 parem lätlasest Regnārs Bajārsist. Finaalis oli Põder kindlalt kindlam, võites 21:8, 21:11. Tallinnas poolfinaali edenenud Oskar Laanes võitis seekord alagrupis vaid ühe kohtumise nagu ka Marten Põder.

Paarismängus lõid Marten Põder ja Kaspar Sorge 21:19, 17:21, 21:16 esimese asetusega Karl Mattias Pedaid ja Priit Põderit, kes poolfinaalis said loobumisvõidu Laaneselt ja Puhtlalt.

Tüdrukute seas pääsesid poolfinaali vaid Triitoni esindajad. Avaetapil tuli Annabel Mutsol finaalis tunnistada Lumikki Liiase paremust ja nüüdki ei lõppenud esikohamäng talle soodsalt. Romili Vakk jäi peale 21:14, 21:17 ning tasus seega kuhjaga esimesel etapil saadud kaotuse eest. Kolmanda koha sai poolfinaalis Vakile alla jäänud Kaisa Liis Lepp. Roosi Uusen võitis alagrupis ühe mängu.

Lepp ja Vakk jäid kaotuseta paarismängus, esikoht napsati klubikaaslaste Ebe Halliku ja Keidi Kaasma eest numbritega 21:4, 21:3. Hallik ja Kaasma olid poolfinaalis üllatanud teise asetusega Grettel Lutsu (Viimsi SK) ja Kelly Muinastit (Tallinna SK). Lepp ja Vakk said oma poolfinaalis võidu Samantha Kajandi ja Roosi Uuseni üle.

Priit Põder ja Annabel Mutso mängisid end Tartu etapil siiski ka võitjateks, sest segapaarismängu esikohamängus saadi jagu esimese asetusega Marten Põderist ja Romili Vakist 21:17, 11:21, 21:7. Sorge ja Carmella Krislin Kruus (Triiton) kaotasid poolfinaalis hilisematele võitjatele, Puhtla ja Uusen jäid pidama veerandfinaali.

U-13

Poistest oli seekord esikohadiplomit väärt Andre Looskari (Nõo SK). Tallinnas finaalis Marten Põderile kaotanud nõolasele ei saanud seekord vastu Taaniel Mehine (Veeriku Badminton). Võidunumbrid olid 21:14, 21:18. Karl-Markus Kasekamp jäi alagrupis Looskari järel teiseks, Koit Hallikut tabas sama saatus Mehisega konkureerides.

Teise esikoha mängis Andre Looskari endale koos Rando Penneriga. Klubikaaslased said finaalis 21:11, 21:15 võidu tallinlaste Ilmari Asperki ja Gregor Kivisaare üle. Taavi Ehasalu ja Karl-Markus Kasekamp kaotasid poolfinaalis hilisematele võitjatele.

Tüdrukutest võidutses Carmella Krislin Kruus, finaal Keidi Kaasma vastu lõppes 21:10, 21:8. Kolmandat kohta jäid jagama Sandra Kask ja Tallinnas finaalis mänginud Ilona Roogsoo. Kõik neli nimetatud on Triitonist. Jandra Jagomägi saavutas alagrupis kaks võitu, Maria Berik, Grete-Liis Neemre ja Maria Kornejava said kõik kirja ühe võidu.

Paarismängus õigustasid oma esimest asetust turniirivõiduga Jandra Jagomägi ja Ilona Roogsoo. 21:12, 21:11 mängiti üle teine Triitoni paar Sandra Kask ja Grete-Liis Neemre. Maria Berik ja Maria Kornejeva jagasid kolmandat kohta, Eileen Pärsim ja Iti Mai Teller 5.–8. kohta. Segapaarismängus võidutsesid tallinlased Ilmari Asperk ja Margaret Lips.

U-11

Kõige nooremate seas oli lätlane Oskars Bajārs esikohamängus parem Asperkist 21:19, 21:17, tüdrukute võitjaks krooniti nii nagu esimeselgi turniiril Margaret Lips (TSKeskus). Triitonil selles vanuseklassis esindajaid väljas ei olnud.

B-LIIGAS

peeti vaid üksikmänge. U-13 vanuseklassis olid kolm paremat kõik Triitonis harjutavad poisid – Mattias Kaudne, Aron Ehrlich ja Elvis Liias. Lementa Nevan võitis alagrupis ühe kohtumise. Tüdrukutest mängis Grethe Look (Triiton) finaalis paremini läti eakaaslasest Ieva Valdest 21:10, 21:17.

U-15 vanuseklassis oli poistel samuti rahvusvaheline finaal, kus Marten Haidak (Veeriku Badminton) jäi duellis lätlase Klavs Geibaga peale 21:18, 21:17. Henri Salumile olid alagrupis jõukohased kaks vastast, Simeon Pennarun ja Elliot Saar said kumbki jagu ühest. Tüdrukutest pärjati võitjaks Kerstin Kupper (Veeriku Badminton). Samantha Kajandi võitis alagrupis ühe vastase, kuid kaotas esikohamängus Kupperile.

U-17 vanuseklassis jõudsid noormeestest finaali Aarne Säga (Triiton) ja Mattias-Thomas Luhaväli (SK Fookus). Võitis viimane 21:12, 21:16. Raul Võsu ja Joosep Aria jäid ühe võiduga alagruppi. Neidude konkurentsis vormistasid Triitonile kolmikvõidu Mirtel Pruulmann, Kirke Kelder ja Katarina Pärli, finaal lõppes numbritega 21:10, 21:18. Hanna Saara Hiir võitis alagrupis kaks vastast, kuid kaotas Pruulmannile, Alice Tšekanova teenis ühe võidu nagu ka Kädi Rosenthal oma alagrupis.

Noorte GP-sarja kolmas osavõistlus peetakse 21. mail Märjamaa valla spordikeskuses.