Juunioride MM: Rootsi – Eesti 4:1

Juunioride MM-võistlustel Hispaanias Santanderis mängis Eesti koondis reedel, 21. oktoobril 21. koha pärast Rootsiga ning kaotas 1:4. Rootslased võitsid A-alagrupis Lätit 5:0, kuid kaotasid sama skooriga nii Indoneesiale kui ka Malaisiale. Sõelmängudes jäädi esmalt alla Austraalia 0:3, kuid seejärel mängiti sama tulemusega üle Peruu.

ROOTSI – EESTI 4:1

1: XD Mio MOLIN/Sofia STRÖMVALL – Tauri KILK/Elisaveta BERIK 21:15, 14:21, 17:21 (0:34)
Avageim kulges tasavägises heitluses ja juhtida said mõlemad paarid. Murrang tuli meie paari 13:12 eduseisus, kui rootslased noppisid järjest kuus punkti ning said ette 18:13. Paar punkti õnnestus Kilgil ja Berikul küll veel tagasi mängida, kuid geim libises ikkagi käest.

Teises geimis olid esimeste punktide mängimisel rootslased kolm korda ühe punktiga ees, kuid siis saavutasid tartlased neli punkti järjest ning enam initsiatiivi ja eduseisu ei loovutatud. Intervalliks oldi ees 11:7 ja pärast veel 14:9. Molin ja Strömvall parandasid küll oma kaotusseisu kaks korda kahele punktile (viimati 13:15), kuid ei enamat. Selle geimi neli viimast punkti lisati Eesti paari kontole.

Otsustavas geimis oli ainus viigiseis 0:0, Kilk ja Berik said ette 5:0 ja joogipausiks 11:7. Mängumeeste punktide mängimise ajaks jõudsid rootslased küll korraks ühe punkti kaugusele (17:18), kuid meie paar tegi vastaste lähenemiskatsele 3:0 lõpu.

2: MS Edvard HYLANDER – Mario KIRISMA 21:16, 16:21, 21:18 (0:41)
Esimene geim oli võrdsete heitlus, kord oli punkti-paariga peale üks, kord teine. Otsustavamaks läks viimaselt viigiseisult 15:15. Hylander pääses ette 17:15, Kirisma mängis küll ühe punkti kohe tagasi, kuid järgmised neli pallivahetust olid edukad rootslasele. Teist geimi juhtis Kirisma kindlalt algusest lõpuni, joogipausiks oli edu 11:5 ning geimi teise poolega vähenes edumaa vaid ühe punkti võrra. Otsustavas geimis oli rohkem ees Hylander. Meie mees jõudis küll mõned korrad viigini, kuid juhtima õnnestus tal minna alles neli punkti järjest teenides numbriteks 16:14. Kiirelt tulnu paraku ka kiirelt kadus, sest rootslane vastas 5:0-ga. Veel sai Kirisma vahe punktiliseks (18:19), kuid lõpus oli kindlama käega rootslane.

3: WS Elin ÖHLING – Marelle SALU 21:16, 21:15 (0:25)
Öhling väristas avageimis kätt vaid 13:3 eduseisus, lastes Salul vahet vähendada poole võrra. Veel üks väike nõrkusehetk tõi tartlanna nelja punkti kaugusele (16:20), kuid neljanda geimpalli realiseerimine viis juhtima siiski rootslanna.

Teises geimis pääses Öhling samuti kiiresti viie punktiga juhtima (8:3), kuid Salu ei lasknud vastast veel eest. 7:8, 8:9 ja 11:12 olid sellised kaotusseisud, mille ületamisel võinuks veel geimivõidu eest võidelda. Viik saabus majja (12:12), kuid juhtima Salu ei pääsenud. Hoopis vastupidi, Öhling kaugenes 20:14-le ning vormistas teise matšpalliga endale võidu 21:15 ning viis algul kaotusseisu jäänud Rootsi juhtima.

4: MD Victor MORSKOGEN/Daniel STRÖM – Andrei SCHMIDT/Hugo THEMAS 18:21, 21:19, 21:18 (0:42)
Avageim oli võrdsete heitlus, kus paremini õnnestus end lõpuks näidata Schmidtil ja Themasel. Korraks saadi geimi keskel edu kolmele punktile (13:10), kuid viimast korda 9:8 juhtinud rootslastel oli veel jõudu kaks korda viigistada. 14:14 pealt läksid Tartu mehed ette ja jäid sinna geimi lõpuni.

Teises geimis juhiti 6:2 ja 10:6 ning viimast korda veel 13:12. Rootslased viigistasid, läksid ühe punktiga ette ning selles rütmis mindi geimi lõpuni, kus otsustava punkti teenisid Morskogen ja Ström 20:19 pealt.

Kolmandas geimis juhtisid meie mehed viimati 7:6, seejärel loovutati rootslastele kuus punkti järjest. Veel korraks jõuti viigini (10:10), kuid edasi kulgeti juba vastase taktikepi rütmis. Esimesed kaks matšpalli suutsid Schmidt ja Themas veel surmata, kuid kolmandat enam mitte. 21:18 rootslastele ning juunioride MM-i 21. koht neile ning 22. koht meile.

5: WD Elin ÖHLING/Elin RYBERG – Elisaveta BERIK/Emili PÄRSIM 21:14, 21:10 (0:23)
Selle kohtumise kõige lühem mäng ei otsustanud enam midagi. Võrdse alguse järel pääsesid rootslannad intervalliks ette 11:8 ning 14:12 pealt läksid oma teed. Teises geimis sai pöördepunktiks seis 6:6. Rootsi duett mängis end joogipausiks ette 11:6 ning mängu jätkudes suutsid Berik ja Pärsim juurde võita veel vaid neli punkti.

38 koondise hulgas Eestile seega 22. koht. Meile eelmises ringis alla jäänud Ungari kaotas 2:3 Peruule. Lõuna-Ameerika riigile seega 23. ja Euroopa omale 24. koht. Kolmanda okteti parima (17. koht) selgitavad täna õhtupoolikul Tai ja Singapur. 19. ja 20. koha peale lähevad vastamisi Austraalia ja Sri Lanka.