Helina Rüütel mängis Serie A-s ideaalse nädalavahetuse

Itaalia sulgpalliliiga Serie A kümne klubi teine pikk nädalavahetus Bolzanos kujunes Helina Rüütlile ja tema koduklubile Piume d’Argento BC-le võidukaks. Sitsiilia klubi alistas kõik kolm vastast ning on kuue vooru järel turniiritabelis 24 punktiga neljandal kohal.

Rüütel käis nädalavahetusel PalaResia spordihoone väljakutel viies paarismängus ja võitis need kõik! Laupäeval kohtus Piume d’Argento kõigepealt Decathlon Cairoli Junior BCM-iga ja jäi peale 4:1. Kohe avapaaris mängisid Rüütel ja sakslanna Hannah Pohl üle Laura Santos Iglesiase ja Rebecca Tognetti 21:12, 21:15. Lõppseisu 4:1 vormistas tartlanna koos teise Saksamaa kodakondse Luis Aniello La Roccaga segapaarismängus, kus Tognetti ja Luca Tobias Bellazzi alistati 21:9, 21:11. Ainsa kaotuse sai Piume d’Argento naiste üksikmängus, kus Pohl pidi tunnistama Santos Iglesia paremust.

Laupäeva õhtupoolikul kohtuti teise Sitsiilia klubi Citta di Palermo BC-ga. Esimesest kolmest kohtumisest seitse punkti teeninud palermolased olid visad vastased, sest Piume tiimi 2:0 eduseis tasandati üksikmängudega viigiks. Seejuures naiste paarismängus anti Rüütlile puhkust ja Pohli kõrval mängis Sofia Santangelo, kuid sellest hoolimata võideti 21:14, 21:13. Kohtumise üldvõitja jäi segapaaride otsustada ning Rüütel (seekord partneriks 1998. aasta viimasel päeval sündinud David Salutt) oli taas tasemel. Luigi Izzo ja Sabrina Pellitteri vastu mängides võitsid eestlanna ja itaallane avageimi 21:6 ja teise samuti kindlalt 21:8.

Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Pühapäeval astus Piume d’Argentole vastu esimese kolme vooru järel liidrikohal olnud RA System BC Milano. Laupäeval 5:0 võidu ja 2:3 kaotuse kirja saanud Milano klubi heitlus sitsiillastega sai samuti lahenduse alles viimase matšiga ning jälle kindlustasid Rüütel ja Salutt võidu Piume d’Argentole. Gianmarco Bailetti ja Martina Corsini alistati 21:13, 21:18. Pühapäeval mängis Rüütel ka naispaarismängu ning koos Pohliga võideti Corsini ja Lisa Schack Iversen 21:11, 21:16.

Kuue vooru järel on 29 punktiga liider SSV Bozen, kes pole kaotanud veel ainsatki kohtumist. Teine on viie võidu ja samuti 29 punktiga Marabadminton Academy, kolmas neli vastast alistanud ja 27 punkti kogunud RA System BC Milano ning neljas viie võidu ja 24 punktiga Piume d’Argento BC.

Serie A kolmas „mull“ toimub 2. ja 3. aprillil Maracalagonise Palazzetto Spordis. Rüütli võistkonnal tuleb seal laupäeval kohtuda Marabadminton Academy ja Boccardo Noviga (hetkel 7. kohal) ning põhiturniiri viimases voorus pühapäeval SC Meraniga (10. koht). Play-offi pääsevad põhiturniiri neli paremat satsi.

Esimene pikk nädalalõpp mängiti Serie A-s 26. ja 27. veebruaril Malles Venostas (Trentino). Läinud hooajal neljanda koha saanud Piume d’Argento BC sai seal tabelisse kaks võitu, ühe kaotuse ja 11 punkti ning oli kolme vooru järel viiendal kohal. Avavoorus võideti laupäeval kohalik ASV Malles 3:2, seejärel kaotati 2:3 tiitlikaitsjale SSV Bozenile ning pühapäeval võideti Farco Chiari 4:1. Helina Rüütel oli siis kuuest paarismängust võidukas viies.

Itaalia Serie A kodulehekülg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga