Saksa lahtistel kõigutati üksikmängus kuulsusi

HSBC BWF World Tour Super 300 turniiril Saksamaal (Yonew Gainward German Open 2022) tabas meesüksikmängus seniseid valitsejaid ebaõnn. Nelja parema sekka jõudis kaheksast asetatud mängijast vaid kaks ning finaal mängiti sootuks nendedeta. Kahe 20-aastase sulgpalluri finaaliheitluses alistas Tai kuninga alam Kunlavut Vitidsarn eakaaslase Indiast Lakshya Seni 21:18, 21:15.

Maailma edetabelis enne Mülheim an der Ruhris peetud turniiri 20. kohal paiknenud Vitidsarn oli poolfinaalis parem viienda asetusega Zii Jia Lee’st (Malaisia) 21:13, 21:12. Edetabelis kaheksa kohta kõrgemal paiknenud Sen sai aga jagu maailma esireketist Viktor Axelsenist (Taani) 21:13, 12:21, 22:20. Pikka aega edetabelit juhtinud ja veel Saksamaalgi teise asetuse saanud Kento Momota (Jaapan) kaotas juba avaringis oma kaasmaalasele Kenta Nishimotole 21:23, 9:21.

Ka naiste üksikmängus lõpetasid edetabeli esimesed kaks palli löömise enne esikohamängu. Esimese asetusega Tzu Ying Tai (Taiwan) kaotas teises ringis Sayaka Takahashile (Jaapan) 11:21, 15:21. Avaringis meie Kristin Kuubast jagu saanud teise asetusega Akane Yamaguchi (Jaapan) langes samuti kohe järgmises ringis, jäädes 6:21, 14:21 alla Bingjiao He’le Hiinast. He jätkas võidukalt finaalini välja, alistades 61 minutit väldanud esikohamängus kolmanda asetusega kaasmaalase Yufei Chen’i 21:14, 27:25. Eurooplastest pääses ainsana veerandfinaali Yvonne Li (Saksamaa), kuid kaotas seal Chen’ile 5:21, 16:21.

Naiste paarismängus jõudsid Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli turniiri lõpetanud Vivian Hoo ja Chiew Sien Lim (Malaisia) veerandfinaali, kus jäädi 15:21, 20:22 alla Tokyo OM-i hõbedapaarile ja valitsevatele maailmameistritele Qingchen Chen’ile ja Yifan Jia’le Hiinast. Maailma praegune esipaar mängis end välja finaali, kus äärmiselt tasavägises, üks tund ja 47 minutit väldanud heitluses alistati bulgaarlannad Gabriela ja Stefani Stoeva 21:16, 29:30 (!), 21:19.

Meeste paarismängus saatis edu asetamata Malaisa paari Sze Fei GohNur Izzuddin. Finaalis hiinlaste Yuchen Liu ja Xuanyi Ou vastu võideti avageim 23:21, kaotati teine 16:21, kuid võideti taas kolmas 21:14. BWF-i edetabelis olid malaislased enne seda turniiri 17. kohal.

Teise esikoha said Tai sulgpallurid segapaarismängus, kus võitmatuiks jäid esimese asetusega Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai. Valitsevad maailmameistrid ei loovutanud viies kohtumises vastastele ainsatki geimi, finaalis võideti Hiina paar Xuanyi Ou – Yaqiong Huang 21:11, 21:9. Ou mängis Mülheimis seega kahes finaalis ning pidi mõlemal korral leppima teise kohaga.