Kuuba ja naispaar sõelmängudele, Kert kaotas ka kolmanda kohtumise

Karl Kerdil ei õnnestunud ka Euroopa mängude sulgpalliturniiri kolmandal päeval võiduarvet avada. Teist kohtumist järjest võitis valitsev Eesti meister meeste üksikmängus küll ühe geimi, kuid lõpuks pidi end ikkagi 1:2 kaotajaks tunnistama. Kui teisipäeval tuli kaotus Bernardo Atilanole Portugalist, siis kolmapäeval võitis sel moel šveitslane Tobias Kuenzi ning kindlustas endale ühtlasi koha 16 sõelmängudele pääseja sekka.

Kert läks avageimi juhtima 2:1, 3:2 ja 4:2, jäi siis taha 6:7, kuid oli intervalliks jälle ees, 11:9. Otsustavaks sai meie mehe aktiivsuspuhang eduseisul 13:12 – neli punkti järjest viisid Kerdi ette 17:12. Kuenzi jaksas küll veel 16:20 kaotusseisust kolm punkti tagasi teha, kuid 21. punkti saavutas siiski eestlane.

Teises geimis ei pääsenud Kert kordagi juhtima. Kui joogipausiks juhtis Kuenzi vaid 11:8 ja veidi hiljem 13:11, siis edasist Kert pigem ei meenutaks. Kuenzi noppis seitse punkti järjest ning realiseeris kolmanda geimpalli lõppseisuks 21:13.

Ka otsustav kolmas geim ei andnud eestlasele kordagi võiduseisu. Intervalliks oli Kuenzi ees 11:9, suurendas aina eduseisu (13:9, 17:11, 19:13) ning vormistas võidu numbritega 21:15. Kolmele geimile kulutasid mängijad aega 58 minutit.

Kuenzi – Kerdi kohtumise statistika SIIN.

C-alagrupi võitis täisedu kolme võiduga Toma Junior Popov (Prantsusmaa), kes viimases voorus oli 21:6, 21:8 parem Bernardo Atilanost (Portugal). Kuenzi oli kahe võiduga teine, Atilano ühe võiduga kolmas ning võiduta jäänud Kert neljas.

Kuuba jõudis 33 minutiga 16 parema sekka

Naiste üksikmängu H-alagrupi viimases voorus oli Kristin Kuubal vaid üks valik – kreeklanna Grammatoula Sotiriou tuleb alistada. Sellega sai maailma 48. reket ka kenasti hakkama tulemusega 21:13, 21:16. Avageimis oli tasavägist mängu seisuni 6:6, siis sooritas Kuuba 7:0 vahespurdi ning rohkem tagasi ei vaadanud. 18:13 eduseisus teenis ta geimivõiduks vajalikud kolm punkti järjest. Võitjas polnud kahtlust ka teises geimis, sest 7:3 algedu kasvatas Kuuba intervalliks 11:6-le, edasi juhtis 16:10 ja 19:13 ning võitis teiselt matšpallilt 21:16.

Kuuba – Sotiriou kohtumise statistika SIIN.

Alagrupi võitis täisedu kolm võiduga Neslihan Yigit. Türklanna sai viimases voorus jagu Jekaterina Romanovast (Läti) 21:6, 21:8. Teine oli kah võiduga Kuuba ja kolmas vaid Romanovat võitnud Sotiriou. Naiste üksikmängu sõelmängudega tehakse algust neljapäeva pärastlõunal.

Marran ja Rüütel näitasid musklit

Naiste paarismängus teisipäeval Euroopa esipaarile Bulgaariast hea lahingu andnud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel läksid hea tundega ka A-alagrupi viimases voorus võitu võtma ning said selle ka kätte – 21:17, 21:7.

Poolatarid Dominika Kwasnik ja Kornelia Marczak polnud muidugi pehmest puust, aga avageimi 4:3 eduseis jäi nende viimaseks juhtimiseks selles kohtumises. Meie paar sai ladusa koostöö, hea kaitse ja võimsa rünnakuga ette 8:4 ning joogipausiks 11:7. Ühe-kahe punktiga ette jäid Marran ja Rüütel lõpuni, kusjuures vastaste viimased kaks eksimust olid tõrjed võrku.

Teine geim kulges algusest peale tartlannade vedamisel ning meie paari 6:3 edu pealt kukkus poolataridel mast maha. Meie omad said üheksa (!) punkti järjest ning 15:3 oli vastastele juba liiast tagasituleku üritamiseks. 36 minutiga sai kannatus läbi.

Marran/Rüütel – Kwasnik/Marczak statistika SIIN.

Bulgaaria õed Stoevad võitsid viimases voorus Marie Christenseni ja Aimee Hongi (Norra) 21:2, 21:7 ning said A-alagrupis esikoha. Marran ja Rüütel pääsesid kaheksa parema hulka sellest alagrupist teisena, turniir on lõppenud ühe võidu teeninud poolataridele ning nulli peale jäänud norralannadele.