Juunioride MM: Eesti – Belgia 3:2!

Juunioride MM-võistlustel Santanderis (Hispaania) kohtus Eesti koondis võistkondlikul turniiril F-alagrupi kolmandas voorus Belgiaga. Mängud algasid Eesti aja järgi kell 10. Mõlemad koondised olid seni võitnud ühe ja ka kaotanud ühe kohtumise. Eesti jäi üksikmängude järel küll 0:2 taha, kuid kõik kolm paarismängu võideti ning seega kogu kohtumine 3:2.

EESTI – BELGIA 3:2

1: WS Marelle Salu – Karla Henry 15:21, 11:21 (0:25)
Avageimil oli kaks täiesti erinevat poolaega. Kuni joogipausini sujus Marellel kõik – 1:4 kaotusseisust võitles ta välja eduseisu 11:6. Hingetõmbepaus tuli talle aga totaalselt valel ajal. Mängu jätkudes olnuks väljakul Henry vastas justkui hoopis teine mängija. Belglanna sooritas spurdi 10:0, läks ette 16:11 ja ehkki seejärel mäng taas võrdustus, polnud eestlannal kaotusest pääsu. 15:21.

Teine geim hakkas käest libisema juba algusest peale. Salu 1:0 edule vastas Henry puhanguga 7:1. Intervalliks oli seis 11:3 ning lõpuks 21:11. Belgia sai esimese võidupunkti kätte 25 minutiga.

2: MS Tauri Kilk – Charles Fouyn 21:23, 2:21 (0:28)
Esimeses geimis oli mängu lõpuni. Ehkki enamuse ajast juhtis belglane (9:4, 17:12), suutis Kilk lõpuheitluseks tasakaalu leida (18:18) ja korraks juhtimagi minna (20:19). Austrias ja Hispaanias mullu U-17 vanuseklassis turniirivõidud saanud ning Leedus ja Poolas finaalides mänginud Fouynil oli aga viimaste punktide rabistamises võrgu ees veidi rohkem õnne ning ta võitis 23:21. Teisest geimist pole suurt midagi rääkida. Kilk saavutas oma esimese punkti seisuks 1:3 ja teise seisuks 2:20… Edasi juhtunu tõestas, et Kilk tegi targasti, et lootusetusse kaotusseisu jäädes end lõhkuma ei hakanud. Otsustav paarismäng seisis ju alles ees.

3: WD Elisaveta Berik/Emili Pärsim – Amber Boonen/Tammi van Wonterghem 21:15, 21:16 (0:29)
Tartlannad jätsid Eesti unistuse võidust Belgia üle veel ellu. Avageimi lasti belglannadel vedada seisuni 13:11. Seejärel klappis kõik, kuus punkti tulid järjest ning vastasel lõi see jalad alt – 21:15. Teises geimis kordus midagi sarnast. Taas olid alguses ees vastased (korraks isegi 6:0), kuid pärast teist (ja viimast) viigiseisu (13:13) kiirustasid Berik ja Pärsim ette ja sinna nad jäidki. Esimene matšpall küll veel võitu ei toonud, küll aga teine.

4: MD Mario Kirisma/Robin Schmalz – Arnaud Huberty/Baptiste Rolin 21:12, 21:15 (0:23)
Meie noormeeste klass oli kõrgem. Belglased said avageimis juhtida vaid 1:0, joogipausiks olid tallinlased juba 11:4 ees ning võitsid esimeselt geimpallilt 21:12. Teine geim kulges ainult Kirisma ja Schmalzi juhtimisel, aga ega belglased päris käega ka löönud, mitu korda vähendati eestlaste edumaa vaid ühele punktile (viimati 12:14). Lõpul meie omad enam põnevaks kiskuda ei lubanud, eduseisult 18:15 saavutati kolm vajalikku punkti järjest. Seis 2:2 ning kõik pidid otsustama segapaarid.

5: XD Tauri Kilk/Elisaveta Berik – Charles Fouyn/Tammi van Wonterghem 21:12, 12:21, 21:17 (0:35)
Esimese geimi põhjal tundus, et Eesti segapaar nopib kiire ja selge võidu. Tõsi, seisuni 9:8 Kilgi ja Beriku kasuks püsis mäng tasakaalu, seejärel langesid belglased musta auku, jäid taha 8:15 ning ei suutnud end august välja rabeleda geimi lõpuni. Teine geim oli aga hoopis teist nägu. Kilk ja Berik ei pääsenud kordagi juhtima ning seegi kord läks üks paar oma teed pärast intervalli. Belglased olid puhkehetkeks ees 11:9, kuid kasvatasid mängu jätkudes oma edu kiiresti 17:10-le. Kõik jäi kolmanda geimi otsustada. Tasavägine oli seegi. Belgia paar pääses ette 10:6, kuid seejärel jäädi viies pallivahetuses järjest “kuivale” ning eduseis haihtus kui kevadine lumi. Viigiseisult 13:13 olid Kilk ja Berik kõiges natukene paremad, geimi lõpus hiilgas täpsete rabakutega meie naispool ning teiselt matšpallilt võideti tähtis geim 21:17 ning ühtlasi kogu 0:2 kaotusseisuga alanud kohtumine 3:2!

Alagrupi viimases voorus kohtub Eesti täna alates kella 18-st seni kõik kolm vastast alistanud ja endale juba sõelmängudele 1.-8. kohani õiguse kindlustanud Hispaaniaga. Kaks võitu on nii Hongkongil kui ka Eestil, kuid aasialastele annab kõrgema koha omavahelises vastasseisus saadud 4:1 võit. Belgial on üks võit ning viimases voorus ees mäng Hongkongiga. Norra kaotas kõik neli kohtumist.

F-alagrupi senised kohtumised: Eesti – Hongkong 1:4, Hispaania – Norra 5:0, Belgia – Norra 4:1, Hispaania – Hongkong 3:2, Hispaania – Belgia 4:1, Eesti – Norra 5:0, Hongkong – Norra 5:0, Eesti – Belgia 3:2.

Juunioride MM-i võistkondlik turniir. F-alagrupp
Võistluste otsepilt on nähtaval SIIN.

***
Odenses alanud HSBC BWF World Tour Super 750 kategooria turniiril Denmark Open 2022 oli Eesti esireket Kristin Kuuba küll ootelehel, kuid vaid 32 mängijast koosnevasse tabelisse ei mahtunud. Küll on mänguõigus meie naispaaril Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil. Kolmapäeval kohtutakse Jyske Bank Arena teisel väljakul seitsmenda asetusega Indoneesia paariga Apriyani Rahayu – Siti Fadia Silva Ramadhanti.