Kristin Kuuba võitis geimi, kuid kaotas mängu

Saarbrückenis peetaval World Touri Super 500 kategooria turniiril Hylo Open 2021 võitis Kristin Kuuba neljapäeval naiste üksikmängu turniiri teises ringis Türgi esireketi Neslihan Yigiti (Türgi, BWF 31.) vastu küll ühe geimi, kuid sellest jäi veerandfinaali jõudmiseks väheseks.

Avageimis alustas Yigit bravuurikalt, minnes ette 6:0 ja juhtides intervalliks 11:5. Geimi teises pooles türklanna edu aina suurenes ja pooled vahetati seisuni 21:12 jõudmise järel. Teise geimi algust dikteeris samuti türklanna, kuid siis sai punkti-paariga ette Kuuba, juhtides joogipausiks 11:9. Kuuba 19:16 eduseisul õnnestus Yigitil küll veel viigini jõuda, kuid kaks viimast punkti kuulusid Kuubale ja geim seega 21:19.

Otsustav kolmas geim oli tasavägine seisuni 4:4. Siis läks Türgi esireket ette 8:4 ja 11:6. Kaotusseisus 8:14 sai Kuuba kaks punkti järjest, kuid mänguohjad olid siiski kindlalt vastase käes, kes võitis geimi 21:13 ning mängib kaheksa parema seas viienda asetusega Busanan Ongbamrungphaniga (Tai).