Juunioride MM: Hispaania – Eesti 3:2

Juunioride MM-võistlustel Santanderis kohtus Eesti koondis F-alagrupi viimases voorus seni kõik kolm vastast alistanud ja endale juba sõelmängudele 1.-8. kohani õiguse kindlustanud Hispaaniaga. Eestil oli võiduvõimalus, aga sisuliselt kadus see kohe avakohtumisega, kus vastamisi olid segapaarid. Hispaania võitis lõpuks 3:2 ning mängib neljapäeval veerandfinaalis E-alagrupi võitja Lõuna-Koreaga.

Eesti sai Hispaania ja Hongkongi järel kolmanda koha ning jätkab kohtadele 17.- 24. Esimeseks vastaseks kolmandas kaheksas on neljapäeval, 20. oktoobril Tai, kes viimases kohtumises jäi alla Taanile 2:3. Otsustas viimane, viies kohtumine, milles Taani meespaar võitis Tai oma kahes geimis 21:15, 21:15. Lõuna-Koreale järgnesid selles grupis seega Taani, Tai, Soome ja Slovakkia. Muudes 17.-24. kohani paarides on vastamisi Rootsi – Austraalia, Peruu – Singapur ja Sri Lanka – Ungari. 1.-8. kohani on lisaks Hispaaniale ja Lõuna-Koreale vastamisi Indoneesia – Hiina, Taiwan – Inglismaa ja USA – Jaapan.

F-alagrupi kohtumised: Eesti – Hongkong 1:4, Hispaania – Norra 5:0, Belgia – Norra 4:1, Hispaania – Hongkong 3:2, Hispaania – Belgia 4:1, Eesti – Norra 5:0, Hongkong – Norra 5:0, Eesti – Belgia 3:2, Hispaania – Eesti 3:2, Hongkong – Belgia 4:1. Lõplik järjestus: 1. Hispaania 4 punkti, 2. Hongkong 3, 3. Eesti 2, 4. Belgia 1, 5. Norra 0.

HISPAANIA – EESTI 3:2

1: XD Ruben GARCIA/Nikol CARULLA – Tauri KILK/Elisaveta BERIK 21:15, 16:21, 21:14 (0:38)
Hispaania tõid kohe lavale paari, kelle naisliige Nikol Carulla oli tänavusel juunioride EM-il võitnud neidude paarismängus kulla. Lisaks oli Carulla tänavustel Hispaania juunioride lahtistel parim nii üksikmängus kui ka segapaarismängus (koos Rodrigo Sanjurjoga). Garcia võitis Hispaania rahvusvahelisel juunioride turniiril (Spanish Junior International) üksikmängu. Avageimis võitsidki kodupubliku lemmikud kohe liidrirolli enda kanda ning kulgesid parajas eduseisus lõpuni – 21:15. Suurim arv punkte järjest teeniti seejuures kohe alguses, mil mindi ette 5:0.

Teine geim kulges algusest lõpuni meie paari domineerimisel. Viimane viik oli 3:3, intervalliks juhtisid tartlased 11:8 ning edasi oldi ees juba 18:12. Mõned punktid suutsid vastased küll veel tagasi mängida, kuid teist geimpalli nad päästa ei suutnud. Geim 21:16 Eestile. Kolmas geim algas lootusrikkalt – 1:0 meile. Edasi enam nii hästi ei kulgenud. Jäädi taha 1:5 ja joogipausiks oli vahe neli punkti 7:11. Murrangut ei tulnudki, hispaanlased viisid mängu võiduka lõpuni 21:14.

2: WS Lucia RODRIGUEZ – Marelle SALU 21:7, 21:6 (0:19)
Augustis koos Carullaga naispaarismängus juunioride Euroopa meistriks tulnud Rodriguez valitses seda kohtumist oodatult. Avageimis suutis Marelle Salu nulli oma nime tagant kaotada alles seisuks 1:9. Teises geimis oli Rodrigueze algedu 6:0, kuid Salu suutis vahet vähendada 4:6-le. Intervalliks juhtis hispaanlanna siiski juba 11:5 ning edasi tema edu vaid suurenes. Esimene matšpall lõpetas mängu seisuks 21:6.

3: MS Basilio PORTO – Tauri KILK 13:21, 9:21 (0:28)
Tänavusel juunioride EM-il kohe avaringis välja langenud Porto hakkas sama turniiri viiendale vapralt vastu, kuid avageimis suutis ta meie mehega sammu pidada vaid esimesed kolmteist punkti (6:7). Siis läks Kilk ette 10:7 ja 14:7 ning võitis geimi kuraditosina minutiga 21:13. Teises geimis pilt ei muutunud, Kilgil tuli vaid oma võit vormistada. Lõpp saabus seisuks 21:9 esimeselt matšpallilt.

4: WD Nikol CARULLA/Lucia RODRIGUEZ – Emili PÄRSIM/Marta Emili TELLER 21:9, 21:8 (0:20)
Valitsevate Euroopa meistrite vastu mängides oli raske võrdsust loota ja nii ka läks. Esimeses geimis said Carulla ja Rodriguez kiiresti ette 9:3 ning 14:8 eduseisult võideti geimi lõpuots 7:1. Teises geimis tegid tartlannad kena alguse (3:0), kuid järgmine punkt saadi alles seisuks 2:16… Hispaania lõpetas alagrupiturniiri täiseduga.

5: MD Daniel FRANCO/Ruben GARCIA – Mario KIRISMA/Robin SCHMALZ 10:21, 11:21 (0:15)
Eesti paar sai tasavägise alguse järel ette 10:5, aga ega hispaanlased ka eriti püüdnud tõsisemalt vastu hakata. Eduseisult 16:10 saavutasid Kirisma ja Schmalz viis punkti järjest ja lõpetasid vaid 6 minutit kestnud geimi tulemusega 21:10. Teine geim vältas 9 minutit ning võitlus sai otsa viigiseisult 6:6. Seitse pallingut hiljem oli Eesti paar ees 13:6 ning hispaanlased said viimast korda teenitud punkti üle rõõmustada seisuks 11:19.

Juunioride MM-i võistkondlik turniir. F-alagrupp
Võistluste otsepilt on nähtaval SIIN.

***
Odenses alanud HSBC BWF World Tour Super 750 kategooria turniiril Denmark Open 2022 kohtus Eesti naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel kolmapäeval avaringis seitsmenda asetusega Indoneesia paariga Apriyani RahayuSiti Fadia Silva Ramadhanti. Külalised Aasiast jäid peale 21:16, 21:9. Kummaski geimis ei pääsenud tartlannad kordagi juhtima, kuid vähemalt esimeses geimis suudeti organiseerida päris korralik vastumäng. Rahayu ja Ramadhanti 7:2 ja 11:5 edu mängiti tagasi kahele punktile (9:11), kuid enamat ei suudetud. Teist geimi alustas Indoneesia paar 5:0-ga, millele järgnes 9:5 pealt veel üks puhang, 7:0. Matš vältas 31 minutit.