Euroopa mängude teine voor Eesti sulgpallureile võidulisa ei toonud

Euroopa mängude sulgpalliturniiri teisel päeval asus eestlastest taas esimesena väljakule Karl Kert. Meeste üksikmängu C-alagrupi esimeses voorus Prantsusmaa esireketile Toma Junior Popovile kaotanud eestlase vastas oli portugallane Bernardo Atilano, kes esimeses voorus samuti kaotuse pidi vastu võtma, šveitslaselt Tobias Kuenzilt.

Matš algas Kerdile lootusrikkalt, avageimis sai ta ette 3:1, 7:5 ja 9:6. Ja ehkki intervalliks tegi Atilano vahe tasa ja läks ettegi (11:10), siis geimi lõpus tundis Kert end kindlamalt. Esmalt teenis ta viigiseisult 13:13 kolm punkti järjest ning 18:15 peal sai samaga teist korda hakkama. Geim 21:15 eestlasele. Teises geimis oli Kerdi ainus eduseis 1:0, joogipausiks juhtis vastane juba 11:4. Ent õnneks oli vahe kiire sulama. Raul Mustalt õpetussõnu saav Eesti meister saavutas seitse punkti järjest ning kaotusseisust jäi alles vaid üks punkt. Paraku taastas Atilano oma 4:0 spurdiga jälle turvalisema eduseisu (15:11). Kert vähendas vahe 16:18-le, kuid edasi teeniti punkte kordamööda ning Atilano sai võiduks vajaliku 21. punkti enne kätte. 21:19 ja 1:1.

Otsustavas geimis oli algusest peale vedaja portugallane. Ta sai ette 3:0, 8:4 ja intervalliks 11:6. Viimast korda oli vahe viis punkti kui Kert teenis oma 12. punkti (12:17). Paraku viimaseks see ka jäi. Atilano võitis geimi 21:12 ning säilitas veel teoreetilise võimaluse C-alagrupis kahe parema sekka jõuda.

Atilano – Kerdi kohtumise statistika SIIN.

Alagruppi juhib enne viimast vooru täiseduga Popov, kes alistas Kuenzi 21:15, 21:13. Šveitslasel ja portugallasel on tabelis üks võit, Kerdil on võiduarve avamata. Viimases voorus kolmapäeval kohtuvad Kert – Kuenzi ja Popov – Atilano.

Kuuba võitis geimi, aga kaotas mängu

Kristin Kuuba kohtus naisüksikmängu H-alagrupi teises voorus Neslihan Yigitiga. Viimatisel EM-il üksikmängus pronksi teeninud türklanna võitis ühe tunni ja neli minutit väldanud matši 18:21, 21:17, 21:10 ning jätkab täiseduga.

Avageimis sai Kuuba kohe ette 2:0 ja ehkki seejärel noppis neli punkti järjest türklanna, õnnestus eestlannal 4:6 kaotusseis pöörata 10:6 eduseisuks. Intervalliks juhtis Kuuba 11:7 ning kindlalt jätkates jõudis seisul 20:13 geimpalli(de)ni. Yigit lõi viis neist küll tagasi, kuid kuuendat enam mitte.

Teises geimis oli kõik kontrolli all seisuni 6:5 Kuuba kasuks. Siis haaras vastane initsiatiivi ning äsjane juhtija leidis end peatselt kaotusseisust 6:12. Yigit tõi kaitses üles ka võimatuna näivad pallid ning jõudis geimpallini seisul 20:16. Kuuba mängis selle punkti küll veel endale, kuid eksis seejärel oma pallingul ja seis oligi 1:1.

Kolmandas geimis jätkus tasavägist mängu seisuni 3:3. Seejärel oli väljakul kuus pallingut järjest vaid üks õnnestuja. Joogipausiks oli Türgi esireket ees 11:5 ning lootus asju ümber muuta kadus kohe pärast platsile naasmist, kui Yigit veel neli punkti järjest teenis.

Kuuba – Yigiti kohtumise statistika SIIN.

Selle alagrupi teises tänases kohtumises võitis Grammatoula Sotiriou (Kreeka) Jekaterina Romanova (Läti) 21:13, 21:11. Seega on Yigitil nüüd kaks võitu, Kuubal ja Sotirioul üks ning Romanova on võiduta. Kolmapäevases viimases voorus mängib Kuuba kreeklannaga ning Yigit lätlannaga. 16 parema sekka pääsevad alagrupi kaks paremat.

Favoriitide peale Eesti esipaari hammas ei hakanud

Ka naiste paarismängus oli teisipäeval eestlannadelt raske võitu oodata, sest Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel olid A-alagrupi teises voorus vastamisi kolmekordsete Euroopa meistrite Gabriela ja Stefani Stoevaga. Bulgaarlannad võitsidki (21:15, 21:12), kuid häbisse ei jäänud ka meie paar. Avageimis said kaheksa aastat tagasi Bakuus peetud esimestel Euroopa mängudel esikoha noppinud õed ette 5:1, intervalliks olid favoriidid juhtimas 11:5. Seejärel mäng tasakaalustus, paaril korral said meie mängijad isegi kaks punkti järjest. Geimi teine pool lõppes viigiga 10:10.

Teises geimis juhtisid Marran ja Rüütel 2:1, kuid nii nagu esimeseski geimis tegid bulgaarlannad 4:0 äkkspurdi ning liidriohje hoiti lõpuni. Joogipausile mindi nende eduseisus 11:7 ning geimi teises pooles suutis meie paar sedakorda välja võidelda vaid viis punkti. Kohtumine vältas 34 minutit.

Marran/Rüütel – Stoeva/Stoeva statistika SIIN.

Kahe Tarnowis kaotusega alustanud paari vastasseisus said Dominika Kwasnik ja Kornelia Marczak (Poola) 29 minutiga võitu Marie Christensenist ja Aimee Hongist (Norra), geimid 21:8 ja 21:17. Bulgaaria paaril on enne kolmapäevast viimast vooru kaks võitu, Eesti ja Poola paaril üks ning Norra sulgpallurid on võiduta. Võit poolataride üle viib Marrani ja Rüütli veerandfinaali, Stoevad mängivad norralannadega.