Meistrivõistluste esimesed mängud said reedel peetud

59. Eesti meistrivõistlused sulgpallis algasid Tartus A. Le Coqi spordimajas reedel 41 kohtumisega ning kolmes mänguliigis (meeste üksikmäng, naiste ja meeste paarismäng) said selgeks need, kes laupäeval alates kella 12-st veerandfinaalides heitlema hakkavad. Naiste üksikmängus ja segapaarismängus alustatakse esimese ringi mängudega laupäeva hommikul kell 10. Mänge pidanuks reedel olema rohkemgi, kuid 13 korda tuli tabelisse kirjutada walkover ehk loobumisvõit.

Meeste üksikmäng on tänavusel tšempionaadil ainus mänguliik, kus koostada sai 32-kohalise tabeli. Registreerus 27 mängijat, neist kolm siiski mängima ei tulnud. Favoriidid alustasid hästi. 17 korda järjest meistriks kroonitud ja tänavune teise asetusega Raul Must (Raul Musta SK) platsile tulema ei pidanudki, esimene asetus Karl Kert (Raul Musta SK) alustas kindla 21:8, 21:7 võiduga Rasmus Roogsoo (Triiton) üle. Kaheksa parema seas on Triiton siiski nelja mehega esindatud. Anton Berik võitis Karl-Rasmus Pungase (SK Fookus) 21:11, 21:5 ja kohtub laupäeval Kerdiga. Andrei Schmidt alistas klubikaaslase Hannes Hani 21:4, 21:11 ja läheb vastamisi Rene Leemaniga (Raul Musta SK). Tauri Kilk loovutas Joel Mislav Kunstile (SK Fookus) kahe geimi peale vaid 11 punkti ning mängib Mario Kirismaga (TSKeskus). Hugo Themas sai jagu Andrei Kägost (Tondiraba SK) ning tema läheb vastamisi Mustaga.

Naiste üksikmängus kindlustasid endale 13 mängija konkurentsis koha põhitabelis kaks tartlannat. Kaisa Liis Lepp (Triiton) võitis otsustavas kohtumises Sandra Kamilova (Tondiraba SK) 21:9, 21:19 ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK) Annabel Mutso (Triiton) 21:19, 21:14. Esimese ringiga tehakse algust laupäeval kell 11.

Meeste paarismängus pääsesid kõik asetatud paarid avaringist kenasti edasi. Teise asetusega Mario Kirisma ja Robin Schmalz pidid teise Tallinna paari Andres Aru ja Kristjan Täheranna vastu vaeva nägema kolm geimi, kuid võitsid lõpuks 21:16, 17:21, 21:10. Teises kolmegeimilises mängus olid Marcus Lõo (Veeriku Badminton) ja Mikk Õunmaa (Triiton) paremad Mati Soost (Nõo SK) ja Rannar Zirkist (TÜASK) 17:21, 21:11, 21:7. Triitoni paaridest kindlustasid endale koha esikaheksas Robert Kasela ja Mihkel Talts ning Andrei Schmidt ja Hugo Themas.

Naiste paarismängus alustasid tiitlikaitsjad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) 21:4, 21:7 võiduga Helis Pajuste (Raul Musta SK) ja Grete Talviste (Tallinna Kalev) üle. Nende järgmised vastased on klubikaaslased Annabel ja Meribel Rohtla, kes kolmes geimis mängisid auti Külle Laidmäe ja Triinu Tombaku (Tallinna SK). Seevastu neljanda asetusega Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Triiton) pidid mõlemas geimis 20:22 alla vanduma Andra Mai Hoopile ja Sale-Liis Teesalule (TÜASK). Triitoni paaridest olid võidukad veel Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk ning Lumikki Liias ja Marelle Salu.

Segapaarismängus olid valikturniirilt edasi pääsenud kahe paari seas ka Anton Berik ja Catlyn Kruus (Triiton), laupäeval mängitakse kohe neljanda asetusega Mihkel Taltsi (Triiton) ja Kertu Margusega (TÜASK).

Postimees näitab tähtsaid mänge otseülekandes ning laupäeval on võimalik sulgpalluritele kaasa elada alates kella 17-st, mil algavad poolfinaalid. Pühapäeval algab Postimehe otseülekanne kell 10. Ülekandeid näeb SIIT.