Juunioride MM: Tai – Eesti 5:0

Sulgpalli juunioride MM-võistlustel Santanderis algasid neljapäeval võistkondlikul turniiril sõelmängud. Kohtadele 17.- 24. jätkava Eesti esimene vastane oli Tai koondis. Koondise peatreener Heiki Sorge otsustas selles kohtumises põhikoosseisule puhkust anda ning võimaluse end näidata saavad ka senised varumängijad. Meie koondislastel ei õnnestunud võita ainsatki geimi, pikim mäng kestis 26 minutit.

Esimesena lõppenud kolmanda okteti kohtumises võitis Austraalia Rootsi 3:0. Peruu ja Singapuri vastasseis oli enne viimast kohtumist viigis 2:2, kõrgemale kohale pääsesid mängima singapurlased, kes võitsid meeste paarismängu geimidega 2:0. Sri Lanka ja Ungari matši võitsid aasialased 4:1. Seega tuleb kell 18 algavas matšis 21.-24. kohani Eestile vastu Ungari. Teises kaotajate paaris alustavad samal ajal Rootsi ja Peruu.

TAI – EESTI 5:0

1: MS Adisak PRASERTPHETMANEE – Andrei SCHMIDT 21:8, 21:16 (0:26)
Pika nimega vastane pürstis kohe ette 5:1, aga Andrei saavutas kolm punkti järjest ja parandas seisu 4:5-le. Edasi enam nii optimistlikult ei läinud, sest tailase 11:1 kiirendus otsustas avageimi saatuse. Teiseks geimiks oli tartlane juba veidi paremini kohanenud. Viigiseisult 5:5 läks Schmidt ette ning kaks korda oli isegi kolme punktiga plussis (9:6, 12:9). Vastane jõudis peagi viigini (12:12), kuid meie mees sai uuesti ette (15:13). Siis sai jaks otsa, juurde tuli veel vaid üks punkt.

2: WS Sarunrak VITIDSARN – Emili PÄRSIM 21:7, 21:4 (0:18)
Ühepoolne matš. Mõlemas geimis teenis Emili enne joogipausi neli punkti.

3: MD Peeratchai SUKPHUN/Pakkapon TEERARATSAKUL – Andrei SCHMIDT/Hugo THEMAS 21:10, 21:10 (0:19)
Triitonlaste paar noppis oma MM-debüüdil mõlemas geimis võrdselt kümme punkti. Teises geimis oli seis kaks korda ka viigiline (2:2, 3:3). Esimeses olid tailased joogipausiks ees 11:3, teises 11:6.

4: WD Thitiphon KLOMYONG/Sirinad PIRABRAN – Kadi ILVES/Marta Emili TELLER 21:6, 21:12 (0:23)
Mõlemas geimis teenisid esimese punkti eestlannad. Teises geimis suutsid Ilves ja Teller pärast intervalli (3:11) võita neli punkti järjest.

5: XD Apiluk GATERAHONG/Fungfa KORPTHAMMAKIT – Hugo THEMAS/Marelle SALU 21:9, 21:9 (0:23)
Mängiti 60 punkti, millest 18 said enda arvele eestlased. Tai segapaar sai edukaimal rallil 11 punkti järjest, meie oma vaid 2 punkti…