Kuuba ja naispaar alustasid Euroopa mänge võidu, Kert kaotusega

Poolas Tarnówis tehti esmaspäeval algust Euroopa mängude sulgpalliturniiriga. Erinevalt enamiku tiitlivõistluste tavast mängitakse neil mängudel esmalt alagruppides nii et kõigile osalejaile on garanteeritud vähemalt kolm kohtumist.

Kristin Kuuba esimeseks vastaseks naiste H-alagupis oli üle kümne aasta Läti meistrivõistlustelt kuldmedaleid võitnud, kuid üksikmängus vaid ühe korra (2019) meistriks kroonitud Jekaterina Romanova. Maailma edetabelis 48. kohal paiknev Kuuba alustas edetabeli kolmanda saja teise poolde kuuluva Romanova vastu ladusalt, minnes ette 3:0 ja 7:2. Läti mängijal õnnestus seejärel küll mõned punkti tagasi võtta, kuid joogipausile mindi ikkagi Kuuba 11:6 eduseisus. Tempokalt jätkanud Kuuba sai ette 15:6 ja 18:8 ning võitis geimi 21:9. Teises geimis suutis Sigulda klubisse kuuluv 25-aastane Romanova intervalliks koguda neli punkti. Geimi teises pooles oli tema vastuhakk küll veidi tõhusam – punkte lisandus poole rohkem ehk kaheksa –, kuid Kuuba võidu vääramiseks sellest ei piisanud. Teine geim tartlannale 21:12 ning kogu mäng 28 minutiga.

Kohtumise üksikasjaline statistika SIIN.

H-grupi esimese teises tänases kohtumises oli viimatise EM-i pronksisaaja Neslihan Yigit (Türgi) kindlalt üle Grammatoula Sotirioust 21:6, 21:10. Teisipäeval mängivad Kuuba ja Yigit omavahel ning teises paaris on esimest võitu jahtimas Romanova ja Sotiriou.

Eestlastest oli esimesena platsil tänavu Eesti meistrivõistlustel Raul Musta valitsusaja lõpetanud Karl Kert. Sellest aastast Musta klubisse kuuluv endine Veeriku Badmintoni mängija oli meeste üksikmängu C-alagrupi avavoorus vastamisi Prantsusmaa esireketi ja maailma edetabeli 27. üksikmängija Toma Junior Popoviga. Matš vältas 21 minutit ning lõppes prantslase võiduga 21:13, 21:6. Avageimis teenis Popov 5:3 eduseisult neli punkti järjest ning oli intervalliks ees 11:4. Kert suutis kahel korral vähendada vahe kuuele punktile (10:16 ja 12:18), kuid enamaks jaksu polnud. Teises geimis läks Popov kiiresti ette 7:0 ja 12:1. Viimase seitsme palli mängimisest sai Kert endale vaid ühe punkti.

Vaata kohtumise statistikat SIIT.

Teises selle alagrupi avavooru kohtumises oli šveitslane Tobias Kuenzi parem Portugali sulgpallurist Bernardo Atilianost 21:16, 21:12. Teisipäeval kell 10.30 kohtuvad selles alagrupis Atilano ja Kert ning Popov ja Kuenzi.

Naiste paarismängus oli Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli esimeseks vastaseks A-alagrupis Norra paar Marie Christensen ja Aimee Hong. Palli löödi 27 minutit ning eestlannad võitsid 21:15, 21:11. Avageimi esimene kolmandik kulges tasavägiselt. Alles viigiseisult 7:7 tugevdasid Marran ja Rüütel survet ning teisel pool võrku hakati üha rohkem eksima. Joogipausiks oli meie paar ees 11:7 ning peagi juba 17:9 ja 20:12. Geimivõitu andis siiski veel veidi oodata, sest selle tõi triitonlannadele alles neljas geimpall.

Teises geimis olid eestlannad intervalliks ees 11:4 ning vastastele lootust ei jäetudki. Punktiks vormistati kohe esimene matšpall.

Sama alagrupi teises avaooru kohtumises mängisid valitsevad Euroopa meistrid Gabriela ja Stefani Stoeva (Bulgaaria) veenvalt üle poolatarid Dominika Kwasniku ja Kornelia Marczaki 21:4, 21:6.. Bulgaarlannadega tuleb meie paaril vastamisi minna teisipäeval.