Kristin Kuuba mängis end teise ringi

Kolm olla küll kohtuseadus, aga õnneks arvas Kristin Kuuba kolmapäeval Saarbrückenis teisiti. Odenses ja Pariisis peetud super-kategooria turniiridel esimese ringiga piirdunud tartlanna võitis Hylo open 2021 üksikmängu turniiril oma avaringi kohtumise, alistades Saarlandhalle kolmandal väljakul Jordan Harti vaid 29 minutiga 21:18, 21:10.

Kuuba on Walesis sündinud, kuid juba mõnda aega Poolat esindava 26-aastase Hartiga nüüd mänginud viis korda ja juhib kokkuvõttes 4:1.

Avageim kulges numbrite poolest tasavägiselt, kuid Hart ei pääsenud kordagi juhtima. Intervalliks oli Kuuba ees 11:8 ning seisul 16:10 terendas juba kiire võit. Kolm punkti järjest saavutanud uuspoolatar tuli siiski veel mängu tagasi, kuid vähemaks kui kaks punkti ta eestlanna edu enam ei kahandada ei suutnud. Võit tuli Kuubale teiselt geimpallilt.

Teises geimis pääses Hart alustuseks ettegi (1:0), aga viigiseisult 4:4 ta enam meie esireketiga sammu ei suutnud hoida. Kuuba juhtis intervalliks 11:6 ning 16:10 seisult ei loovutanud vastasele enam ainsatki punkti.

Maailma 46. reketi Kuuba järgmine vastane selgus kesknädala õhtupoolikul peetud kohtumisest Neslihan Yigiti (Türgi, BWF 31.) ja Aakarshi Kashyapi (India, BWF 77.) vahel. Türklanna võitis avageimi 21:7 ning ka väga tasavägiselt kulgenud teise geimi 21:21 viigiseisult 23:21. Kuuba ja Yigit kohtuvad kuuendat korda, senisest viiest duellist on eestlanna võitnud kolm ja türklanna kaks. Viimati oldi vastamisi Euroopa mängudel 2019, siis võitis alagrupis Yigit 21:13, 21:11.