Juunioride MM: Eesti – Ungari 4:1!

Sulgpalli juunioride MM-võistlustel Santanderis jätkusid neljapäeva õhtupoolikul võistkondliku turniiri sõelmängud. Kohtadele 21.- 24. jätkanud Eesti vastane oli Ungari koondis. Madjarid mängisid neljaliikmelises H-alagrupis, kus Egiptust võideti 5:0, kuid täiseduga lõpetanud Jaapanile kaotati 0:5 ja teise koha hõivanud Ukrainale 2:3. Täna pärastlõunal jäädi alla Sri Lankale 1:4.

Eesti koondise peatreener Heiki Sorge tegi hommikuse Tai vastu peetud mänguga võrreldes koosseisus mitu vahetust. Tauri Kilk tuli platsile tagasi mängima üksikmängu, naiste üksikmängus asendas Emili Pärsimit Hispaanias hästi mänginud Elisaveta Berik. Segapaaris mängisid Hugo Themase ja Marelle Salu asemel Robin Schmalz ja Marta Emili Teller. Vangerdused õigustasid end, sest võiduks vajalik kolmas võit saavutati juba eelviimase matšiga. 21. koha pärast mängitakse nüüd reedel alates kella 13.30-st Rootsiga, kes võitis Peruu 3:0.

EESTI – UNGARI 4:1

1: XD Robin SCHMALZ/Marta Emili TELLER – Kean Gabor KIGYOS/Nikol Szabina VETOR 15:21, 15:21 (0:21)
Avageimi esimene pool oli võrdne. Ungarlased küll juhtisid rohkem, kuid joogipausi järel vähendasid Schmalz ja Teller vahe ühele punktile (11:12). Paraku viimast korda. Vastased said ette 15:11 ja 19:14 ning realiseerisid ka esimese geimpalli. Teises geimis juhtisid eestlased viimast korda 5:4, jooki võtma mindi ungarlaste eduseisus 11:7. Lõpuni jätkus enam-vähem võrdne mäng, kuid madjarid suutsid oma edu hoida.

2: MS Tauri KILK – Adam KONCZOL 21:9, 17:21, 22:20 (0:46)
Avageimi põhjal tundus,et siit saab Eesti kerge punkti. Kilk läks ette 5:1, 8:3 ja juhtis intervalliks 11:6. Eduseisus 14:9 teenis geimi lõpuni punkte vaid meie mees. Teises geimis sai ungarlane algedu 6:1, kuid Kilk viigistas ja läks omakorda ette 10:8. Kahjuks järgnes sellele mõõnaperiood, mille jooksul teenis Konczol seitse punkti järjest. Kilk vähendas küll oma nelja punktiga järjest vahe ühele silmale (14:15), kuid langes kohe laineharjalt uuesti alla, jäädes taha 14:19. Ungarlane võitis 21:17, sest Kilgi viimasest rünnakust maandus pall audis. Kolmas geim. Rohkem kordi oli eduseisus tartlane (7:3, 18:14) ning jõudis esimesena ka matšpallini. Konczol jõudis eestlase kahest napist audist rünnakul viigini 20:20, kuid järgmise punkti mängimisel lõi ise palli pikaks. Neljas matšpall tõi Eestile lõpuks võidu – Kilk suunas palli võrgu ette ning ungarlane seda enam üle võrgu ei saanud. 22:20 ja seis viigis.

3: WS Elisaveta BERIK – Petra HART 21:17, 23:25, 21:19 (0:46)
Kaks võrdset pidasid kolmegeimilise lahingu, mille lõpuks võitis meie Lisa! Avageimis juhtis Berik 5:1, loovutas siis liidrirolli vastasele, kuid võttis ohjad uuesti üle seisuks 15:14 ning enam edu ei loovutanud – 21:17. Teine geim oli triitonlanna domineerida intervallini (11:4), mängu jätkudes hakkas eduseis sulama kuni muutus kaotusseisuks 17:20. Berikul õnnestus küll neli korda viigistada (viimast korda 23:23), kuid kaks ebaõnne järjest (pall võrku ja napilt auti) kindlustasid Hartile kolmanda geimi. Otsustavat geimi vedas kuni 12:9-ni ungarlanna, siis Berik viigistas ning läks 16:16 pealt ette 20:17. Kaks matšpalli edu ei toonud, kolmanda suunas Berik aga täpselt väljaku paremasse tahanurka ning võitis 21:19. Tubli tegu!

4: MD Andrei SCHMIDT/Hugo THEMAS – Zsombor AGAI/Miklos KIS-KASZA 21:19, 21:17 (0:28)
Eesti noortemeistrid näitasid head võitlejanärvi mõlemas geimis ning võit kindlustas Eesti koondisele sel juunioride MM-il vähemalt 22. koha. Avageimis oli suurim vahe kolm punkti (ungarlased juhtisid alguses 4:1), kuid juhtida said mõlemad paarid. Joogipausiks juhtis Eesti 11:10, lõplikult mindi ette seisuks 16:15. Geimivõidu 21:19 tõi teise geimpalli realiseerimine punktiks. Teises geimis olid ungarlased ees 12:8 ja 13:10, kuid siis haarasid initsiatiivi tartlased. 5:0 spurt viis meie mehed juhtima 15:13 ning rohkem ungarlased enam rinnale ei jõudnud. Seisult 19:17 teeniti kaks punkti järjest ning võideti geim 21:17. Hästi tehtud!

5: WD Kadi ILVES/Marta Emili TELLER – Tekla OROSZ/Zsofi SZABO 21:14, 21:13 (0:21)
Ehkki vajadust polnud, mängiti ka viimane kohtumine, naispaarismäng. Kaaslaste tublidus nakatas ka Ilvest ja Tellerit. Esimeses geimis oli viimane viigiseis 6:6. Intervalliks juhtisid tartlannad 11:8 ja lõpuks 21:14. Teises geimis said paremini minema ungarlannad, kuid pärast joogipausi (11:9 Oroszile ja Szabole) nende vastupanu hääbus. Viimane viik oli 12:12. Viis pallingut hiljem juhtisid meie neiud 17:12 ning vormistasid võidu tulemusega 21:13.

***
Medalitele mängivas oktetis langesid kohe esimeses ringis mõlemad kaheksa parema sekka pääsenud Euroopa võistkonnad. Inglismaa jäi alla Taiwanile ja meie alagrupis võidutsenud Hispaania Lõuna-Koreale võrdse tulemusega 0:3. Indoneesia lõi 3:1 võiduga sadulast Hiina, Jaapan võitis 3:0 USA. Poolfinaalis kohtuvad Indoneesia – Taiwan ja Lõuna-Korea – Jaapan.