Helina Rüütlilt alustas Itaalia liigat viie võiduga

Kui Euroopa juhtivates sulgpalliriikides saadi klubihooajaga algust teha juba eelmise aasta sees, siis Itaalias otsustati Serie A kümme klubi omavahel esimest korda kokku lasta alles veebruari viimasel nädalavahetusel. Huvi selle pallimänguala Serie A-d lähemalt jälgida annab Helina Rüütli kaasalöömine Piume d’Argento BC nime kandvas Sitsiilia klubis.

Kolmel nädalalõpul kogunevad kõik klubid ühte kohta „mulli“ ning kahel päeval peetakse kokku kolm vooru. Üheringilise põhihooajaga tahetakse ühele poole saada 3. aprillil, play-offi pääsevad põhiturniiri neli paremat satsi.

Esimene pikk nädalalõpp mängiti 26. ja 27. veebruaril Trentinos Malles Venostas. Läinud hooajal neljanda koha saanud Piume d’Argento BC sai tabelisse kaks võitu, ühe kaotuse ja 11 punkti ning on kolme vooru järel viiendal kohal. Avavoorus võideti laupäeval kohalik ASV Malles 3:2, seejärel kaotati 2:3 tiitlikaitsjale SSV Bozenile ning pühapäeval võideti Farco Chiari 4:1.

Avakohtumises aitas Helina Rüütel sepistada kaks võitu. Naiste paarismängus olid Rüütel ja bulgaarlanna Mihaela Zlatanova paremad Anna Sofie de Marchist ja Liga Sagmeisterist 21:11, 21:16 ja viisid oma klubi 1:0 juhtima. Uuesti tuli Rüütel platsile viimases, viiendas kohtumises. Segapaarismängu eel oli seis 2:2, võitja selgitamiseks läks vaja kolme geimi. Rüütel ja David Salutt kaotasid avageimi Kevin Stroblile ja  Marah Punterile 19:21, kuid võitsid järgmised kaks vastavalt 21:17 ja 21:11.

Piume d’Argento võistkond, vasakult teine Helina Rüütel. Foto: Facebook

Seevastu teise vooru kohtumine SSV Bozeniga tartlannale nii kenasti ei alanud, sest koos Zlatanova kaotati Camilla Lehn Martensile ja Maria Venelinova Mitsovale (Bulgaaria) 17 minutiga 14:21, 5:12. Rüütel oli taas väljakul segapaarismängus, kuid selleks kohtumiseks oli Piume d’Argenton juba kaotanud (1:3). Rüütel ja Salutt võitsid Simon Riccardi ja Mitsova 21:10, 21:14 ning kindlustasid oma klubile kaotaja „maksimumpunktid“ (kaks).

Kolmandas voorus Farco Chiari vastu oli Rüütel taas kaks korda võidukas. Naispaaris võitsid Rüütel ja Zlatanova pärast 17:21 kaotatud avageimi Martina Moretti ja Chiara Passeri 21:14, 21:15 ning segapaarismängus olid Rüütel ja Salutt 21:17, 21:19 paremad Passerist ja Enrico Baronist.

Lisaks nimetatule kuuluvad Piume d’Argento BC koosseisu veel meestest Matteo Galati, Davide Izzo, Luis Aniello La Rocca ja Roberto La Rocca ning naistest Hannah Pohl, Ana Ramirez Chamacho ja Sofia Santangelo.

Kolme vooru järel asus tabelit juhtima RA System BC Milano 17 punktiga, 13 punkti on kogunud Marabadminton Academy, 12 Farco Chiari ja SSV Bozen ning 11 Piume d’Argento BC.

Eeloleval nädalavahetusel on Itaalia klubide koorekiht koos Bolzanos, kus PalaResia spordihoones peetakse neljas, viies ja kuues voor. Piume d’Argento BC kohtub laupäeval Decathlon Cairoli Junior BCM-iga (hetkel 2 punkti ja 9. koht) ja teise Sitsiilia klubi Citta di Palermo BC-ga (7 punkti ja 7. koht), pühapäeval on vastaseks liider RA System BC.

Itaalia Serie A kodulehekülg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga