Kõik tiitlikaitsjad on veerandfinaalide järel endiselt sadulas

59. Eesti meistrivõistlustel sulgpallis selgusid A. Le Coqi spordimajas Tartus laupäeva pärastlõunaks kõik poolfinalistid ning mullused võitjad kõigis viies mänguliigis on endiselt võidukursil ka tänavu. Poolfinaalidega tehakse algust kell 17.

Meeste üksikmängus ei vajutanud Tartusse oma 18. üksikmängu tiitlit jahtima saabunud Raul Must veerandfinaalis Hugo Themase (Triiton) vastu gaasi päris põhja, püüdes nelja hulka edeneda võimalikult jõudusäästvalt. Avasetis sai Must ette 9:5, kuid tartlane viigistas 13:13 ning pääses omakorda ise juhtima 14:13, 17:16 ja 19:17. Geimivõidu võimalikkuse tajumine Themasele siiski kasuks ei tulnud. Mitu lihtsat viga ning Must noppis võiduks vajalikud neli punkti probleemideta. Teises geimis juhtis tiitlikaitsja 10:7, kasvatas edu 14:8-le ja võitis tingimusteta 21:10. Poolfinaalis läheb meister vastamisi Tauri Kilgiga (Triiton), kes oma mängus Mario Kirisma (TSKeskus) vastu noppis avageimi hõlpsasti 21:10, kuid teises suutis võiduks vajaliku punkti teenida alles neljandalt matšpallilt seisuks 24:22. Seejuures oli Kirismal seisul 22:21 kasutada oma geimpall.

Viiendat aastat järjest finaalikohta üritav Karl Kert (Raul Musta SK) peab selleks alistama esimest korda täiskasvanute üksikmängus nelja parema sekka jõudnud Andrei Schmidti (Triiton). Kert oli Anton Beriku (Triiton) vastu kindlas ülekaalus ja võitis 21:12, 21:11, Schmidt sai jagu veidi tujutult mänginud Rene Leemanist (Raul Musta SK) 21:14, 21:16.

Naiste üksikmängus pole kaks esimest vastast Kristin Kuuba (Triiton) teed seitsmenda üksikmängu kulla suunas kahtluse alla seada suutnud. Avaringis alistas maailma 45. reket Liis Kiige (SK Fookus) 21:3, 21:9, veerandfinaalis klubikaaslase Emili Pärsimi 21:8, 21:13. Avageimis läks Kuuba ette 6:0, teises 5:0, intervalliks oli seis vastavalt 11:3 ja 11:6. Poolfinaalis teise klubikaaslase Catlyn Kruusiga tõotab tulla põnevam vastasseis, sest Catlyn alistas oma veerandfinaalis Eliise-Kristina Altmäe (Raul Musta SK) 21:3, 21:4. Teise finalisti selgitavad tabeli alumisel poolele mullune hõbe Helis Pajuste (Raul Musta SK) ja pronks Ramona Üprus (TÜASK).

Meeste paarismängus sai tiitlikaitsjad Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) kindla 21:8, 21:9 võidu noorukeste Marti Joosti (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) üle. Poolfinaalis üritavad alates 2015. aastast seda mänguliiki valitsenud tartlastele lahingut anda Marcus Lõo (Veeriku Badminton) ja Mikk Õunmaa (Triiton), kes oma veerandfinaalis suutsid üle mängida neljanda asetusega Karl Kivinurme ja Vahur Lukini. Viimastena enne Kaljuranna ja Käsneri valitsemisaja algust 2014. aastal Eesti meistriks kroonitud tallinlased said kätte esimese geimi 28:26, kuid kaks järgmist õnnestus põnevas heitluses võtta tartlastel võrdse tulemusega 21:18.

Tabeli alumises pooles lõpetasid Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus) triitonlaste Andrei Schmidti ja Hugo Themase teekonna. Avageimi võitsid küll tartlased 21:9, kuid teises jäid tallinlased peale 21:12 ning kolmandas 21:18. Küll jäi kahe medali võimalus alles Karl Kerdil, kes koos Mikk Järveojaga (TÜASK) sai jagu Triitoni paarist Robert Kasela – Mihkel Talts 21:18, 21:16.

Naiste paarismängus on Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) edenenud tiitlikaitsmise kursil vääramatu kindlusega. Veerandfinaalis piirdusid kaksikõed Annabel ja Meribel Rohtla nende vastu geimides vastavalt kuue ja ühe punktiga. Eelviimane takistus teel finaali on Andra Mai Hoop ja  Sale-Liis Teesalu (TÜASK). 2018. aasta hõbedad ja nüüd teise asetusega Catlyn Kruus ja Ramona Üprus kindlustasid andale koha kahes poolfinaalis, sest paaris saadi 21:7, 21:9 võit Kaisa Liis Lepa ja Romili Vaki (Triiton) üle. Ainsas kolmegeimilises veerandfinaalis olid mullused finalistid Kertu Margus (TÜASK) ja Editha Schmalz (Tondiraba SK) paremad Lumikki Liiasest ja Marelle Salust (Triiton) 21:18, 21:23, 21:17.

Segapaarismängu üks poolfinaale tõotab juba finaali väärt vaatemängu, sest vastamisi lähevad tiitlikaitsjad Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran (Triiton) ning Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton). Veerandfinaalides olid rohkem väge täis Käsner ja Marran, sest Rasmus Talts ja Helis Pajuste (Raul Musta SK) mängiti üle 21:2, 21:9.  Kaljurand ja Rüütel sepistasid ülikooli paari Mikk Järveoja ja Sale-Liis Teesalu vastu võidu 21:8, 21:14. Esimese asetusega Õunmaa ja Üprus kohtuvad teise finaalikoha pärast Anton Beriku ja Catlyn Kruusiga, kes nagu Üpruski sihib kolme finaalipaika.

Postimees näitab tähtsaid mänge otseülekandes ning laupäeval on võimalik sulgpalluritele kaasa elada alates kella 17-st, mil algavad poolfinaalid. Pühapäeval algab Postimehe otseülekanne kell 10. Ülekandeid näeb SIIT.